garmin 62s

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yukselcali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,094

yukselcali

Ana Kamp
Yer
bursa
Garmin 62 s modelinden gps aldım.Google eart haritasını gps ye atıyorum .Bütün patika yolları görebiliyorum.Program Mobile Atlas Creator 1.8 ile google eart haritası atılıyor.Herkese tavsiye ederim .Süper oluyor

Etiketler

Ynt: garmin 62s

yukselcali' Alıntı:
Garmin 62 s modelinden gps aldım.Google eart haritasını gps ye atıyorum .Bütün patika yolları görebiliyorum.Program Mobile Atlas Creator 1.8 ile google eart haritası atılıyor.Herkese tavsiye ederim .Süper oluyor

Bu aletin Türkçe kullanma kılavuzu sizde var mı? Bende GPS leri araştırıyordum. Kaça almıştınız?

Ben içinde isveç çakısı dahil 990 tl ye almıştım.Türkçe kullanma kılavuzu var ama ondan pek bir şey öğrenemedim .Ama kullana kullana her şeyi öğreniyorsunuz.Öyle göz korkutacak kadar zor değil.GPS alacaksanız özel harita yükleme ve pil özelliğine dikkat etmenizi öneririm.Hatta ben garmin haritalarını hiç kullanmıyorum google eart haritası atıp onu kullanıyorum.Umarım yardımcı olmuşumdur.

yukselcali' Alıntı:
Ben içinde isveç çakısı dahil 990 tl ye almıştım.Türkçe kullanma kılavuzu var ama ondan pek bir şey öğrenemedim .Ama kullana kullana her şeyi öğreniyorsunuz.Öyle göz korkutacak kadar zor değil.GPS alacaksanız özel harita yükleme ve pil özelliğine dikkat etmenizi öneririm.Hatta ben garmin haritalarını hiç kullanmıyorum google eart haritası atıp onu kullanıyorum.Umarım yardımcı olmuşumdur.

Teşekkürler.''Garmin Etrex Legend Hcx'' fiyat olarak uygun geldi.Bu modele özel harita yüklenebiliyor mu? Özellik olarak sizin kullandığınız modele göre eksileri neler.

selamlar,

garmin 62s'i nereden almıştınız acaba ben de almayı düşünüyorum da bir 62stc üzerinde entegre kamera olan model var fakat henüz ithalatı yapılmıyormuş

yukselcali' Alıntı:
http://www.denizdukkani.com/urun-detay.php?uid=35507

Merhaba, bende 62s almak istiyorum ve uzun süredirde araştırıyorum. Ara sıra yurtdışına gittiğim için oradan almak daha uygun gibi geldi bana. Yurtdışından almanın kullanımda ve garanti şartlarında bir sıkıntısı olur mu? Başka sıkıntısı var mıdır?

Birde Türkiye haritasını burada 120USD diyorlar, bunu free bulabiliyor muyuz?

yurtdışından aldığınız cihaz malum dil ingilizce olur.Lakin sonra bu menüye alışırsınız.harita olayı doğru biraz pahalı ama google eart haritası atıp rahatca gezersiniz.Ama yinede tedbir olsun diye harita gerekiyor.Nedenide google eart haritasının tamamını cihaza atamamak.Atsak hiç problem kalmazdı.cihazı yurtdışından alsanız bile bu modelde ucuza gelmez .sanırım aletin fiyatı zaten yurtdışı 450 dolar civarı olarak hatırlıyorum.Birde harita yükleteceksin aynı hesaba gelir.Birde cihazı burdan alırsan her zaman muhatabın olur kanaatindeyim.

Yurtdışına gidecek bir arkadaşıma gps siparişi vermeyi düşünüyorum. Garmin 62s, Montana 600, oregon 450 tipi cihazlar tercihlerim arasında ancak dokunmatik ekranlıların uzun ömürlülüğüne ilişkin tereddütlerim var. 62 serisine ilişkin yurtdışı sitelerde olumsuz yorumlar gözlemledim, oregonda güneşte ekranın görünmemesi şikayetleri var. montanalarda bu sorun halledilmiş ancak yeni bir ürün olduğu için çok fazla yorum yok. Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

garmin 62 s serisinde ne gibi olumsuzluklar varmış.Doğrusu çok merak ettim .Fiyatına göre mükemmel bir alet.Ben aldım kullanıyorum.Tekrar gps almam gerekse yine bunu alırım.Anlıyacağınız ben çok memmunum.

yukselcali' Alıntı:
garmin 62 s serisinde ne gibi olumsuzluklar varmış.Doğrusu çok merak ettim .Fiyatına göre mükemmel bir alet.Ben aldım kullanıyorum.Tekrar gps almam gerekse yine bunu alırım.Anlıyacağınız ben çok memmunum.

Yanlış anlaşılmasın ben sizin ürünü kötülemek için burada yazmadım, zaten benim de almak istediklerim arasında. Genelde 60 csx kullanıcıları 62s'in beklenileni vermediği, geri iade ettikleri şeklinde yorumlar yapmışlar. Önyargılı olmadan şikayet edilen hususların öğrenilmeye çalışılması bence daha proaktif bir yaklaşım olacaktır, belki de şikayet edilen hususlar sizin için çok da önemli değildir.

örneğin bir site : http://www.amazon.com/Garmin-GPSMAP-62S-Handheld-Navigator/product-reviews/B003IHV6YG/ref=cm_cr_pr_btm_link_2?ie=UTF8&showViewpoints=0&pageNumber=2&sortBy=bySubmissionDateDescending

size şunu söylemek isterim 60 csx ,macellan triton 1500,2000 serisi gördüm ve en yakın arkadaşlarım bunları kullanıyor.Garminin 60 csx serisi gerçektende iyi,Direk ben gps yim diye bağırıyor.Zaten bende triton 1500 serisi alacaktım ama garmin 60 csx serisini görünce vazgeçtim.iyikide vazgeçmişim.Nasıl olduklarını gördüm.Onlarıda kötülemiyorum ama pil ömrü dağda enönemli şeylerden biri.Macellan serileri çok pil harcıyor.Hele garmin 62 s modeline özel harita yüklenmesi mükemmel bir şey.Bu özellik garmin 60 modelinde yok.Kaplosuz iletişim yok.Rota noklaları 62 serisinde çok fazla.Eğer garmin 62 serisinin bütün özelliklerini kullanabilirsen mükemmel bir alet.Google eart haritası atabilme .Yakınlık alarm noktalarını kullnabilmek müthiş bir şey.Ayrıca sinyal gücünün düşük olduğundan bahsetmişler.ama dağda diğer gps ler gibi çekti.Herhangi bir problem yaşamadım.Hala söylüyorum parasına göre en iyi modellerden biri

Merhaba

Bu aralar bende GPS arastırıyorum yuruyus ve motor icin topografik harita, köy yolları vs benim icin onemli, zaten sehirdeki navigason icin Igo kullanıyorum.

60CSX ile ilgili bir kararımı vermistim, ancak uretimden kalktı ve 62 Serisi cıktı.

62 serisinde, 62, 62s, 62,sc,62st,62 stc modelleri var. Turkiyeye 62s den baskası gelmiyor. Acaba yurtdısı siparisi ile stc modelini alsak preload map ve gps konumlandırmalı fotograf ozelligi var. sonra 120 dolar diye okumustum tr topografik haritayı alsak, 6 ay 1 sene sonra s modelini almıs olupta tuh be stc yi alsaydık demekten kurtulurmuyuz diye dusunuyorum.

Yurtdısından gelen modelin, ingilizce olması dısında sıkıntısı olur mu acaba?, yani tr map yuklerken izniniz yok gibi bir uyarı verebilir mi?

selamlar

Optimum mediamarkt magazasinda bir adet teshir urunu var. Urun teshirde oldugu icin 1000tl olarak fiyatlandirmislar. Denemek isteyene duyurulur

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR