frontera için restore motor onarıçı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan avcı_87 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,838
emreyurdakul 25 şubat cumartesi günü aracıma "restore motor içi temizleyici + restore motor onarıcı + mobil1 10w60 yağ" koyacağım. şu an ki tüketimim 11.3 lt tamamı şehir içinde.. yaz aylarında tamamı şehir içinde 10.3 idi.. bu katkılardan sonraki yakıt tüketimimi buradan paylaşacağım. yakıttan ziyade yağ eksiltmesi kesilsin istiyorum. 1 lt az yakmış çok yakmış çok önemli değil. yeterki yağ eksilmesin..

Etiketler
emreyurdakul 25 şubat cumartesi günü aracıma "restore motor içi temizleyici + restore motor onarıcı + mobil1 10w60 yağ" koyacağım. şu an ki tüketimim 11.3 lt tamamı şehir içinde.. yaz aylarında tamamı şehir içinde 10.3 idi.. bu katkılardan sonraki yakıt tüketimimi buradan paylaşacağım. yakıttan ziyade yağ eksiltmesi kesilsin istiyorum. 1 lt az yakmış çok yakmış çok önemli değil. yeterki yağ eksilmesin..

Haklısınız benimki de biraz su eksiltiyor :smiley:) Birseyler eksiltmesin de varsın 1lt fazla yaksın.

Yağ eksiltmesi çok muydu sizin aracın?

Haklısınız benimki de biraz su eksiltiyor :smiley:) Birseyler eksiltmesin de varsın 1lt fazla yaksın.

Yağ eksiltmesi çok muydu sizin aracın?
İlk başlarda 7000 km'de 1lt eksiltiyordu. Son bakımdan sonra 3000 km'de 1 lt eksiltti. Artarak devam ediyor sanırım. Son iki bakımda Castrol 5w40 yağ kullandım. Sanırım yağ biraz ince kalmış. 10w60 kullananların %90'ı yağ eksiltmeyi kesti demiş forumlarda. Ben birde RESTORE kullanacam bakalım eksiltme azalacak mı? :smiley: inşallah faydası olur. Kış şartlarından mıdır bilmiyorum ama yakıtının artmasının sebebi yağ yakması da olabilir diye düşünüyorum. Yağ yakmayı kesince daha az yakar belki. RESTORE ve yeni yağı koyar koymaz hemen uzun yola çıkacam zaten Değerleri yazarım burdan..

5-40w olunca motor sogukken eksiltmistir.
10-60w dan önce bence restore ile 10w40 daha uygun olabilir. 60w diğer yağa göre daha kalın olacak. Eksilme yapmayacak belki ama aşınmayı arttıracak diye düşünüyorum.

5-40w olunca motor sogukken eksiltmistir.
10-60w dan önce bence restore ile 10w40 daha uygun olabilir. 60w diğer yağa göre daha kalın olacak. Eksilme yapmayacak belki ama aşınmayı arttıracak diye düşünüyorum.
Yağ yakma olayı ısındıktan sonra başlıyor. Nasıl anladın dersen; Soğuk motorda yağ çubuğunun ordan duman vs. gelmiyor. Motor ısındıktan sonra yağ çubuğunun ordan gözle görülür şekilde duman geliyor, yani yağ yakıyor. O yüzden yüksek viskoziteli yağ aldım. Belirttiğim Mobil1 10w60 yağ ile ilgili Mobil1'in sitesinde zaten yağ yakan araçlar için özel üretilmiştir ibaresi var. Ben aşınma olayının da olduğunu düşündüğüm için RESTORE ile birlikte kullanacağım. İnş faydalı olur..

İlk çalıştırmada eksozdan mavi duman görseydik sogukken yağ eksiliyor olacaktı.
Siz tespiti yapmışsınız ısındiktan sonra yağ eksiliyorsa dediğiniz gibi viskoziteyi arttırmak gerekecek.
Kolay gelsin.

Arkadaşlar bugün aracımda RESTORE motor onarıcı ve Mobil1 10w60 yağı aracımda uyguladım. Uygular uygulamaz depoyu fulleyip 50 km'lik A-B noktası arasında hiç durmadan cruise control ile 110 km hızla toplamda 100 km yol yaptım RESTORE'nin tam verimli işe yaraması için. Ayrıca yakıtını da ölçmek istedim. Bilmiyorum psikolojik midir ama aracımın performansının arttığını kesinlikle hissettim. 100 km yoldan sonra baktığımda yağ çubuğundan gelen duman tamamen kesilmedi ama bariz şekilde azaldığını gördüm. Bu arada aracımın uzun yol yakıtı çok düşük çıktı. 100 km'de 5,96 lt yakıt yaktı aracım. RESTORE'den midir yeni yağdan mıdır bilmiyorum ama çok az yaktı aracım. Daha önce 7 lt'nin altına düşmemişti 2 kez test etmiştim. Aracımın sesinde çok olmasada bir tokluk oluştu. Daha hoş bir sesi oldu aracın. Hava sıcaklığı ortalama 10-12 derece arasında. Soğuk havalarda nasıl olur bilmiyorum ama bugün aracım ayrı bir hoşuma gitti. Şu an şehiriçi yakıtını ölçüyorum. RESTORE+Yağ'dan önce 10,8 lt çıktı şehiriçi. Bakalım şimdi kaç litre çıkacak çok merak ediyorum..
2017 02 25 232830

Yıllar önce Opel Ascona dizelim vardı 82 model :smiley:
Sabahları eter koklatıp çalıştırırdık. Restore kullandıktan sonra araba sabahları çalışmaya başladı. Sesi değişti. Sonra sattım. o yüzden uzun süreli etkilerini bilmiyorum.

Restore nedir
1995 yılında bayilik alan arkadaşım bana hediye etmiş 280s mersedese koydum gelelim ürüne
İçinde bir mikron çapında bakır kurşun çinko parçacıkları var motor çalışırken aşınmadan dolayı oluşan vuruntunun yardımıyla çatlak ve çizik yerlere çakılmasıdır motoru kısmen tamir eder normal yağ katkısından farklıdır
Ben böyle okudum broşürde ayrıca nasa tarafından geliştirilmiş üründür
Satıcı değilim bu ürünle alakam yok zamanında edindiğim bir bilgi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri