Galloper mi Defender mi? Kararsız kaldım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan screamingeagle Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,710
Ynt: Galloper mi Defender mi? Kararsız kaldım

evet bu araçtan bahsediyorum. alım satım tarihini nerden aldıgını muhabbetin olursa ögrenirsin. dedigim gibi bu araç daihatsu bayisine takasa bırakılmıştı. ben alıcı olmuştum ama işlerim nedeniyle gidip bakamadım araca. bende hala resimleri arşivimde duruyor.

Etiketler

71620471 malum sitedeki ilan No ama araç LPG li .Malum siteden aramaya devam edin.
Çok fazlada zaman geçirmeyin mevsim yaklaşıyor ve fiyatlar Nisan dan sonra artar.

Hem araç İstanbulda.Eger bir problemi yoksa fiyat uygundur.
Denizli'deki araçta koltuklar kumas,yan ve arka basamaklar yok.
Üçüncü sıra koltuk işaretliyor ama resimlerde arka camurluklarda koltuk gözükmüyor.
Araç komple boyalı diye sahibi yazmış,sizde zaten sorgulamissiniz.

Ben aynisini kullanıyorum.Daha dogrusu hafta ici hergüne esim kullanıyor.
Hafta sonları hiç affetmiyorum daga bayıra her yere giriyorum.
Yazları oğlum aynı sekilde kullanıyor.
LPG herkesin korktuğu ama kullanınca da pek farkı olmayan bir durum.
Dizel modellerinde pek ekonomi olacağını sanmıyorum.Sarfiyati sehir ici ve arazide yüksek.
Yedek parça konusunda (dizel) Starex olarak ararsanız oldukça ekonomik parça fiyatları var.
Benzinlide ise parça biraz daha pahalı.Bulamadigim parça şimdilik yok.
Çakma Pajero diye tabir ederler ama pek geri kalır yani yoktur.
Aksine daha yeni modellerdir ve çok daha fazla konfor sunarlar.
Takomistik nikli arkadasımızın yazdıklarına aynen katılıyorum.
Efsane Defender konusunda haklı ama onda da seçenek çok fazla.
Benzinlisi dizeli ve her birinin kendi icinde uç bes çeşit motor seçeneği.
Ayrıca iyi bir bütçe sağlarsanız 60 ve yukarısı gibi son derece konforlusunu da alabilirsiniz.
O fiyatlara çıkınca seçenekler artıyor tabii ki.
Galloper ekonomik fiyata iyi bir performans ve lüks sunuyor.
Gerisi size kalmış,iyi araştırmalar.Temiz bir tane bulmanızı dilerim.

Merhaba
Değerli arkadaşlarım ilginize teşekkür ederim sağolun sayenizde bu araç hakkında bir şeylerde öğrenmiş oluyorum.Bizim biraderle dizel takıntımızolmasa güzel aeaba yinede kafamın bir kenarına not aldım.nette olmadık yerleri araştırıyorum mesala otomobil firmalarının 2,ci el stoklarına bile bakıyorum nediyim hakkımızda hayırlısı.

galloperin ilanı varmı yoksa resimlerini ve diger bilgilerini paylaşırmısınız.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-bu-kadar-temizinin-turkiye-de-tek-oldugunu-dusunuyorum-96665651/detay/

bunlara ek olarak baskı balatada triger buji akü defransiyel yagları lsd kilit yagları dahil olmak üzere herşeyi değişip yenilenmiştir komple bakıma yapılmış yaklaşık 1500 tl masraf edilmiştir...

tamam bildim bu aracı sizde alalı 1 veya 2 sene oldu.

pesendide' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-bu-kadar-temizinin-turkiye-de-tek-oldugunu-dusunuyorum-96665651/detay/

bunlara ek olarak baskı balatada triger buji akü defransiyel yagları lsd kilit yagları dahil olmak üzere herşeyi değişip yenilenmiştir komple bakıma yapılmış yaklaşık 1500 tl masraf edilmiştir...

Evet ama sizin isteddiğiniz fiyat oldukça yüksek....Bu araç fiyatları için ...

