Freelander Viskoz Kaplin Arızası(önemli)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan srd5330 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 131,231
Ynt: Freelander Viskoz Kaplin Arızası(önemli)

güngör' Alıntı:
Tebrik ederim, güzel bir çalışma. Performans bilgilerinide paylaşırsanız sevinirim.

Selamlar
Teşekkür ederim. Her bilgiyi paylaşalım herkez faydalansın..

Etiketler

necil' Alıntı:
paylaşımınıza teşekkürler,zaman içinde bakalım ne olacak,anlatırsanız sevinirim.Ben orta bölmeyi yeni alıp değiştirmiştim,aynı kasmalar kısa bir süre sonra yeniden başlamıştı,,tekrar teşekkürler anlatımınız için.
Ben teşekkür ederim. Araca takınca tekrar paylaşırım ancak hiçbir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bendede kasmalar tekrar başlarsa viskozu tekrar değiştiririm. Birde bu sistemde sıfır kasma zaten söz konusu değil. Sıkıntı tekerlekleri kaydıracak kadar sertleşmesi. Aracın mekanıği zaten hafif kasıntıyı tolere edecek şekilde dizayn edilmiş. Hiçbir zaman şaft sökülmüş kadar rahat olmaz. Selam ve sevgiler.

ARKADAŞLAR 300 TL YE KAPLİNİNİZİ YENİLEYEBİLİRİM. 05052327789

İyi günler
Verdiğiniz ve saklamadığınız bilgi için teşekkür ederim.

Saygılarımla

Batuhan

Batuhan 06' Alıntı:
İyi günler
Verdiğiniz ve saklamadığınız bilgi için teşekkür ederim.

Saygılarımla

Batuhan
Tabii ki, bu platform paylaşım için değilmi. Ben buradaki bilgilerden çok istifade ettim. Bencillik yapmak olmaz diye düşünüyorum. Özellikle Landscape ismiyle yazan arkadaşa tekrar teşekkür ederim. Ben onun paylaşımlarından çok istifade ettim.

Hocam ellerine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş...

GT-N5105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet arkadaşlar bir süredir yeni kaplinimi kullanıyorum. Gayet güzel çalışıyor. Arabada kasma sorunu kalmadı, yağ gibi dönüyorum virajları. yokuşları da kedi gibi tırmanıyor. Çok uğraştım ama deydi. Bu yazıyı yayınladıktan sonra birçok arkadaş beni telefonla arayarak bilgi istedi, şimdi ben merak ediyorum, bu arkadaşlardan netice alan var ise buradan paylaşır ise memnun olurum.

valla helal olsun. forum ve paylaşım ruhunun güzelliği bu işte. bir v6 sahibi olarak teşekkür ederim bilgi için.

bende 2004 td4 freelander mevcut 105.000 KM de
keskin ( 360 derece ) dönüşlerde sanki araba zorlanıyormuş gibi bir hissiyatım var.
aracı yeni aldığım için daha önceden nasıl olduğunu bilemiyorum.
acaba vizkoz kaplin arızası olabilir mi?
birde direksyon çok sert ( daha evvel kullandığım binek araçlara göre örn. corsa ) direksyon da problem olabilir mi?

Sayın ''interpartes'' youtube de viscous coupling unit test başlığı altında kaplin test videosu var, o testi uygulayarak kaplin in durumunu anlayabilirsiniz. Kasma fazla ise arka difransiyel, arazi şanzmanı hatta ana şanzmanı bozabilirsiniz. Ayrıca arka travers saplamalarına aşırı yük bindireceği için zamanla şaseyi çatlatıp dönüşlerde çıt diye bir ses çıkmasına sebep olur. Vikoz kaplin çok önemli.İhmale gelmez.

Merhaba Serdar bey,

Mükemmel bir çalışma. Her Freelander sahibi elbet birgün viskoz kaplin arızasını tadacaktır.
Benim araçta aynı şekilde kaplin sıvı değişimi gerektiriyor TD4 2005 model Freelander eylül 2014 te aldım, çok memnunum fakat kaplin IRD ve defransiyeli bozmadan sıvıyı değiştirmek isterim.

Ben kaplini söküp Wacker AK 100.000 ile birlikte sana kargolasam bu işlemi benim için orada yaptırabilirmisin.

Teşekkürler.

Durmuş bey yazınızı yeni gördüm. Ancak cevap yazabildiğim için kusuruma bakmayın. Bende ak 100000 var. ama elinizde var ise onu da kullanabiliriz. yok ise temini oldukça güç. Ben yalova merkezdeyim. bana ulaştırırsanız değişim yaparız. Telefonum 5052327789.

syncope' Alıntı:
Eli öpülecek adamsın abi ne diyim..

Estağfurullah. Bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum. Keşke herkes tecrübelerini paylaşsa,ama birçok arkadaş ''Lütfen yardım'' Başlığıyla yardım istiyor, Zaman ayırıp yazıyoruz adamlar neticeyi bile paylaşmaya tenezzül etmiyorlar. Hep bana,rabbena durumu :smiley:

Merhaba,
Çok güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık.
Araştırdım ettim ama bu sorun bütün freelanderlarda mı mevcut bütün 4 X 4 lerin mi ortak sorunu yoksa X yıla kadar üretilmiş olan freelanderların mı sorunudur ?

Bu konuda bir bilgi sahibi misiniz.
Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.