Galloper mi Defender mi? Kararsız kaldım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan screamingeagle Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,707

screamingeagle

Fener Bahçe Cumhuriyeti
Yer
İstanbul
Web
www.2aorman.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB1DHS
Merhaba
Ben aylarca Defender bakıp araştırdım buldum alma pozisyonuna geldim sorunlar çıktı vs vs sonra ağabeyim gel Galloper bakalım dedi ful bir araç hem küçük çocuklar var defenderi kışın ısıtması yazın soğutması sorun kullanışı rahat değil sıkıntı yaşarsın hem alırsan sadece kendin için almış olursun dedi.Tabi işin içine 4,5 yaşındaki kızım ve biri 3,5 diğeri 20 aylık yeğenlerim girince ( onlarda kız ) yani küçük hanım efendiler söz konusu olunca Defender alma kararımda vaz geçtim gibi ama gözüm yine onda .
Uzun lafın kısası Bu Galloper nasıl bir araç ne yakar parçası varmı ucuzmu sorun çıkarırmı dizelmi benzinli mi vs vs kullanan veya bilgisi olan arkadaşlarımdan mümkünse yardım ve öneri istiyorum .Yardım ve önerilerinize şimdiden çoook teşekkür ediyorum.
Sağlıkla Kalın ...

Etiketler
Ynt: Galloper mi Defender mi? Kararsız kaldım

Merhaba takomistik nick,li arkadaşa bi sorun isterseniz o bu konuda size yardımcı olabilir

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=72298.msg900239#msg900239

Galloper başlığı altındaki diğer konularda araçla ilgili bilgiler mevcut.
Yakıt tüketimi , parça temini , bakımı , bulunduğunuz sehire göre tamircisi vs.
Fiyatlarda 18-20.000 civarındadır.Ustelik hanımlarda daha rahat kullanabilirler.
Arkada fabrika çıkışı LSD diferansiyel , on porya kilitleri otomatik , klima , power direksiyon standart.
Deri koltuk , bazı modellerde yedi koltuklu olma durumu vs vs.
Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun.

golloperle defenderi kıyaslamak aslında çok kolay biri yayla digeri iş makinası. kesinlikle konfor ve arazinin tadını galloperle alırsınız. defenderle arazide giderken böbreklerinizdeki taşı düşürürsünüz. aracın göğsüne telefon anahtar v.s gibi bişi koyamazsınız. 70 bg güç alırsınız 100 km 19 lt kakıt tüketiminiz olur parça kırarsınız ama defender yinede bir afsanedir herkes onu inceler.
golloper göze batmaz konfor üst düzeydedir. çok rahat edersiniz hiç parça kırmassınız. arızada vermez, 100km de 17 lt yakar 145 bg güç elde eder asvaltta 160 kadar çıkar ve bu hızda bile araç dengesizlik yapmaz. ama yinede tüm gözler defenderdedir. siz hiç ilgi çekmezsiniz sanki o yokuşu siz çıkınca kimse görmez ama defender çıkınca başka oluyor nedense.

takomistik' Alıntı:
golloperle defenderi kıyaslamak aslında çok kolay biri yayla digeri iş makinası. kesinlikle konfor ve arazinin tadını galloperle alırsınız. defenderle arazide giderken böbreklerinizdeki taşı düşürürsünüz. aracın göğsüne telefon anahtar v.s gibi bişi koyamazsınız. 70 bg güç alırsınız 100 km 19 lt kakıt tüketiminiz olur parça kırarsınız ama defender yinede bir afsanedir herkes onu inceler.
golloper göze batmaz konfor üst düzeydedir. çok rahat edersiniz hiç parça kırmassınız. arızada vermez, 100km de 17 lt yakar 145 bg güç elde eder asvaltta 160 kadar çıkar ve bu hızda bile araç dengesizlik yapmaz. ama yinede tüm gözler defenderdedir. siz hiç ilgi çekmezsiniz sanki o yokuşu siz çıkınca kimse görmez ama defender çıkınca başka oluyor nedense.
Merahaba Mustafa Bey
Öncelikle yardımınız ve yorumunuz için çok teşekkür ederim. Çok haklısınız aslına bakarsanız defender tam bir iş makinesi kullanışı rahatsız edici ama işte yinede bu tür sporlara ilgiduyanların göz bebeği ..Sizin bu anlatımınızla ben kesin galloper e dönücem en azından arabaya binmişken azda olsa bir konfor yaşama şansımız olur.Şimdi iş uygun bir araç bulmada denizlide bir tane buldum ama tramerde 2 kazası gözüküyor yani arayışa devam araç almak için ayırdığım bütçe sınırlı uygun bir araç bulana dek aarayışa devan .tekrardan yorumunuza çok teşekkür ediyorum .
Sağlıkla Kalın...

ne demek her zaman yardıma hazırım ama galloperlerdeki fiyatları ben begenmiyorum. daha doğrusu araç fiyatlarını yüksek buluyorum. düşer bu araçların fiyatı.

Evet Mustafa bey fiyatlar uçuyor bende sizin gibi düşünüyorum yaz başlangıcı fiyatlar uçar sonrada düşüşe geçer 14,000-Tl gibi bütçe ile dizel bir 5 kapı düşünüyorum araştırıyoruz takasa gelen araçlara bile bakıyorum firmaların 2 c. el sitelerinde kısmet diyelim.

söyledigin rakamın 1-2 üstüne çıkarsan bulursun. inşallah

15,000-16,000 gibimi inşallah bir araç var denizlide ama tramerde 2 hasar vuruk görünüyor ilk fiyat 17,000 di yanılmıyorsam sonra mal sahibi 18,000 e çıkardı telefonla görüştüm abuk sabuk teklifler veriyorlar kuzdım o yüzden arttırdım fiyatını dedi.ilan malum sitede .

bu aracı bursadan aldı. 1.5 sene oldu. bir madencinin kullandıgı araçtı yan basamakları ve spoyleri yok. bana 16000 bırakmıştı satıcı. ama benim vaktim olmadı almaya ankarada başka bir galloperi aldım. ben benzinli olanı tercih ettim. lpg ile dizelden daha az yakıyor. ama dizeldeki torku da vermez tabi. 15500 al bunu motorunu ölçtür. turbosuna dikkat et. saat gibi çalışmıyorsa takılma motorunun aypılması 5000 tl rahat bulur.

Mustafa beyin dediği gibi dizelin işletim maliyeti benzinliden fazla olur en basitinden düz dizel aracıma motor yaptırdım 3000 tl,yi buldu

takomistik' Alıntı:
bu aracı bursadan aldı. 1.5 sene oldu. bir madencinin kullandıgı araçtı yan basamakları ve spoyleri yok. bana 16000 bırakmıştı satıcı. ama benim vaktim olmadı almaya ankarada başka bir galloperi aldım. ben benzinli olanı tercih ettim. lpg ile dizelden daha az yakıyor. ama dizeldeki torku da vermez tabi. 15500 al bunu motorunu ölçtür. turbosuna dikkat et. saat gibi çalışmıyorsa takılma motorunun aypılması 5000 tl rahat bulur.
Mustafa bey bunu dediğiniz aracın bir linkimi vardı sanırım mesajınıza eklenmemiş.

dopamin' Alıntı:
Mustafa beyin dediği gibi dizelin işletim maliyeti benzinliden fazla olur en basitinden düz dizel aracıma motor yaptırdım 3000 tl,yi buldu
Ok çok haklısınız ben günlük kullanımdada kullanıcam ve eşim tüplü araçtan korkuyor o yüzden dizel düşündüm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri