Garmin GPS MAP 60 CSX

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Archkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,961

Archkan

Yeni Üye
Herkese selamlar. İşim gereği Garmin GPS MAP 60 CSX satın almayı düşünüyorum fakat bir kaç sorum olucak, yardımcı olursanız sevinirim.

1. Arcgis 9.2 de hazırlanmış orman amenajman haritasını ve 1/25000'lik memleket haritasını 60 CSX e yükleyebilirmiyim.
2. Cevap evet ise bu haritaları yüklemek için hangi proğramlara ihtiyacım var.

şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Garmin GPS MAP 60 CSX

Merhaba,
Önemli olan sayısal ortamdaki format. Bu sayede haritanın diliyle GPS cihazının dili ve yükleme yapılabilecek programın dili uyuşuyor.
GPSMap 60csX ile beraber Mapsource programı geliyor. Bu program da .gpx, .gdb, .mps ve .loc formatlı dosyaları açabiliyor.
Bunun haricinde dosyaları bu formatlardan birine dönüştürmek için başka programlar da kullanılabilir. Mesela ben GEarth yer imlerimi Trackmaker ile dönüştürüp Mapsource ile 60csX2ime yüklemeyi başardım.
Ama bahsettiğiniz özel dosyalar için biraz inceleme yapmak lazım. Sizdeki formatlar ne? Belki biraz googlelayabiliriz.
Selamlar.

alfa4 arkadaşım aynı sorun bendede var aynı gp bendede var ama haritaları gps atamıyorum bizdeki formatlar shape formatı bunu nasıl gps formatına dönüştürebilirz cevabını bekliyorum.Bilen diğer arkadaşların da yardımlarını bekliyorum

merhaba arkadaşlar ben garmin 60csx kullanıyorum. oziexplorer ve mapsource kullanarak 1000 adet nokta atabiliyorum cihaza.nette araştırdım bu cihaza 10000 adet nokta atılıyormuş"60 ve 76CS modellerinde 10,000 nokta hafızaya alınabilmektedir" yapmanın yolunu bilen varmı?

saygılar...

Neyse galiba GPS e harita atma konusu pek kimsenin ilgisini çekmedi.Hala bu konuda bize kimse yardımcı olmadı.Arkadaşlar bu benim için çok önmemli çünkü bu haritaları orman yangınlarında kullanacağğız.Belki bu haritalar orman yangınlarında pek çok kimsenin hayatını kurtaracak.Nisan ayına kadar GPS e bu haritaları atmam lazım.Çünkü nisan ayından itibaren orman yangınları başlıyor.Lütfen bu konuda bana yardımcı olun.

Merhaba Cedrus48,

Size önerim Baytekin firması ile bu konuyu görüşmeniz olacaktır ..

Web adresi :
https://secure.baytekin.com.tr/contact.php

Merhabalar,
Kendi adıma konuşayım: İlgi çekip çekmemeyle alakalı değil.
Shape dosyalarını GPS cihazına gönderme sıkıntınızla ilgili postayı ilk okuduğumda basit bir gugıl taramasıyla bu işi yapabilen paralı veya bedava bir sürü programa ve forumlarda paylaşılan tecrübelere ulaştım.
Dil sorunu varsa, gugıl sayfa çevirisi de yapabiliyor. İdare eder düzeyde.
Kaç nokta atılabildiği, alternatif programlarla çözülebilecek bir sorun sanırım. Ama o tarz bir sorun hiç yaşamadığım için yorum yapamayacağıım.
Umarım bu yorumlar biraz da olsa işinize yarar.

Merhaba arkadaşlar belki konu ile alakası yok ama dakika derece olarak verilmiş kordinatlar decimala nasıl dönüştürülüyor yada tan tersi. matematiksel formulü lazım bana

teşekkürler....

DD:MM:SS formatından DD.dddd formatına geçiş için DD+MM/60+SS/3600 formülünü kullanabilirsiniz. Decimaldan kastınız eğer UTM ya da askeri koordinat çevirmleri ise bunu da GeoTrans çevirm programı ile yapabilirsiniz linki http://earth-info.nga.mil/GandG/geotrans/geotrans2.4.2/win_user.zip

GPS'e noktaları waypoint yerine POI olarak da atabilirsiniz. GPX ve CSV formatindaki noktaları POILoader programı ile yükleyebilirsiniz. Programı http://www8.garmin.com/products/poiloader/ linkinden indirebilirsiniz.

amenajman haritalarını garmin 60 CSX'e yükleyebilen var mı acaba? Yükleme yapılıyorsa nasıl yapıldığını bana anlatabilirmisiniz?

amenejman harştası yüklü gördüm arkadaşım ama nasıl yüklenir bilmiyorum araştırıyorum .

bir yöntemini bulursan banada haber verirmisin? bende araştırıyorum ama henüz bir ilerleme kaydedemedim...

Amenajman haritası nereden bulabilirim veya bana gonderebilir misiniz? Harita konusunda çalışmalar yapmıştım. Belki yardımcı olabilirim.

kappak' Alıntı:
merhaba arkadaşlar ben garmin 60csx kullanıyorum. oziexplorer ve mapsource kullanarak 1000 adet nokta atabiliyorum cihaza.nette araştırdım bu cihaza 10000 adet nokta atılıyormuş"60 ve 76CS modellerinde 10,000 nokta hafızaya alınabilmektedir" yapmanın yolunu bilen varmı?

saygılar...

Noktadan kastınız waypoits ile yapamassınız Trackpoints ile waypoits i karıştırmayın..

Trackpoints 10,000, Waypoints 1000

Kalın sağlıcakla.

Garmin 60csx gps mi kullanmayı beceremedim bir türlü, satın almayı düşünen varsa görüşebiliriz ce.bali@hotmail.com.tr

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.