Frontera A 2.0 Çekiş Ve Performans Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serdartncl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,852

serdartncl

Yeni Üye
öncelikle özet olarak problemi yazayım 96 model opel frontera a kullanıyorum lpg li fakat benzine geçsem dahi 2.0 motor gücünü hiç görmedim daha önce çok kez sanayide para harcadım fakat kimse bu çeki kaybını düzeltemedi araç ramba tırmanırken arkadan asılmışlar gibi bazı zamanlar 3. vitese kadar düşürüyor kendini. lpg ayarları yapıldı filtreler değişti benzinde de lpgde de aynı çekiş kaybı var (lpg nin kendi kaybından bahsetmiyorum) 5 6 kez lpg ayarları bile değiştirildi...

katalizörden diye düşündüm fakat baktığım kadarıyla eski sahibi katalizörü iptal ettirmiş fakat muayenede hiçbir problem çıkmadı

aklıma enjektörler ve egzoz manifoldu tıkanması ihtimali geldi ama usta olmadığımdan fazla yorum yapamıyorum. Motor elden geçti bujiler değişti buji kabloları değişti çok şey dedim fakat kişisel olarak bir türlü bulamadım problemi ve sizlerle de bi beyin fırtınası yapmak istedim sizce neden yapabilir bunu...

not : ustaya götür diyecekler için onu bende düşünebiliyorum fakat çok ustaya gösterdim ama sanki bakkala sormuşum gibi hiçbiri yorum dahi yapamıyorlar bulunduğum yerde

düzeltme : lpg enjektörlerini kontrol ettim bi problem yok + araçta benzindeyken de silkeleme de yok

Etiketler

merhaba araç ne durumda bilmek lazım 2 tonluk bir araç ve üstündeki lastik tavan sepeti v.s. inanılmaz değiştiriyor eski haline göre mi çekişi kıyaslıyorsunuz yoksa 2.0 binek 1.200 kiloluk bir araca göre mi kıyaslıyorsunuz o önemli bir çok yokuşu bende 100 le girip 3.vites 50 ile tırmanabiliyorum bayılıyor çünkü araç ağır+lastiklerim orjinale göre çok büyük?
Eğer eskiye göre bir çekiş problemi varsa bu araçlarda tek tırnak 0,7-0,8 mm buji kullanın buji kablolarının durumuna tekrar bir bakın, arıza ışığı yanıyorsa hava akış metrenin fişini çıkartıp birde öyle tur atın hatta mümkünse fişini çektikten sonra akü kutup başını bi 10 dk söküp takın. Düzelme varsa aliexpress ten yan sanayi akış metre getirebilirsiniz. Eksoz'un motora ilk bağlantı yeri manifolt çıkışında oksijen sensörü var bunun durumuna bağlantılarına sökebilirseniz temizliğine bakın. Son olarak vuruntu sensörü başka bir sayfada paylaşmıştım eğer arıza veriyorsa araba kendini korumaya alıyor gaz yemiyor patlama yapıyor tepki vermiyor bu sensörlerin bir çoğunun fişini çekip çekip denemeler yaptığım için inanın hepsinin farkını biliyorum sizde deneyebilirsiniz.(krank sensörü hariç o çekiliyken çalıştıramazsınız)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR