Galloper'ciler Biz Kaç Kişiyiz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,120
Ynt: Galloper'ciler Biz Kaç Kişiyiz?

Normal ihtiyaçları karşılayabilecek en ekonomik ve uygun yöntem ön torsionları max.seviyey getirip arkayada 2" get yapmaktır.
Bu uygulamayla 33" lastik takabilirsiniz.
Daha büyük lastik takmayı düşünürseniz farklı tadilatlar gerekir.

Etiketler

selamun aleyküm ,bende hastalık başladı yükselme lastik falan derken geldik motora,turbo büyütme interkol büyütme ne yapacam bilmiyorum sadece biraz güç artırmak niyetim ne yapmam lazım en minimum maliyette tabi cevaplarınızı bekliyorum..araç 2.5 tdi otomatik...

berkan 61' Alıntı:
selamun aleyküm ,bende hastalık başladı yükselme lastik falan derken geldik motora,turbo büyütme interkol büyütme ne yapacam bilmiyorum sadece biraz güç artırmak niyetim ne yapmam lazım en minimum maliyette tabi cevaplarınızı bekliyorum..araç 2.5 tdi otomatik...

Merhaba,bu tur yapilan uygulamalar sonrasi motor omurlerinde ne yazik ki kisalmalar oluyor.
Bu kisalma bazen 3-5 bin km lerde bazende 25-30 bin km lerde ortaya cikiyor.
En masumu olarak bilinen yazilim degistirme ya da attirma bile illa ki soruna sebep olabiliyor.

Nacizane tavsiyem bu arac bu kadar deyip uzun sure ve saglikli bir sekilde kullanmaniz.
Yok bana bu aracta iyi bir performans lazim ve ben yapicam derseniz yapilmaz degil.
Yine tavsiyem uyumlu ve musaade edilen daha guclu bir motor ile degisim yapmaniz.

Daha once turbo olmayan motorlara turbo uygulamasi yapip husrana ugrayan ornekler var.
Turbo ve intercool buyutmeyle istediginiz veya yakininda bir performans artisi olabilir.
Fakat motorun piston,segman,krank ve yataklarina verebilecegi hasarin boyutu bilinmez.
Fabrikalar zaten bunlarin hesabini yaparak motor urettiklerine gore artisin zarar verecegi malumdur.

Keske uydurulabilse yine 2,5 litre Nissan Skystar motoru 140 HP ve performansi harika.
Bazi bilgilerimi paylastim yardimci olmasini umarim.

merhabalar 2000 3.0 v6 manuel 4 kapı aracım var.. tork marka -45 ofset li jant ile 33inc lastik taksam sürtme ve sayre olurmu. arac kaldırırmı? .. 32inc -45 ofsetle sürtme yaparmı kararsız kaldım... YAda hic polemiğe girmeden -45ofsetle 31inc alacam acil yardım lütfen

Kendi aracımda 15x10" -45 ofset ile 31x10,5x15 STT kullanıyorum.2" yükseltme var.
Buna rağmen ön lastikler tam turda paçalıklara hafif sürtme yaptı ve söktüm.
Eğer bu jant ebatlarını kullanmak istiyorsanız yükseltme yapmanızı kesinlikle öneririm.Ayrıca 32" lastikte kalmanızda fayda var.
33" kullanacaksanız çamurluk kenarlarını bir miktar traşlamanız gerekir.
Size tavsiyem aracıda gereksiz yormamak için 31" lastikle 15x8 veya max.9" lik jant kullanmanızdır.
15x10" jantta 31" lastik düz bir görüntü verir.

teşekkürler 32 cooper stt aldım.. gayet memnunum yükseltmeyle sürtme yapmıyor. yalnız 32 lastikler arabanın altında kayboldu resmen. ofsetli jant takıp fotoğraflarını ilerde paylaşırım.

Kendi aracımda 15x10" -45 ofset ile 31x10,5x15 STT kullanıyorum.2" yükseltme var.
Buna rağmen ön lastikler tam turda paçalıklara hafif sürtme yaptı ve söktüm.
Eğer bu jant ebatlarını kullanmak istiyorsanız yükseltme yapmanızı kesinlikle öneririm.Ayrıca 32" lastikte kalmanızda fayda var.
33" kullanacaksanız çamurluk kenarlarını bir miktar traşlamanız gerekir.
Size tavsiyem aracıda gereksiz yormamak için 31" lastikle 15x8 veya max.9" lik jant kullanmanızdır.
15x10" jantta 31" lastik düz bir görüntü verir.
Arkadaşlar facede grup açtım galloper bilgi adı altında oraya üye olalım en azından bilgi ve birikimlerimizi paylaşıp birbirimize yardımcı olalım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR