Gaziantep Afrin Çayı Defender-Mercedes-G Deneme Gezisi ( 04 Ekim 2009 )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,594
Ynt: Gaziantep Afrin Çayı Defender-Mercedes-G Deneme Gezisi ( 04 Ekim 2009 )

MUDANYALI' Alıntı:
ne öyle düşünürüm,nede öyle düşünenlerin arabalarına zorlarım....masraflarımızı çoluk çocuğun rıskından düşüyoruz değilmi?

Alınabilecek riskler içerisinde, herkesin arabası çekilmez ama..

Etiketler

mersedes benimde hosuma gitti :smiley: Zaten severimde o bolumu guzel gecdi :smiley:

Mercedes G de kilit yok. Botaştan çıkma olduğu için. Ama ilginç bir şekilde ağırlığınında etkisiyle takılmadı hiç. Tabi 235x95x16 insa turbo sahara lastiklerinde etkisi büyüktü. Mercedes alt takımlar olarak çok sağlam bir yapıya sahip. Kolay kolay kırılacağa benzemiyor. En büyük şansızlığı yedek parça ve modifiye ürünlerinin çok kısıtlı olması. Mesela diferansiyel kilidi almak için komple arka diffi değiştirmek gerekiyormuş. Yurtdışında 6500 euro filan demişler. 7000 TL ye aracı aldık zaten ;D İlave olarak mercedese çarpışantürkten offsetli jant istedik. Lastikler çok dar duruyor biraz genişleteceğiz.

yine süper bir offroad gezisi ,ne zaman göktuğ bir offroad gezi başlığı atsa diye bekliyordum sonuç herzaman aynı ,videolar süper aksiyon 10 numara ,ne diyelim paylaşım için teşekkürler ;D

Teşekkürler Tarık abi şımartıyorsun valla ;D Cılız geçenleri arşive kaldırıyorum zaten ..

jeep' Alıntı:
Alınabilecek riskler içerisinde, herkesin arabası çekilmez ama..

evet,herkesin arabası çekilmez...ben zorlarken,arkadaşım frene basıyorsa zorlamam..(herkezin arabası çekilmez derken?)

MUDANYALI' Alıntı:
evet,herkesin arabası çekilmez...ben zorlarken,arkadaşım frene basıyorsa zorlamam..(herkezin arabası çekilmez derken?)

Tabi burada art niyet aramadığımdan dedim. Adamın ilk gezisi ne denirse onu yapmaya çalışıyor. Hatasını anladı, özür diledi daha sonra..

jeep' Alıntı:
Tabi burada art niyet aramadığımdan dedim. Adamın ilk gezisi ne denirse onu yapmaya çalışıyor. Hatasını anladı, özür diledi daha sonra..

Göktuğ Bey,

size bir misal vermek isterim...bir zamanlar azami ölçülerde ava giderdim...özellikle sürek versiyonu domuz avı...iki tane eğitimli köpeğimiz vuruldu..arkadaşlarımız vurdu..acemiler diye daha kaç köpek telef edeceğiz? işte bu misal....yazık değilmi?..ben dişimden tırnağımdan arttıracağım,arkadaşım frene basacak...ben söylemiyorum,siz yazmışsınız...anlatmak istediğim bu...herkes araba alır,ustalar onlara ilk eğitimi vereceklerdir..bu iş böyle..ben söyleyemedim ve av olayını bıraktım.
samimi muhabbetlerimle...

Biraz daha kızmam gerektiğini hissettirdiniz bana. O anda aklımdan geçti, halatı çöz kim çekerse çeksin diye. Ama defender ı ilk defa çekmenin özlemi buna engel oldu. Birde çekerken o kadar uyarı yapmama rağmen halattan uzak durmadılar. Daha ciddi yaptırımlar olması gerek sanırım.

göktuğ bey arabanızın maşallahı var.hakkaten acayip bir güç ,güle güle kullanın.

Ergin0737' Alıntı:
göktuğ bey arabanızın maşallahı var.hakkaten acayip bir güç ,güle güle kullanın.

Teşekkür ederim.Doğru parçaları bir araya getirmek gerekiyor. 3 sene uğraştım hala uğraşıyorum..

çok güzel bir gezi olmuş göktuğ abi jeepin içinde üzüldüm :( yavaş yavaş kış geliyor çamurlu gezilerde paylaşman dilegiyle :D

abi gezi yine çok güzel olmuş ama süper olmuş diyemem araç konusunda degilde mangal konusunda biraz eksikleri var arkadaşların bu arada Bilal'i çok sık resim karelerinde görür oldum oda kapmış virüsü belli herkesin emegine sağlık bu arada senin jeep neleri çekti bir tane Defender dan bişiy olmaz izledikçe heyecanlanıyorum inşallah en yakın zamanda aranızda olurum.

videodaki arkadaşın dediği gibi CJ'de hakikaten hayvani bir güç var, süper bi makine. beş yıldız, on numara.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.