Gaziantep Afrin Çayı Defender-Mercedes-G Deneme Gezisi ( 04 Ekim 2009 )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,584
Ynt: Gaziantep Afrin Çayı Defender-Mercedes-G Deneme Gezisi ( 04 Ekim 2009 )

jeep' Alıntı:
Yavuz abi hoşgeldin. Bekle bir saate kadar hiçbir yerde bulamayacağınız defender çamur batma videoları var.

valla zamanım yok, , 1-2 saat sonra gelir bakarım , batmadan çıkmadan olmaz bu iş, hepsi batar hepsi çıkar, henüz hiç batmayanı üretilmedi ;D

Etiketler

jeep' Alıntı:
Kesinlikle görevini yaptı. Tüm bildiklerimi unutup, şu aşamada eleştirecek bir kaç nokta var defender için. Öncelikle direksiyon konumu, hidroliğe çevirilip küçük bir simit takmak gerekiyor. Kaportasının sac olmaması oluşabilcek çarpmalarda geriye dönüş yok gibi duruyor. Bu civardaki kaportacıların ezberini bozacak cinsten. Devamlı dalgalanmalar olacak. Sanıyorum bu kaçınılmaz. 2.5 benzinli motor az da olsa zayıf kaldı. Ama idare sınırlarının üzerinde.

Şimdi hep konu açıyorlar, yeni başlıyorum hangi aracı almalıyım diye. 5500 e alınabilecek en iyi aracı aldığımıza inanıyorum. Artık bende defender ın modifiyeye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Standart hali ile çok başarılı..

Öncelikle belirtmeliyim ki fiyat çok iyi. Direksiyon konumu Defender'da kronik bir sorundur. Sol kol direksiyon ile cam arasına sığamaz bir türlü. Benim Defender'da hidrolik direksiyon vardı, ilk yaptırdığım şeyler arasında direksiyon simidini küçültmek vardı, oldukça rahat oluyor, tavsiye ederim.
Kaportanın dalgalı olması da Defender için doğal güzelliğidir, fazla kafaya takmamak lazım.

Th Film 8

defender ın 2. batışı.

1
2

birazda ikili fotolar ;D

3
4

photobucket çıldırttı beni. daha 16 video var. yüklendi diyor bitti diyor ama video ortada yok ..

Hadi Göktuğ ya merakla bekliyorum ;D , 1-2 saate gelir bakarım tekrar ;D

;D ;D ;D ;D

Videonun sonunda biri bişey diyor "on numaraymış ya bu araba " ;D ;D ;D ;D

discovery-V8' Alıntı:
;D ;D ;D ;D

Videonun sonunda biri bişey diyor "on numaraymış ya bu araba " ;D ;D ;D ;D

gerçekten şaşırarak izledik. işin açığı ben çok sevdim defender ı.. kullanan arkadaş ise yeni olmasına rağmen mola verdiğimizde arazi aracı kullanmadım ama ben çok kamyon kullandım yabancılık çekmedim dedi ;D

jeep' Alıntı:
gerçekten şaşırarak izledik. işin açığı ben çok sevdim defender ı.. kullanan arkadaş ise yeni olmasına rağmen mola verdiğimizde arazi aracı kullanmadım ama ben çok kamyon kullandım yabancılık çekmedim dedi ;D

;D ;D ;D ;D Doğru söylemiş eski BMC kamyonlara benziyor, hele hidrolik direksiyon yokken ;D ;D

Gezi boyunca çok korktum elini, bileğini kıracak diye. O kadar çok taşların üzerinde gezdik ki, kuru dere yatağında. Her durduğumuzda aman elini içine sokma dedim. İnsan kendini sorumlu hissediyor. Gökhan arkadaşımızla 7 yaşındayken tanıştık. Çocukluğumuz beraber geçti. İşte bu adama defender aldırdım. Gizli düşüncelerimiz yok yani ;D

Bu araç 10 numaraymış diyende kim ;D ;D ;D ;D

Ya hiç dikkat etmemişiz. Geriye dönüşte yok. ;D Ama 10 numara nereden çıktı. O kadar suzuki ye nivaya bakıpta defender alınca, biraz da olsa sevindik işte ;D

Güzel bir günü daha geride bırakmışsınız... Araçları denemişsiniz...Sucukları götürmüşsünüz daha ne olsun... ;)
Eline sağlık abi... :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri