Freelander Problemleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yöntem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 89
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,230

merhaba abiler. bir hafta önce 99 model freelander aldım 122 binde iç dış aynı çok temiz araziye gir

• landrover

Kullanılan: 2 18.2%
  • freelander

Kullanılan: 9 81.8%

• Kullanılan toplam oy
    11
Ynt: Freelander Problemleri

Çok teşekkür ederim Alpay Bey.. en kısa zamanda lpg ci ve motorcuı ustalarımla önerinizi görüşüp uygulayacagım.. yalnız aklımı kurcalayan benzinde de bu sorun var lpg deki gibi olmasada... başka önerisi olan varsa yine sevinirim abilerim.. ayrıca indirme modu dik rampalarda da kullanılabilir mi? araca nasıl bir artı veya eksi sağlar, arabanın gücüne katkısı ne olur..? ilgilenen abilere teşekkür ediyorum....

Etiketler

Bu akşam ben de iş çıkışı 2006 TD4 freelander ıma bindiğimde ilginç bir sorun yaşadım.Şöyle ki; anahtarı çevirdiğimde,marş gır gır ötüyor hiç bir sorun yok.göstergeler felan da normal.Yalnız sadece gır gıır ötüyor.Araç çalışmıyor bir türlü.Mazot da en az yarım depo var.Bunu 3-4 kez denedim,hep aynı.daha sonra 3-4 kez araçtan indim,bindim,alarm kumandası ile kapıları felan açtım kapadım, önce olmadı, daha sonra aradan 1-2 dk geçti ve binip tekrar denedim ve çalıştı.Bunların tamamı en az 30 dk kadar sürdü toplamda.Bunun sebebi kilitlerle alakalı bir tuhaflık mı olabilir, yoksa mazot pompası felan mı arızalı _?.Şuan için çalıştı ama, yarın sabah, yada en olmadık bir yerde beni yolda bırakır mı diye endişeleniyorum.

s.a herkeze selamlar bu arada gecmiş olsun sizin başımdan gecen bir olayı paylaşmak istiyorum aracınızda kaynaklanan sıkıntı benim başımada geldi size söyle özetliyeyim 1 ay önce land rover frelander 2.5 v6 araç aldım görünürde hiç bir sey yoktu aracta sadece su kaçakları vardı su kacaklarını giderdim ama motor fan devresi calışınca dolum kutusundan suyu geri bastı arac ve conta yaktını bildik kime antalya bölgesinde kime gittiysem 3 binden aşşa işcilik istemedi bi arkadaşım vardı tamirci biz hallederiz dedi kendisi bıraktım aracı slindir kapak contaları yanık cıktı kapakları rektefeciye yolladık kapaklarda catlak cıktı yenisinin tanesine 2 600 tl para istediler derken ankarada tanıdık bir arkadaş aracılığıyla kapakları temin ettik kapak lar toplandı bu seferde arabanın sentesini tutturamadılar araba çalışmıyor ne yaptılarsa senteye getiremediler derken 2,3 kişi bulduk land roverden anlayan onlarda sadece senteyi ayarlamasına 1000 tl para istediler servise soruyorum sente seması varmı yardımcı olurmusunuz diye malesef olan olmadı ozaman arabayı size getireyim kurtarıcıyla siz yapındiyorum biz şimdiye kadar hiç 2.5 v6 sökmedik diyorlar sonra bir arkadaş aracığıyla yine bir ustaya götürdük arabayı bu sefer usta baktı bu arabanın kapakları tekrar sökülçek dedi bize neye mal olur usta bu dedim sadece işçilik 2500 alırım dedi bende inat ederekten arabayı ordan cektirdim ilk yapılan yere adamdan müsade istedim ben kendim yapcam dedim bu arada 2500 tl isteyen adam arabayı orda yaptırmadığımdan arabanın kutup başını sökmüş işe bakın şimdi neyse bende bende bir prğram buldum ordan arabanın sente semasını cıkardım kendim tamirci olduğum halde ben dahi sökmemiştim arabayı neden derseniz hiç bilmediğim bir motor ben dizel kamyon tamircisiyim oyüzden arkadaşa götürdüm oda yüzüne bulaştırdı neyse senteye getirmim arabayı bu sefer arabanın marş kontağı acıyor lambalar yanıyor ama araba marş başmıyor aküden direk ceran verdiğin zaman araba calışıyor ama kontaktan calışmıyor derken elektirikci arkadaşım vardı durum bu bilader nasıl hallederim derken imbolayzer kendini korumaya almış ondan başmıyor kontaktan marş dedi kendisi geldi 10 dakka içinde marş olayını halletti kontaktan calıştı araba he bu arada senin arabayı en güzeli servise götürüp bir sürü para vereceğine iyi bir elektirikciye götür 10 dakikada senin isini cözer ben arabamı yaptım ama akıl parası oldu bize ama bu arac üzerine baya bir tecrübe sahibi oldum sunu unutmayın sakın triger setini falan değiştirticek olursanız sakın ama sakın bilen bir kisine değiş tirtin işçiliği güzel ama çok hassas bir araba simdi ise arabanın 4lü sinyallar yanmıyor koldan da yanmıyor ama kumandadan kitledinmi yanıyor sigortalarıda salam roleside salam ama bir türlü cözemedim ama ama hayırlısı bakalım herkeze kazasız günler dilerim kafasında takıntısı veya sorunu olursa eğer arac hakkında elimden geldi kadar yardımcı olmaya calışırım size allaha emanet olun kazasız günler dilerim....

Aracımız 2006 model freelander daha 45000 km de fakat araçla çukurlara girdiğimizde gacurt gucurt sesler çıkartıyor acaba yağlanması gereken noktalarımı bulunmakta bilgisi olanlar yardımcı olursa sevınırım

Saygılar...

mrblar aslında güzel araçlar bendede 2001 2.5 motor v6 var çok konforlu zevkli bir hafif arazi aracı yalnız ufak tefek sorunlar var kış bitiminde aracımda ilk seferde çalışmama sorunu başladı TÜM GÖSTERGELER IŞIKLAR ÇALIŞIYOR KONTAĞI ÇEVİRİYORUM ÇIT DİYE BİR SES ,çalışmıyor araba 3 yada 4 üncü denememde çalışıyor ama bunu herzaman yapmıyor sizce neden olabilir bazı arkadaşlar kumanda pili yazmış olabilir mi yada başka bilgisi olan varmı şimdiden teşekkürler

merhaba arkadaşlar,
2004 td4 freelander
motor çalıştıktan bir kaç saniye sonra kendi stop ediyor.
5-10 dk sonra çalıştıktan sonra stop etmiyor.
bu neden kaynaklanır bilgisi olan varmıdır?

Merhaba umarım en kısa zamanda sorunlarını halledersin.LPG de aracının ilk gazda teklemesini anlıyorum bendede aynı sorun vardı.Bağlantı yaptığımız servisteki arkadaşlarda banada sırayla ateşlemedeki parçaları yeniletti,bu arada bobini yan sanayi vermiş parçacı arkadaş iki hafta sonra bozuldu ve yolda giderken stop edip kaldı orjinal olması çok önemli bence.Neyse sorun çözülmedi ve tekleme devam ediyordu bu arada eğitim semineri için italya'dan ekip gelmiş servisteki arkadaş fırsatını bulup benim sorunu anlatmış İtalyan yetkiliye,dediğine göre manifotdan yapılan gaz girişleri uzak kalıyormuş yanma odalarına(sibopların üzeri) manifotdan siboplara doğru bir çatallaşma varmış bizim arabalarda hatırladığım kadarıyla yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin,bu mesafeyi kısaltmak için manifotdaki gaz girişlerini genişletip oraya aparat takıp içlerinden yaklaşık 10-14 cm arasında bir hortum saldılar direk gaz buradan sibopların üzerine aktarılacakmış.Daha önce uzak kaldığından gaz dağılıyor ve tekleme oluyor demiş İtalyan yetkili.Bu durumu benim araca uyguladık sorun ortadan kalktı sayılır çok nadirde olsa genede ara sıra yapıyor.Birde bende gaza ilk bastığımda direk gaza tepki vermiyor çok az bir süre içerisinde tepki veriyor bunu servise sordum bana dedikleri bu bir arazi aracı spor bir arabanın verdiği tepkiyi bekleyemezsiniz o nedenle normaldir dediler,bende artık ona göre ayarlayarak kalkışlarımı yapıyorum beklentilerimi biraz azaltıyorum bazı durumlarda.
Ama size tavsiyem hortum uzatma işine bakın ben önceki duruma göre çok memnunum tavsiye ederim ne size nede LPG yi takan kişiye maliyeti yok sadece 45 dakika yada 1 saat zaman ayıracak ustanız.
Bu sistemi E200 mercedeslerde zaten kullanıyorduk dedi LPG montajını yapan arkadaş ve bazı diğer arabalarda,demekki bizim araçlardada kullanılması gerekiyormuş.

İyi günler.Alpay.
6 Yıl geçmiş ama bu sorun nasıl çözüldü acaba?

Öncelikle selamlar,
2004 Freelander 1.8 lpg'li aracım var,
geçen gün bi yere gittim 15-20 dk anahtar aracın üzerinde kaldı,
döndüğümde çalıştırmak istedim ama göstergede anahtar işareti çıktı araç çalışmadı,
immobilizer kaynaklıdır diye anahtarı çıkarıp 5-10 dk bekledim ama yine çalışmadı,
sonra lpg düğmesini basılı tutup gazla çalıştırdım ve son birkaç gündür bu şekilde kullanıyorum,
araba artık benzinle çalışmıyor gaz düğmesini tutunca çalışıyor ve benzine de geçmiyor,
ustalar benzin pompası diyor ama anahtarı üzerinde bırakmadan önce hiçbir sorunu yoktu,
bu sorunun anahtar üzerinde kaldıktan sonra çıkması normal mi?
sebep ne olabilir ve çözümü nedir?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.