Gaziantep Afrin Çayı Defender-Mercedes-G Deneme Gezisi ( 04 Ekim 2009 )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,590

jeep

Zirve
Yer
Gaziantep
Web
www.gandoff.org
Arkadaşlar 2 gün önce Gökhan arkadaşımıza aldığımız (defender), 1 ay önce de Ökkeş arkadaşımıza aldığımız (mercedes G ) araçları deneme amaçlı bir gezi düzenledik. Geziye katılanlar ben CJ-5, Gökhan defender, Ökkeş mercedes G ve Emir abi Toyota Land Cruiser. 4 araç, 4 farklı üretim. Hepsi oradaydı. Amerikanı, ingilizi, Japonu ve Almanı.

Çok zevkli ve offroad dolu bir gün geçirdik. 2 defa defender battı kurtardım ;D Mercedes G performansı ile büyüledi. Defender yabana atılacak bir araç olmadığını gösterdi. Lastik sorununu halletsin tamamdır. Toyotaya ise zaten laf yok. AT lastikle F1 pistinde gibi dolaştı.

Sucuklar yine lezzetli idi. Gökhan arkadaşımıza hoşgeldin diyoruz. Hoş sohbeti ile ailemize renk kattı.

Yüklenen videolardan kopyalamaya başlayacağım. Fotoğraflar en son yüklenecek. Zaten videolardan sonra fotoğraf istemeyeceksiniz.

Etiketler
Ynt: Gaziantep Afrin Çayı Defender-Mercedes-G Deneme Gezisi ( 04 Ekim 2009 )

Asfalttan kurtulduğumuzda ilk olarak kuru bir derenin içine girişimiz.

Önce defender.

Th film 1

Mercedes

Th Film 2

Dereden çıkışımız

Th Film 3

Sonra Afrin Çayı

Th film 4

Göktuğ 1. videoda defenderi yanlış asiste etmişsiniz, adamı boşuna uğraştırmışsınız :smiley:

Söz konusu Defender olunca insanın aklına kötü şeyler gelebiliyor ;D ;D

SDC' Alıntı:
Göktuğ 1. videoda defenderi yanlış asiste etmişsiniz, adamı boşuna uğraştırmışsınız :smiley:

Çok doğru bir tespit ;D çaprazda kalsın çekeyim diye uğraştım. Zaten 18. videoda çamurdan çekerken frene basmış inadına ;D debriyajımı yakıyordum, son anda farkettim. Bu arada toplam 26 video var ;D

Sen defenderi madara edicem derken arkadaşın araçtan soğuyacak ;D

Videolar için teşekkürler :smiley:

SDC' Alıntı:
Sen defenderi madara edicem derken arkadaşın araçtan soğuyacak ;D

Videolar için teşekkürler :smiley:

Araçtan soğumasına imkan yok. Virüs bünyeyi sardı. ;D Üstelik defender ı alması için ben ısrar ettim. Araçtan çok memnun. Bizde..

Göktuğ, yeni araçlar sahiplerine ve Gaziantep grubuna hayırlı olsun, kazasız belasız bol çamurlu keyifle kullansın sahipleri.

İhaleden çıktığı haliyle ve kötü kondüsyondaki lastikerliyle bile Defender görevini yapmış.

nkurtkaya' Alıntı:
Göktuğ, yeni araçlar sahiplerine ve Gaziantep grubuna hayırlı olsun, kazasız belasız bol çamurlu keyifle kullansın sahipleri.

İhaleden çıktığı haliyle ve kötü kondüsyondaki lastikerliyle bile Defender görevini yapmış.

Kesinlikle görevini yaptı. Tüm bildiklerimi unutup, şu aşamada eleştirecek bir kaç nokta var defender için. Öncelikle direksiyon konumu, hidroliğe çevirilip küçük bir simit takmak gerekiyor. Kaportasının sac olmaması oluşabilcek çarpmalarda geriye dönüş yok gibi duruyor. Bu civardaki kaportacıların ezberini bozacak cinsten. Devamlı dalgalanmalar olacak. Sanıyorum bu kaçınılmaz. 2.5 benzinli motor az da olsa zayıf kaldı. Ama idare sınırlarının üzerinde.

Şimdi hep konu açıyorlar, yeni başlıyorum hangi aracı almalıyım diye. 5500 e alınabilecek en iyi aracı aldığımıza inanıyorum. Artık bende defender ın modifiyeye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Standart hali ile çok başarılı..

jeep' Alıntı:
... Artık bende defender ın modifiyeye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Standart hali ile çok başarılı..

Şimdi Yavuz gelir ;D ;D

SDC' Alıntı:

Sevtap , sen olmuşsun artık ;D ;D ;D

1. videoda camdan bakmaya, kilide almaya bile gerek yok, basıp geçeceksin , Defenderi tanımamaktan kaynaklanmış biraz.

Yavuz abi hoşgeldin. Bekle bir saate kadar hiçbir yerde bulamayacağınız defender çamur batma videoları var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Geri