Galloper Almalımıyım....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tufi52 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,094

tufi52

Yeni Üye
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-2000-model-3000-motor-220-beygir-lpg-li-hatasiz-boyasiz-181957002/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-galloper-ii-3.0-v.6-safari-offroad-182154925/detay

bu ilan numaralarındaki galloperle ilgileniyorum.Bu konuda tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum...sizce hangisi tercih edilebilir...

Etiketler
Ynt: Galloper Almalımıyım....

Merhaba,sadece ilanlardaki araçları soruyorsanız İstanbul'daki araç için daha olumlu görüş belirtebilirim.
Bursa aracının ekstraları,yükseltilmiş olması ile bir takım da büyük lastik jant veriyor olması.

Sizin araçla yapmak istediğiniz eğer zaman zaman normal üzeri offroad ise yüksek araç daha iyidir.
Değilse arada sırada aile gezileri yapılacak,pikniğe balığa gidilecek ise o kadar teferruata gerek yok.

Ben yüksek olanı alayım,fazlasını satarım derseniz aradaki farkı size geri döndürecek değeri bulamazsınız.
Lastikler bir kere yere değdimi ikinci eldir ve satabilmek için göbeğiniz çatlar.

İstanbul aracı sanki biraz daha ellenmemiş gibi duruyor,Bursa olanın ön domuzluk yok mesela soru işareti.
Bir de siz nerede yaşıyorsanız,diğer şehre gidip gelme,usta bulup baktırma vs masrafları da düşününüz.

Zaten araştırdıysanız kafanızı karıştırmayayım ama değilse bildiklerimi paylaşayım.
2000 model,deri koltuk,power direksiyon,klima gibi extraları olan tam şaseli,ayrı arazi şanzımanlı bir araçtır.
Aslen Pajero ile ön panjur,farlar,ön çamurluklar ve tamponlar dışında farkı olmayan bir araçtır.
Tabii ki 1991 yılına kadar olan Pajero ile aynı kasadır.İmalatı Hyundai,Kore tesislerinde yapılmıştır.
Tam bir Pajero sağlamlığı beklenmese de bu kadar paraya bu kadar köfte misali sağlam bir araçtır.

2500 cc dizellerde,Hyundai Starex veya L200 kamyonet motoruyla parçaları genelde uyumludur.
3000 cc benzinlide Sonata veya Pajero motoruyla genelde parçaları uyumludur.

Alt takım vs parçalarında pek sıkıntı yaşamazsınız,kolay kolay sukoyvermezler çünkü.
Olursa da bir çok parçayı bulmak pek zor olmuyor İzmir için örnek vermek gerekirse.

Şanzıman ise düz olanlarda pek problem değilken,otomatikte gerçekten anlayana ihtiyaç var.
Bakımlıysa hiç korkmayın.Yani filtresi,yağ değişimi vs zamanında yapılmış ve alttan ağır darbe almamışsa.
Ağır çamurdan sonra altı vs iyi temizlenip çalışan aksam rahatlatılmışsa çekinilecek bir şey yoktur.
Düz şanzımanların burada biraz daha avantajlı olacağını belirtmek gerek,benim tercihimdir.

Kaporta parçalarında ise arandı mı Pajero yada Galloper olarak çıkma veya sıfır illaki bulunur.
En zorlanacağınız parçalar ön farlar,sinyaller,panjur,tampon,domuzluk ve sisler olabilir.
Bu saydıklarım sadece Galloper için olduğundan muadili başka marka yoktur.

Diğer bir çok özelliği,bir arazi aracında fabrikasyon olarak olması gereken donanımlardır.
Şanzıman ve diferansiyel havalandırmaları yukarı alınmış,arkada LSD,zincirli triger vs.
LPG li çalışmaya aşırı hassasiyeti yoktur ama buji kablolarını ciddi etkilemektedir.

Bir çırpıda aklıma geliverenleri paylaşmaya çalıştım.Her zaman yazdığımı yazayım,ikinci elden araç almak zordur.
Hem de çok zordur.Tavsiyede bulunmak pek doğru değildir.Aracın dürüst eski sahibinin bilmediği sorunları olabilir.
Kullandıkça yeni sorunlar başgösterebilir.Sıfır araçlarda bile zaman zaman sorunlar çıkmaktadır.
İyice inceleyip araştırmak,emin,bildik birisiyle aracı almaya gitmek gerekir.

Bu yazdıklarıma rağmen her zaman kenarda bir miktar harcama için yedek akçe bulundurunuz.
Hiç ummadığınız bir masraf aracın yatmasına,sizin üzülmenize,aile içinde bir sürü tepkiye neden olabilir.
Sonuçta 14-15 yaşında bir araç alıyorsunuz.Kul yapısı,ne zaman ne çıkacağını bilemezsiniz.
Sanayi ile bazı zamanlarda içli dışlı olabilirsiniz,buna hazırlıklı olun,sevmiyorsanız sıfır araç bakmaya çalışın.

Şahsi bilgi ve tecrübelerimden bazılarıdır,yardımcı olmasını umarım.
Hayırlısıysa olsun.

Yazdiklariniz icin tesekkur ediyorum.gercekten cok aydinlatici bir cvp olmus.tekrar tesekkur ediyoru.yorumlariniz sayesinde daha temkinli yaklasacagim....

Lütfen yazdıklarım ile moralinizi bozma ya da uzak dur gibi anlaşılma olmasın.
Bunlar ne marka ya da hangi kategori olursa olsun her araç için geçerli durumlardır.

Galloper ile iki yıl kadar her türlü zorlu koşullarda ve asfaltta her yere gittik.
Sonra hanım aracı kendi tekeline aldı ve dört yıldır hala severek kullanıyor.
Bu araçtan sonra paramız olursa G serisi Mercedes tercih edebileceğini söylüyor.
Elbette bizim gibi emekliler için biraz hayal bana göre.

Yine de Galloper fiyat/performans ilişkisinde artılarıyla yeni yeni farkediliyor.
Sağlamlığı,her araziden dönüşte eyvah dedirtmemesi vs ancak anlaşılıyor.
Ayrıca yakıtı dizel yada LPG bir çok araç ile oldukça boy ölçüşebilecek düzeyde.
Çok az arka yükseltme (get,takoz) ile 33 inch e kadar büyük lastik takılabiliyor.
Önler torsiyonlu olduğundan tamirciniz sadece ayar yaparak önü kaldırabiliyor.

Sert arazi için kısa şaseli,daha kıvrak ve basit bir araç tercih edilmelidir.
Faydalı olduğuna sevindim.Her türlü araç için bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.
Zaten forumda her çeşit araç sahibi,bilgili ve araştırmacı,tecrübeli arkadaşlar da var.
Onlar da sorularınızı gördükçe destek yazılarıyla katkıda bulunacaklardır.

Merhabalar,
Bu özellikte olup başka bir marka aracı almak için en az yarısı kadar daha para vermek lazım.
Bence parasına göre çok güzel. Ben Galloper imi şimdilik satıyorum, ilerde yine Galloper alacağım.
Fiyat olarak hesaplı vereceğim. Tek masrafı otomatik şanzıman beyni kontrol edilecek, eğer değişmesi gerekirse zaten çıkması 1000-1500 lira gibi bir para. Arabamın vuruğu, boyası yok 4 lastik yeni. Birkaç gün önce Trabzon-Çanakkale yaptım 43 kuruş ortalama LPG yaktı.
Arkadaşım eğer almayı düşünürsen anlaşırız.

alana hayırlı kazasız belasız mal,satana hayırlı müşteri helal para

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Bu özellikte olup başka bir marka aracı almak için en az yarısı kadar daha para vermek lazım.
Bence parasına göre çok güzel. Ben Galloper imi şimdilik satıyorum, ilerde yine Galloper alacağım.
Fiyat olarak hesaplı vereceğim. Tek masrafı otomatik şanzıman beyni kontrol edilecek, eğer değişmesi gerekirse zaten çıkması 1000-1500 lira gibi bir para. Arabamın vuruğu, boyası yok 4 lastik yeni. Birkaç gün önce Trabzon-Çanakkale yaptım 43 kuruş ortalama LPG yaktı.

Arkadaşım eğer almayı düşünürsen anlaşırız.

Aracinizin fotolarini gorebilirmiyim ve ne kadar istiyorsunuz ?

galloper iyi güçlü araçtır. 3.0 benzinli motorun sesi çok hoştur. klasik olarak biçok suvdaki gibi arka koltuk yüksektedir ve arka diz mesafesi çok bol değildir. starex ve h1 ve pajeroyla aynı parçalar kullanır. yaygındır yani parça işi. arkada diflock var. modifikasyona da uygundur. oynanabilir. kabiliyetlidir. yerden yüsekliği 25 cm di diye hatırlıyorum. tavsiye ederim.

Arkadaşlar bu aracın tek kapı 3.0 benzinlileri yok mudur? İnternette tek kapı iki tane ilan bulabildim. İkisi de dizel. Bir tanesi 25bin diğeri 28bin TL yazmış. Fiyatlar bana yüksek gibi geldi. Dizelleri hakkında neler söylersiniz.

hiç korkma al dostum. Ben 2 senedir kullanıyorum hemde otomatik hiç problemim Yok. Tüpte 37 kuruş yakıyor şehiriçi. Arazisi de çok iyi caddesi de. Konya-istanbul-antalya-konya gezdim bu yaz tık demedi. Yarım litre yağ bile yakmadı. Su esmesi yok. Çift klima var 5 dk da buz gibi yapıyor içeriyi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri