Frig Vadisi Turumuz (27 Nisan - 02 Mayıs 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 142
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,114
Ynt: Frig Vadisi Turumuz (27 Nisan - 02 Mayıs 2012)

Bu gezi tam benlik bir gezi ,bir geziden beklediğiniz her şey vardı,ekip üyelerinin hiçbirinde hayır diye bir kelime yoktu,gidelim mi gidelim,yiyelim mi yiyelim,hiç birşey e olumsuz yaklaşmadılar,Emre gölünde kapımızı gece 1,30 da çalan jandarmaya bile,oh bu saatte havada ne güzelmiş diyerek tekrar araçlarımıza dönüp yatmıştık.Gezi sonunda Haldun un arayıp Kocayayla dan dağ yollarından dönün uyarısı ise tam bir süpriz oldu çünkü nefis bir yoldan döndük,tam da geziye yaraşır şekilde.
İlk yerleşim yerine geldiğimizde güzel ve küçük bir meydan da çay söyledik,meydanda ki Atatürk ün sözü hepimizi çok mutlu etti , ben daha önce hiç görmemiştim bu sözü,tam da bugünlere denk gelmesi ne kadar da ilginç.
Meydan daki çayı ödemek için Mehmet abi gittiğin de bizden çay parası almadılar,orada oturan bir bey ödemiş Mehmet abi teşekkür için gitti.Siz düşünün bizi.

Yolda http://www.facebook.com/kocaelisahipsizdegildir/photos Kocaeli sahipsiz değildir platformu üyelerinin İznik e Fed in (Amerikan merkez bankası) İstanbul a taşınmasını protesto etmek amaçlı bir bisiklet li bir eylemi vardı,onların düşüncesi Fed in dönmemek üzere ülkemize gelmesi.
Sonrasında İznik te bir öğlen yemeği yedik,kahveler içildi ve İzmit üzerinden evlerimize doğru yollandık.

Etiketler

Bülent;Güzel anlatımın ve görsellerin sayesinde gezimizi tekrar yaşattın,eline koluna sğlık.
Frig vadisi merkezli gezimiz,katılan arkadaşlar sayesinde şölen havasına dönüştü,Ben ve eşim murşide hepinize teşekkürlerini Sunar,hep birlikte yeni geziler temenni ederiz.

Bülent çok güzel bir gezi olmuş.Fakat şunu anlayamadım.dört tane karavanı görüpte gecenin 1.30 unda ne sordular allah aşkına.

Güzel bir gezi, güzel fotoğraflar ,güzel bir paylaşım :smiley: Memlekette gezilecek yerler sayısı artıyor. ::smiley:

Navigasyonların dediğini yapmak zaman zaman güzel sonuçlar çıkartabiliyor. Bizimki genellikle bizi kestirme diye bir yola sokar sonrası şansınıza kalmış. Bu son seferde Asfalt yol bir anda bitti ve toprak yola döndü sonra ise neredeyse toprak yol tabirinde yol kavramı da kayboldu ve toprak kaldı. Neyse ki ulaşmayı başardık.

Avdan'ı da beğendik. Güzel bir köymüş.

seyyah54' Alıntı:
Bülent çok güzel bir gezi olmuş.Fakat şunu anlayamadım.dört tane karavanı görüpte gecenin 1.30 unda ne sordular allah aşkına.
Biz o akşam Mehmet hocamın da telkiniyle internetten o bölgenin jandarma karakolunun tlf nunu bulduk,Mehmet hocam aradı biz 3 karavan bu gece Emre gölünde konaklayacağız dedi,onlarda teşekkür etti.Ama gece gelenlerin bundan haberi yokmuş,kibar insanlardı sorun olmadı.

Bülent, Pazaryeri sonrasının geçek haritalarını da bekliyoruz. :smiley:

Avdan da pek güzelmiş; Uludağ da görülüyor bu arada... ;)

Cavid Sezen

Hemde ne güzel gözüküyor.İnanın benim içimden kocayaylaya gitmek gelmiyordu,avdan da kesin kalırdım,herkes te kalır zaten.

İyi günler
Sy Bülent bey
Çok güzel bir gezi olmuş,güzel anlatımınız ve eşsiz resimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.
Saygılar
Batuhan

Ferhat çok güzeldi ağaçlar arasında harika manzaralar eşliğinde km lerce iniş.Ferhat rahatladığında eklesene fotoları.

Teşekkürler Batuhan bey

mayıstosböce' Alıntı:
Ferhat çok güzeldi ağaçlar arasında harika manzaralar eşliğinde km lerce iniş.Ferhat rahatladığında eklesene fotoları.

Teşekkürler Batuhan bey
Güzelmiş.

Fırsat buldukça fotoğraflarla uğraşıyorum. Panaromaları hemen hemen bitirdim. Bir ayıklama yapıp fazla detay yazısı olmadan yayınlayacağım.

Nerde bu devlet? nerde bu millet? acilen fotoğrafları isterüükk :D

İnanılmaz güzel yerler tebrik ediyorum harika bir gezi yapmışsınız, sizinle beraber şimdiki çakırlamıza göz renklerini hatıra bırakan (Frig, Galat, Kelt) atalarımızın yaşadıkları muhteşem bölgeyi tekrar gezmiş olduk.

Sanıyorum bir "Kümbet" kalmış görmediğiniz, yanılıyormuyum?

( Yazılıkaya muhtarına buradan selam ediyor kızına acil şifalar diliyorum. )

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri