frontera için restore motor onarıçı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan avcı_87 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,837

avcı_87

97.model 2.2 opel frontera
Yer
KONYA / AKŞEHİR
arkadaşlar restore isminde yağ katkı mattesi var motor onarıcı olarakta geciyor kullanan arkadaşlar varmı acaba yada tavsiye edermisiniz fronterada kullanılmasına ne gibi faydaları oluyor motor için yardımınız için şimdiden teşekkürler

Etiketler
Ynt: frontera için restore motor onarıçı

Ben hiç kullanmadım. Ama bu tip ürünler nedense bana pek uydurmaymış gibi gelir. Keza motorda nasıl bir sorun yaşıyorsunuz ki böyle bir ürüne ihtiyaç duyuyorsunuz?

motorda yağ eksiltme var gecen kış motorun silindir kapagı degiştirildi bi bakıma motor yarı rektefe oldu ama yazdan buyana yağ eksiltme yapıyor restore yağ katkısınının yağ yakan yada eksilten araclarda kulanıldıgını duydum acaba frontera içinde bi işe yararmı

motorda yağ eksiltme var gecen kış motorun silindir kapagı degiştirildi bi bakıma motor yarı rektefe oldu ama yazdan buyana yağ eksiltme yapıyor restore yağ katkısınının yağ yakan yada eksilten araclarda kulanıldıgını duydum acaba frontera içinde bi işe yararmı

İşe yarar mı bilmiyorum ama zararı olabilir. Silindirlerin içinde yağ kanalları var onları tıkayabilir. Motor yağsız kalabilir, bu sefer daha ciddi bir rektefiye yaptırabilirsiniz.

renklibulut' Alıntı:
merak ettim nasıl bir şey acaba

radyatör onarıcılar var düzgün kullanınca işe yarıyormuş. aynı sistem olabilir.

örnek: http://www.magaza24.com/restore-motor-onarici-p-107910.html

Üreticinin soru cevap listesi burada.

http://www.restoreusa.com/faq.html

Sorun çıkarmayacağını yazmışlar (tabi ki öyledir...) ama yine de ben olsam böyle bir ürünü kullanacağıma ustama gider bu motor niye yağ eksiltiyor diye sorar çözümü orada arardım.

Motorda aşınama yada sekmanlarda hata varsa,katkıların faydası olmaz,sağlıklı olan motorlarda fayda olarak aşınmayı önleyici özelliği vardır.

bugün emekli bir motor ustasına sordum kendi aracındada kullandıgını söyledi her yağ degişiminde kullanıyormuş bi zararını görmessin daha cok faydasının olacagını söyledi diger yağ katkı ürünlerinden farklıymış ayın 26 sında 1300 kilometrelik yola cıkacam onun için araçın yağ ve yağ filitresini yarın degiştirecem ve restore motor onarıcı koyacam bakalım bi fayadasını görecekmiyim araç eskisi gibi yine yağ eksiltcekmi yada yakıt tasarufu saglayacakmı gelişmeleri yazarım arkadaşlar

yakıt tasarufu saglıyor birazda olsa ama yağ eksiltmeyi tamamen kesti yagda beygir gücünün artaması yazmışlar birazda olsa arabanın cekişi degişiyor gayet memlun kaldım kullanmak isteyen arkadaşlar varsa tavsiye edebilirim 1500 kilometre yol yaptım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım

avcı_87' Alıntı:
arkadaşlar restore isminde yağ katkı mattesi var motor onarıcı olarakta geciyor kullanan arkadaşlar varmı acaba yada tavsiye edermisiniz fronterada kullanılmasına ne gibi faydaları oluyor motor için yardımınız için şimdiden teşekkürler
Ben bir ara kullandım 5-6 aykadar araçsız kalmıştım ve ayağımı yerden kessin diye bir reno aldım hemide 78 ts binek tipi ;D neyse arac rektifiye istiyor idi bir gün bir markette alışveriş yaparken gördüm fiyatı o gün için 16 tl idi ve araç zaten eski bir deneyeyim diyerek düşünmeden aldım şimdi sorunun cevabına gelelim motorun uğultu sesi (krank milini aşınmasından dolayı) azaldı sekman kaçırıyor olamasından dolayıda kompresyon zayıftı aracın kompresyonu arttı bu da yakıt tasarrufu diyebiliriz fakat araç lpgli olduğu için yağ eksiltmesine çözüm olmadı malüm lpg li araçlar 2000 3000 km de 1 1.5 lt yağ eksiltmesi normal olabilirsonuç olarak araç eğer motoru arızalı değilse boşuna kullanmayın yataklarda normalde olan yağlama çiziklerini kapatabilir eğer eski motorsa rektifiye tarihini sadece biraz ileri tarihe atarsınız.
Aslında konu eski ama belki yardımım olur düşüncesi ile yazdım.

Selamün Aleyküm arkadaşlar. Konu baya eski ama yine de yazmak istedim. Aracım 210 bin km de 2.5 crdi ve 3000 km'de 1 lt yağ eksiltiyor. RESTORE motor onarıcıyı bana ustam tavsiye etti. Kullanmak istiyorum ama nasıl bir sonuç alırım bilmiyorum. Kullanıp da pişman olan var mı? Ya da kesinlikle tavsiye eden?

Aracım 297bin kmde. 1 hafta önce Opet'ten aldığım Rom marka bir katkı koydum. Fiyatı 12TL idi. 0.5lt Motor sıcakken konuyor. Yapış yapış koyu kıvamlı bir yağ. Parafinli olduğu yazıyor üzerinde. İlk çalıştırmada daha erken almaya başladı. Silkeleme sorunu azaldı, kompresyon yükseldi, çekiş arttı. %10 performans artışı bile olsa kasa ağır frontilerimiz sağolsun hemen hissediliyor.

Şimdi de Berner marka bor'lu bir katkı aldım. Fiyatı 35TL. Yağ değişiminden sonra deneyeceğim.

Bizimkiler gibi atmosferik ve yaşlı motorlar için bu katkılar işe yarıyor gibi, fakat yeni ve turbolu araçlarda tavsiye edilmiyor.

Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Rom markayı bende kullandım. 4,5 litre yağ alan aracım vardı. 4 litre yağ ve rom olunca seviye iyi oluyordu. İlk yağı eksikti. Ben bu sekilde degisim yaptım sonrakilerde eksiltme olmadı.
Restore de kullandım bu konuda sadece restoreye güvenin bir ise yaramazsa zaten motoruna bakım gerekiyor. Yağ degisimini yapıp uzun yola çıkarken konulup uzun süre motorun calışması sağlanmalı.

Katkıdan sonra aracı deneme fırsatı buldum. %70i şehir dışı olmak üzere tam depo (47lt) lpg ile 375km yaptım. Yüksek devirli kullandığım da oldu. 12.5LT'lik bir tüketim görünüyor. Daha önceden 13lt altına düşememiştim. Katkının etkisi olabilir diye düşünüyorum.

Bu arada sizin araçların tüketimi nasıl? 100km'lik tüketimi litre cinsinden yazabilir misiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri