Gaz Alarmı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,172
Ynt: Gaz Alarmı

Gaz dedektörüne anahtar taktım. Kullanmadığım zamanlarda kapalı tutacağım. Ferhat Şirin arkadaşımızla telefon görüşmesi yaptım. O'nunda fikri bu yönde. Olmazsa yenisiyle değiştireceğiz.Gelişmeleri yazarım. İlginiize teşekkürler.

Etiketler

Gaz dedektörüne taktığım anahtarı kullanmadığım sürede kapalı tuttum. Akülerin boşalma problemi ortadan kalktı gibi görünüyor. Akü şarz seviye ölçer donanımım yok. Marşa basınca problem yaşamıyorum. Anlayabildiğim kadarıyla aküler dolu görünüyor.

Kenan abi voltmetre ihtiyacınız varsa powmar Bülent beyde var daha önce öokca arkadaşa aldık ve bayağı işe yaradı sadece 2 kablo ile artı-eksi bağlanıyor ve digital mavi ekranı çok şık duruyor daha geçen hafta bir tane Ömer abinin aracına taktık.

08042010218

Yusuf , akülerin takibi için taksam iyi olacak. Fiyatı ne kadar kargoyla gönderebilirmisin.Ödemesi nasıl yapılıyor. ilgine teşekkürler.

Kenan abi Bülent beyi arayıp bizim selamımızı söylerseniz anlaştığımız fiyattan verecektir (30tl) ;) mavi olanını isteyin yeşil çok iyi durmuyor gerçi tercih meselesi firmanın yeri Pendik'de linkini veriyorum açılan sayfanın sağ alt köşesinde ürünler ve iletişim numaraları var siz havale çıkarıyorsunuz onlar kargo ile gönderiyorlar.

http://www.powmar.com/

Gaz alarmıyla ilgili olarak çalışmalar tamamlandı.
Enerji tüketimini 200mA'den 12V'da 124mA'e, 14V'da 110mA'e düşürdük. Yani yaşam aküsünden günlük tüketim 3Ah'in altına indi. :smiley:
Dönüşüm sırasında 5000ppm olan gaz alarm seviyesini de daha erken uyarı için 1500ppm seviyesine düşürdüm. [SIZE=78%] [/SIZE]

mhmtabi' Alıntı:
Ferhat bey, bu cihazın hangi gazlar için duyarlı olduğunu belirtebilirmisiniz lütfen.selamlar

Doğalgaz ve LPG için hassastır.

Algılayabildiği ama hassas olmadığı diğer gazlar, Alkol, duman, hidrojen ve karbonmonoksit. Ama karbonmonoksitle hidrojeni hiç saymayın daha iyi. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri