Garmin Etrex ile PC bağlantısı - real time navigation?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kermit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,183

kermit

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Merhabalar,
Garmin Etrex Vista HCX modelini ya da yakın fiyatta satılan bir Garmin GPS i kullanarak Goggle earth ya da farklı programlar üzerinden real time navigation yapmayı istiyorum, ayrıca bu cihazı gerektiğinde bilgisayarımdan ayırarak basit bir şekilde kamp yerime dönmek, iz kaydı yapmayı düşünüyordum.
Özellikle google earth üzerinden navigation biraz karışık olsa da kafamı karıştıran nokta şu oldu.
Bugün karaköy da gittiğim baytekin -GARMIN yetkilisi arkadaşlar Etrex Vista HCX ya da benzer modelleri kullanarak pc me eş zamanlı veri akışı yapamayacağımı, mutlaka ve mutlaka, mobil 10 vs gibi ekranı olmayan, sadece usb ve bluetooth dan bağlanan bir cihaz almam gerektiğini söylediler.
Acaba ben forumda okuduğum konuları yanlış mı anladım, garmin in el tipi ve ekranlı bir gps ini kullanarak ( Etrex Vista HCX ) PC ye veri göndermem, aracı programları kullanarak google earth dan real time navigation yapmam ve istediğim zamanda da bu cihazı bilgisayardan ayırıp el gps gibi kullanmam mümkün değil mi?
Eğer bu mümkünse ve GARMIN türkiye yetkilileri 700-800 TL para verip alacağım bir ürün konusunda beni yanlış yönlendirdiyse üzüleceğim.Çünkü kaybettiğim vakit benim için çok değerli.
Umarım yapmak istediğim şeyleri anlatabilmişimdir. Ancak en önemli sorum bu tip ekranlı bir gps modelini, bluetoth mobil 10 vs gibi sadece veri akışı için kullanıp kullanamayacağım.
Teşekkürler

Etiketler
Ynt: Garmin Etrex ile PC bağlantısı - real time navigation?

Selamlar
Garmin markalı ürünler ile "GE ile realtime Navigasyon" yapabiliyorsunuz. Ben, Karakoydeki arkadaslarımızın bu yanlış bilgiyi kasıtlı verdiklerini sanmıyorum. Onlar daha çok "navigation" perspektifinden bakmışlar bence, bunun Garmin dünyasındaki cevabı da "navigasyon" ürünleri. . Bu konuyu bayağı bir tartıştık aslında ama konu "olup olmayacağı" değil, "nasıl olacağı" şeklinde idi. eğer forumlar da aradığınız bilgiyi bulamazsanız , lütfen sorunuzu güncelleyin. iyi günler dilerim,reha.

Not: ayrıca, Garmin'in satılmayan nRoute programı da direkt bu işi yapar

Ynt: Garmin Etrex ile PC bağlantısı - real time navigation?

Çok teşekkür ederim Reha Bey, ben de forumda okuduğum bilgiler sayesinde olabildiğini ve alternatif çözümler bulunduğunu biliyordum fakat Garmin in Türkiye satış sorumluları kesin olarak bunu yapamayacağımı söyledikleri zaman endişelendim. Acaba bir şey mi atlıyorum diye korktum..
Bu arada Garmin i seçmemdeki en büyük neden de MAC OS işletim sistemine destek vermesi ve windows dışında çalışabilen yazılımlarının bulunması. Forumda Tiger ya da snow leopard ile ilgili bir konu bulamadım. Bu olaydan sonra Garmin Türkiye çalışanlarına ( Çünkü farklı zamanlarda farklı iki kişi ısrarla mümkünatı olmayan bir şey istediğimi tekrarladı) güvenim sarsıldı. Belki cihazı yurt dışından getiririm ama özellikle Mac işletim sistemi üzerindeki denemelerimi dilim döndüğünce forumda paylaşacağım.
selamlar, saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri