galloper 3000 v6

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan maviruya038 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,936

maviruya038

Yeni Üye
KAYSERİDE İKAMET ETMEKTEYIM 2000 MODEL ARACIM BANA BUNU MOTOR CONTALARINDAN YAĞ KAÇAĞI VAR YAPTIRMAM İÇİN İYİ BİR USTA ARIYORUM KAYSERİ ŞART DEİL ANKARA YAKIN BANA KIME YAPTIRABILIRIM BİLGİSİ OLAN VARMI ARACIM LPG Lİ YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM DAHA ÖNCE YAPTIRIP MEMNUN KALAN BİRİNİ ARIYORUM SERVİSTE VAR USTADA COK AMA İŞİNİN EHLİ LAZIM BİLİYOSUNUZ U ARACLARLA HERKEZ UĞRASIYO YAPAMIYO DİYELIM DAHA DOĞRUSU

Etiketler
Ynt: galloper 3000 v6

O bolgeden olmadigim icin birini tavsiye edemem ama mumkunse orjinal conta takimi kullanin.
Sonrasinda hic korkmadan aracinizi daga bayira vurun.

neresını tavsiye edersınız anlayan olcak ama bılıyosunuz burdada usta cok ama iyisini bulmak zor onun için sehir farketmez bıldiğiniz işinin ehli varsa ..

Ben tum araclarimi burada (İzmir) kendi bildigim Nissan ozel servisinde yaptiriyorum.
Birazda araclardan anladigim icin sorgulayarak ve arastirarakgerek parca gerekse tamir konusunda
problem yasamiyorum.Tamircim iyi ve karsilikli danisarak basarili sonuclar aliyoruz.
Ornegin conta konusu aracin ilk sahibi ben almadan 500 km once bir arkadasina motor yaptirmis.
Arkadasi da iyi bilinen bir tamirci.Gelgelelim kesme conta kullanmis iyi tamirci.
Benim tamircim Nissan ozel servisi Japon'lar icin daima orjinal conta kullanmak gerektigini soyler.
Nitekim bu kesme conta yuzunden gecen yaz otoyolda once conta yandi ve akabinde silindir kapaklari
gitti.Pistonlara inmeden sadece kapak degisimi ve birde devirdaimi yenileyerek problemi cozduk.
Orjinal olmayan conta 500 ila 1000 km sonra yeniden sikmak ister.Bize contanin kesme oldugu soylenmedigi icin bunu yasadik.Kapaklari cikma aldik conta orjinal ve devirdaim pompasini Antalya'dan Japon Otodan getirttim.Biraz pahaliya patladi ama araci ucuz almistim.Gitmedigim dag bayir zorlu
sartlar kalmadi.Kisaca hikaye bu size yardimi olursa ne mutlu.

ttogan' Alıntı:
Ben tum araclarimi burada (İzmir) kendi bildigim Nissan ozel servisinde yaptiriyorum.
Birazda araclardan anladigim icin sorgulayarak ve arastirarakgerek parca gerekse tamir konusunda
problem yasamiyorum.Tamircim iyi ve karsilikli danisarak basarili sonuclar aliyoruz.
Ornegin conta konusu aracin ilk sahibi ben almadan 500 km once bir arkadasina motor yaptirmis.
Arkadasi da iyi bilinen bir tamirci.Gelgelelim kesme conta kullanmis iyi tamirci.
Benim tamircim Nissan ozel servisi Japon'lar icin daima orjinal conta kullanmak gerektigini soyler.
Nitekim bu kesme conta yuzunden gecen yaz otoyolda once conta yandi ve akabinde silindir kapaklari
gitti.Pistonlara inmeden sadece kapak degisimi ve birde devirdaimi yenileyerek problemi cozduk.
Orjinal olmayan conta 500 ila 1000 km sonra yeniden sikmak ister.Bize contanin kesme oldugu soylenmedigi icin bunu yasadik.Kapaklari cikma aldik conta orjinal ve devirdaim pompasini Antalya'dan Japon Otodan getirttim.Biraz pahaliya patladi ama araci ucuz almistim.Gitmedigim dag bayir zorlu
sartlar kalmadi.Kisaca hikaye bu size yardimi olursa ne mutlu.

Sizde otomatik vites olanı mı var galloper'ın acaba? Açıkçası okuduklarım otomatik şanzıman konusunda biraz tırstırdı beni otomatik viteslilerinden.

Merhaba benimki duz vites.Arazi icin genelde duz olmasini tercih ederim.
Simdiye kadar 5-6 arazi aracim oldu hep duz vites tercih ettim.
Esim icin ise(o da arazi araci kullaniyor)genelde sehir ici kullandigindan otomatik almayi planliyorum.
Galloper otomatik,sanziman sogutma icin de,motor icin de tek radyator kullaniyormus.
Nissan'in bazi modellerinde de baska bazi araclarda da ayni durum sozkonusu.
Dolayisiyla tek radyator yazin yetersiz kaliyormus.Bunu da daha buyuk bir radyator ile cozmusler.
Yani mevcut radyator uc sira ise dort sira olaniyla degistirip sorunu halletmisler.
Yine de otomatik daha fazla yakar,hele sehir icinde LPG bile cebimizi yorar diyorum.
Mumkunse duz vites tercih etmenizi oneririm.Bu gunku rakamla efendi kullanisla 35 krs yakiyorum.
Azicik seri kullanmaya kalksam 40 krs hemen geciliyor.Arazide ise hic olcmemek lazim cok degisiyor.
Bu rakamlar sadece LPG tuketimi,malum sirali sistemde birazda benzin gidiyor,o haric.
Duz vitesin tamiri,bakimi,debriyaj problemlerinin giderilmesi,bulunmasi cok daha kolaydir.
Bunlari yazdim diye otomatik olanlar kizmasin lutfen tamamen sahsi fikirlerimdir.
Iyi gunler dilerim.

ben kayserideyim galloperim vardı uzun zaman offroad yaptım ama kısa bir zaman önce aracımı sattım. üst silindir lastik contasından terleme yapıyordur muhtemelen ager istersen benim ustaya yaptırırız yoksa gürpınarda degişebilir.

kayseri gürpınar serisinde yaptırdım tesekkürlederım ilginize bi sıkıntı kalmadı

aracın sadece yağ flitresınde sıkıntı varmıs serviste değişti yağları filitreleri sıkıntı kalmadı motorda deilmiş kaçak anlıycanız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR