Gaz Alarmı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,168
Ynt: Gaz Alarmı

Merhaba Can, sensör 5V devresinden 150mA akım çeker. 7805'i ısıtan da budur. Gerilim bölücü de olsa 7805 de olsa flaman bu 150mA'i çekiyorsa gerilim bölücü veya 7805 ısınır. Flaman devresini 12V ile çalıştırmak için flamana seri olarak 47Ω direnç takman gerekir. Gücü de en az 1W tercihan 2W olması lazım. Yani yine ısınır. Neyse devreyi müsait bir bir zamanda incelediğinde haberleşiriz. Kolay gelsin. :smiley:

Etiketler

insel' Alıntı:
Bir hayli vakit olmus Ferhat. Ben de sipariş verebilir miyim acaba?
Merhaba İnsel, Tamam yapalım. :smiley:
Elimde malzeme olması lazım. Epeydir Maviş'e de yapmak lazım diye düşünüyordum. Terzi sökük hesabı. Bahaneyle kendime de yaparım. ;)

fsirin' Alıntı:
Merhaba İnsel, Tamam yapalım. :smiley:
Elimde malzeme olması lazım. Epeydir Maviş'e de yapmak lazım diye düşünüyordum. Terzi sökük hesabı. Bahaneyle kendime de yaparım. ;)
Ferhat bey hazır havya yı ısıtmışken bende sipariş vermek isterim..özleden hsp bilgilerini verirseniz sevinirim..birde cihazın boyutları nekadar ?
teşekkürler.

es45' Alıntı:
Ferhat bey hazır havya yı ısıtmışken bende sipariş vermek isterim..özleden hsp bilgilerini verirseniz sevinirim..birde cihazın boyutları nekadar ?
teşekkürler.
Tamamdır. :smiley:

Cihaz boyutları Yükseklik 12.5cm genişlik 7cm kalınlık 4.5cm.
LPG için, yere yakın bir yere monte etmelisiniz.

merhaba ferhat bey; gerçi konu 1 sene önce tartışılmış ama bende bir tane istiyorum mümkün mü.? mümkünse hesap bilgileriniz vede fiyatı konusunda özelden mesaj bekliyorum

merhaba arkadaşlar,
3 sistem çalışan cihazlar yüzünden tüpgaz (lpg) dedektörü bence şart, lpg dedektörü zeminden 15-25cm yüksekte monte ediliyor. Truma ısıtıcı yüzünden karbonmonoksit dedektörüne ihtiyaç olur mu?

piyasada 30 liradan başlayan lpg dedektörleri var. Acaba TSE'den başka neye dikkat etmek lazım? önereceğiniz ürün var mı?
iyi kamplar dilerim..

merhaba arkadaşlar,
3 sistem çalışan cihazlar yüzünden tüpgaz (lpg) dedektörü bence şart, lpg dedektörü zeminden 15-25cm yüksekte monte ediliyor. Truma ısıtıcı yüzünden karbonmonoksit dedektörüne ihtiyaç olur mu?

piyasada 30 liradan başlayan lpg dedektörleri var. Acaba TSE'den başka neye dikkat etmek lazım? önereceğiniz ürün var mı?
iyi kamplar dilerim..
Truma dışarıdaki havayı yanma odasında kullanır (E2400 vs.) ekzostan dışarı atar. Bu durumda ortama karbonmonoksit salımı olmaz. Ortamdaki havayı kullanan sistemlerde sorun oluşabilir. Araçta zaten 220V'unuz sürekli varsa herhangi bir gaz dedektörünü kullanabilirsiniz. Yoksa 12V ile çalışan iyi olur.

Değerli arkadaşlar bu gaz alarmları hırsızların sıktığı bayıltıcı spreylere karşı çalışır mı?Malum yazın illaki karavanın camlarını havalandırmak amaçlı açık tutacağız.Camlara tetikleyici basit pimapen alarmlarından takacağım.Ayrıca Tekzen den 24 TL ye pır dedektör pilli alarm aldım.Tavsiye ederim iş görüyor.Belki çok pimpirikli davranıyor gibi gelebilirim ama Allah hiç birimizi hainin acımasına bırakmasın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.