pesendide' Alıntı:
ne kadar piyasası peki beni bilgilendirrmisiniz

Öncelikle cevaben yazdığınız yazıdaki nezaket için teşekkür ederim. Çoğu zaman insanlar bir şekilde yazılanlara aşırı reaksiyon gösterebiliyorlar.
Tabi bunda sanal ortamda olmamız sebebiyle birbirimizin ifade ve mimiklerini de görmememiz neden olmakta olduğunu düşünmekteyim. Bu bağlamda benim yazdığım yazının tamamen art niyet gözetilmeden yazılmış bir yazı olduğunu sizi temin ederim. Karşılıklı görüşüyor olsaydık kesin net anlardınız.
Geriye dönüp mesajıma baktığımda; ifademde sürçü lisan ettiysem affola... Burada bu model ve kasa araba stışı oldu. Fiyat tabi ki arabanın temizliğine bazı artı ve eksilerine göre değişebilir.
Bunun yanında itiraf etmeliyim ki , hatayı kabul etmekte bir erdemdir diye düşünüyorum , gerçekten ben fiyatı nasıl oluduysa yanlış görmüşüm. Belki harıl harıl araç bakarken başka bir ilan aklımda kalmış olabilir. Bunun için de ayrıca sizi kırıdıysam kusura bakmayın. Bu forumun araç alışverişi , bilgi paylaşımı vs'den çok daha fazla dostluk paylaşımı olduğunu düşünen biri olarak tekarardan affola...
Ayrıca şunu kesinlikle belirtmeden geçemeyeceğim fotolarda aracınız gerçekten çok albenili duruyor.
Saygılarımla...

ben size tepki olsun diye yazmadım yada size tepkili değilim üstünüze alınmayın lütfen, fakat aracın hakikaten çok pisyasasını bilmiyordum bugün siteden biraz arştırma yaptım benim arabam bi çok araca göre fiyatı yüksek dogru sölüyorsunuz... fakat ben aracım hakkında bilgi sahibiyim geçmişinide iyi bildiğim için bu kadar temizin piyasada olmadıgını düşünüyorum neden derseniz benimde yakın arkadaşım olan bi tuggeneral komutandan aldım ben aracı kendisi 99 ylında sıfır olarak almıştı bu zamana kadar kendisi hafta sonları ve uzun yolda bindi ben ikinci sahibiyim km si herşeyi orjinal yedek anahtarı ve kullanım kılvuzuna kadar bugüne kadar yapılan tüm bakımlar zaten yetli servis tarafından yapılmış aracımın herşeyini biliyorum 99 yılından 2012 yılına kadar benzinle kullanılmış bi araç ben aldıktan sonra lpg taktırdım ve bende bütün bakımlarının baskı balatası ve şanzuman yaglarına kadar herşeyini değitirdim ve bütün parlarını orjinal yetkili servis parçaları kullandım bu yüzden piyasaya baktıgımızda pahalı gibi görünüyor ben bu parayı hakettiğini düşünüyorum yine de gerçekten ciddi alıcılarla karşılaşırsam gereken indirimide yaparım saygılar......

sevğili konyalı kardeşim inşallah hayırlısıyla satarsınız. ben galloper kullanıcısı ve offroada gönül vermiş biri olarak sizlere bazı şeyler söylemek istiyorum.
galloper herşeyiyle iyi mükemmel ötesi bi araç. fakat araca offroad modifiyesi yapamıyorsunuz. yükseltemiyor, büyük lastik takamıyor ve arazide derin geçişler sağlayamıyorsunuz. peki o zaman bu aracı sadece hafif çaplı offroad da veya kır gezisinde kullanalım dersenizde bu kadar parayı verdikten sonra seçenekleriniz artıyor ve neden daha küçük çaplı ve yakıt bakımından daha az yakan parça ve servis kolaylıgı sağlayan 2 eli kolay olan bir araç tercih etmeyeyim diye düşünüyorsunuz. o zaman devreye başka araçlar giriyor. bu aracı sadece hobi amaçlı kullanmak isteyen kişi alır. yoksa jeep, suzuki, nissan patrol, toyota ve son zamanlarda agır hizmet şartlarına uygun ve konfordan ödün vermeyen 4x4 pikaplar neredeyse arazi aracı tanımımızı sollayacak nitelikte ve güçte, dizel, benzinli otomatik vites ve daha canınızı sıkmak için burada saymayacagım birçok özelligi içerisinde barındırmakta siz olsanız bunları bile bile galloper alırmısınız. şimdi offroadcular pikap ve agır hizmet rot kollarına sahip taşıma kapasitesi yüksek hem şehirli hem asi araçlara yönelmekteler buna bende dahil. L200, ısuzu Dmax, toyota hilüx, nissan, ford ranger, bunların hepsini bir arada sunuyor. eger maksat hafif offroadsa da suzuki, jeep bazı modelleri, opel kugave modelleri, dayhatsu neyse canınızı sıkmayım ben en iyisi galloper bu katagorilerin arasında kaldı. SAYGILARIMLA

yok ben aracımdan çok memnunum isteyen istediğini tercih eder hiç kimsede benim canımı sıkamaz

Merhaba,arac arayan arkadasimiz buldu mu acaba?
Dizel istegi hala devam ediyor mu?
Gaziantep'te bir arac vardi resimlerden guzel gozuken,fiyati epey indirmis.
Arac benzinli otomatik yalniz.Arzu ederse fiyat bana uygun geldi.
Uc dort ay once ikinci aracimi almasaydim ben bile ilgilenebilirdim.
Bence tek sorun,hizli feribota ve kapali otoparklara girememek.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri