Freelander Viskoz Kaplin Arızası(önemli)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan srd5330 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 131,266
iyi günler yakın zamanda 2004 model 1.8 bi freelander aldım araçtan hızlanmaya bağlı olarak artan bir uğultu var vites boştaykende aynı sesi yapıyor. tamamen hızla kaynaklı bir artış yada azalma.
tabi usta usta gezdik arka teker bilya değilse difransiyeldir dediler. bilya değişti ama ses kesilmedi.
forumlardan takip ediyorum. kalın yağ gres koyduranlar var. Tavsiye ve yardımlarınızı bekiyorum.

Etiketler
Merhabalar VCU Problemi Freelander larda büyük bir sıkıntı değil çünkü kendimiz yapabiliriz.linktende izliye bilirsiniz.İçersinden 120 gram kadar sıvı çıkıyor.İçersine 120-160 gram silikon yağ koyabilirsiniz.Ağir offroad yapmıyorsanız 60.000 cst uygundur.Yapıyorsanız 100.000 cst silikon yağ koyabilirsinz.Ben kendim yaptım.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=kRXN6MVAYAU&t=503s
Bilgi paylaştıkça toplum gelişir..Sevgiler.
Silikonyağ Wacker 60.000 cst ve Molyduval silo d 100 T Burada ''T ''olmasına çok dikkat edin.

20180816 214430

Yaptım derken,resim açıklama mümkün mü,delme kaç mm ,kapama çakma tıpa mı dişli mi gibi resimli olursa daha iyi alaşılır.

merhaba 2008 frelander ll aracım var arka tekerler dönmüyor acil yardımcı olabilecek birisi varmıdır ?

haftalardır aradığım arızanın temel kaynağı buymuş bu kadar kıymetli bilgileri bizimle paylaştığı için konuyu açan abimize çok çok teşekkür ediyorum

Ynt: Freelander Viskoz Kaplin Arızası(önemli)

ARKADAŞLAR 300 TL YE KAPLİNİNİZİ YENİLEYEBİLİRİM. 05052327789
hayırlı günler hepinize serdar abi ben yeni katıldım land rover ailesine 2000 model freelander 1.8 benzinli aldım araç daha 178 binde ama dediğiniz parça sanırım arızalı dönüşlerde bayağı bir kasıntı ve ses yapıyor muayane yaptırdıktan sonra kaplini söküp size göndermeyi düşünüyorum telefonunuzu aldım iletişime geçeceğim en kısa sürede yardımcı olursanız sevinirim inşallah muayene yaptırana kadar bi sıkıntı ve arıza çıkartmaz

Hemen şaftı sökün veya söktürün ben iki sene şaft sız gezdim yavru şanzımanı kırdığımda,muayeneden sonra sade şaftı Ufuk ustaya gönderebilirsiniz

Arkadaslar sunrooftan su aliyor yataginin yerini tamir ettirdim ama bir noktadan aliyor yine temiz cikma sunroof yatagi olan bilgisi olan varsa yardimci olabilirmisiniz

ak 100000 orjinal sıvı. lakin getirtmesi zor. Bende vizkoz yağı var diyenlere itibar etmeyin çünkü ben ilk siparişimi böyle vermiştim. Bir viskoz yağı geldi ama olması gereken yağ değildi. Bu yağların vizkozite değerlerinin yanında termik özelliğinin olması gerekiyor. Yoksa işe yaramaz. İlk zorlamada yanar. Bende iki dolumluk yağ kaldı. yenisini getirtmeyi düşünmüyorum. Çok meşakkatli bir iş. Artık uğraşmak istemiyorum deymiyor. o yağı da dolum yaptırmak isiyen olursa diye bekletiyorum.

Bu vesile ile bana araçlarındaki arızalarla ilgili soru soran arkadaşlara cevap olarak belirteyim ki ben oto tamircisi değilim. Mekanik teknikerim. Freelander kullanıcısıyım. Kaplinin aracınızda açacağı arızaları yazdım ama freelander in tüm arızaları hakkında bilgi sahibi değilim. Sürekli telefonla arayıp kaplin harici konuları bana soran forumdaşlara duyrulur. Kendi başıma gelen arızaları ve çözüm şeklimi yazdım. Yararlanmanız dileğiyle....
Merhaba, bi umut hala elinizde wacker ak 100000 var mıdır? Veya bu kaplin yağı yenilemesini iyi yapan bi yer bilen? Belli ki hala freelanderların kanayan yarası bu iş. Ankara'da parçacı yenisi 8500₺ çıkması 3000₺ dedi. Çıkmasının ne kadar ömrü kaldığı bile belli değil üstelik.

Merhaba, bi umut hala elinizde wacker ak 100000 var mıdır? Veya bu kaplin yağı yenilemesini iyi yapan bi yer bilen? Belli ki hala freelanderların kanayan yarası bu iş. Ankara'da parçacı yenisi 8500₺ çıkması 3000₺ dedi. Çıkmasının ne kadar ömrü kaldığı bile belli değil üstelik.
F b ta Freelander grubu var buyurun gruba Karasu da ikamet eden Ufuk ustamız var Fr uzerine super uzman kaplin dahil

Selamün aleyküm bende daha yeni 2001 otomatik freelander aldım hiç sorunu yoktu bugün direksiyonu tam tur döndürdugumde araç kasmaya ve ayağımı frenden bıraktığımda gitmemeye başladı. Sonra düzeltip yola çıkınca vites geçişlerinde aşırı derecede vurma yaptı, kontrollü iniş sistemi idi sanırım adı ekranda o ışık yandı ve 5. Vitese geçmedi. Durup stop ettim bi dakika kadar bekleyip tekrar yola çıktım geçişlerde filan hiçbir sorun olmadı o ışıkta yanmadı. Ama şimdi her keskin dönüşümde o vuruntuyu yapmaya başlıyor düz gidersem sıkıntı olmuyor. Şimdi sanziman bozuldu mu bilmiyorum. Safti cikartirsam sorun tamamen biter mi?
Kaplininiz yag değişim zamanı gelmıs gecmiş isdersenız değişim yaparım 50 bin km garantılı keserek net revizyon 05377153894

Garantılı 50 bin km garanti veririm keserek net revizyon yapıyom kaplini 05377153894

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.