Garmin Türkiye Topo Haritası Son Sürüm Hangisi Ve Elinde Olan Varmı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sadus222 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,646

sadus222

Yeni Üye
arkadaşlar formda karıştırıdım ama en son sürüm 2009 konuları var . garmin türkiye topograf haritası çıkarmadımı ondan sonra , blgisi olan ve çıktıysa elinde olan varmı ? yenisi herkesin işine yarayacaktır.

Etiketler
Ynt: Garmin Türkiye Topo Haritası Son Sürüm Hangisi Ve Elinde Olan Varmı ?

2011 son sürümü . bende de yok

hiçmi kimseye lazım değilmi yahu , 2011 sürümü var ve internette bulamıyoruz, 2007 sürümleri var hep sadece Türkiye topografik olarak.
Arkadaşlar elinde olan veya bilgisi olan bizlede paylaşabilirmi acaba ?

BirdsEye daha ucuz ve fonksiyonel değil mi? Topografik haritaya gerek var mı?

(GPS dünyasına yeni girdiğim için soruyorum).

arastırmalarıma gore brıdseye randımanlı değil. topo mutlaka olmalı çok önemli. tabi okuyabilen için.

halen bir iyiliksever dostumuz çıkmamış yav :/ 2011 sürümü olduğu bir rivayetmi yoksa hangisi son sürüm ve neden 2007 mi 2009 mu o sürümden başkasını bulamıyoruzki ?
lütfen bilgisi olan veya elinde olan paylaşabilirmi ?

Ben garmini aradım.en son sürümün 2011 olduğu söylendi. Zaten bizdeki topo genel olarak eş yükselti eğrilerinden oluşuyor. Ama gerçekte evler mezarlıklar hatta patikalar gibi birçok ayrıntı olması lazım. Yurtdışı versiyonlar böyle. Bizde navigasyon isi yeni oldugu için daha çok şehir haritaları üzerinde çalışma yapılıyor. Garmin e harita hazırlayan başarsoftla görüştüğümde bu yönde bilgi verildi. Kisaca gercek bir topo icin daha bekliyecez anlaşılan. Ama elinde 2011 olan bir arkadaş en azından haber versede bir sekilde bizde faydalansak. Ama sunuda yapabiliriz 10 veya 15 kisi anlasalim alalim haritayi paylasalim. Kisi basi 10 ile 15 tl tutar.

ortaklaşa alma işinin kordinesi baya zor olur :( . bu meret kimsenin mi işine yaramamış satın alıpta internete düşürmemiş. halen 2007 sürümleri var internette.

selamlar yanlis olabilir ancak soyle bir yaziya ve linke rastladim...

Not : Harita güncellemesi internet üzerinden ücretsiz olup şirketimizde yaptırmanız durumunda 25 TL + KDV servis ücreti alınacaktır.

http://www.baytekin.com.tr/quick_links.aspx?ID=18

dilerim isinizi gorur...

çok teşekkürler bilgi için ama , bu topografik haritayla ilgili değil , şehir haritalarıyla ilgili güncelleme ve versiyondan bahsetmiş orada :/

zaten ordaki güncelleme şu... önce haritayı birkez parayla alıyorsun sonra eğer harita versiyonu güncellenirse overilen linkten yada kendi sitesinden güncelliyorsun. Ama öncelikle topo haritayı para verip almak gerekiyor...

Arkadaslar elinde 2007 ya da 2009 Garmin Topo Haritasi olan var mi? Varsa bana gonderebilir ya da nerden inderecegimi gosterebilir mi? Bu arada netteki yarim haritalari, JPG formatlilari indirdim denedim hic birinin memleketinin tamamini kavrayan bir topografik haritasi bulunmamakta. Yani bana full Turkiye Topo Haritasi lazim. Dagciliklan ugrastigim icin GPS i %90 oraninda ulkenin dogusunda kullaniyorum ve o bolgelerdeki daglarin topo haritalarina gercekten ihtiyacim var. Umarim biri bu mesaji gorur ve yardim eder.

Tesekkurler.

Sinan
snndmrus@gmail.com

selamlar , benim elimde sadece bu var . daha üst modelini bulamadım. bi müslman nete koymamış bir üst modeli varsa ;D
2007.06 türkiye topo_gmapsupp.rar --> http://dfiles.eu/files/9x6pqjhr0

Birde openstreet topo -gmapsupp_Turkey diye bişeler var nette , arattır bir bak belki daha günceldir.

sinanfe' Alıntı:
Arkadaslar elinde 2007 ya da 2009 Garmin Topo Haritasi olan var mi? Varsa bana gonderebilir ya da nerden inderecegimi gosterebilir mi? Bu arada netteki yarim haritalari, JPG formatlilari indirdim denedim hic birinin memleketinin tamamini kavrayan bir topografik haritasi bulunmamakta. Yani bana full Turkiye Topo Haritasi lazim. Dagciliklan ugrastigim icin GPS i %90 oraninda ulkenin dogusunda kullaniyorum ve o bolgelerdeki daglarin topo haritalarina gercekten ihtiyacim var. Umarim biri bu mesaji gorur ve yardim eder.

Tesekkurler.

Sinan
snndmrus@gmail.com

şu an download ediyorum, yarın upload edip linkini yayınlayacağım.
inşaAllah doğru haritadır:smiley:
indirdiğim harita bu; Garmin Navcity Turkey 2011.10-MapSource
eğer yanlış ise bilgi verin, doğru haritayı bulayım:smiley:

Merhaba Utku, oncelikle ilgilendigin icin saolasin. Ancak sanmiyorum Navcity topografik harita iceriyor cunku o harita genel olarak araba navigasyonlari icin dizayn edilmis. Bana bu distributorun paraylan sattigi topografik haritadan lazim, GPSMAP 64s modeli icin.

Sinan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.