Freelander Problemleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yöntem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 89
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,194

merhaba abiler. bir hafta önce 99 model freelander aldım 122 binde iç dış aynı çok temiz araziye gir

• landrover

Kullanılan: 2 18.2%
  • freelander

Kullanılan: 9 81.8%

• Kullanılan toplam oy
    11
Ynt: Freelander Problemleri

Tempus' Alıntı:
Belgradda kapi seviyesine kadar camura batmis freelander gorene kadar itibar gostermiycem ama gormeyi cok istiyorum nede olsa LR kardesimiz ;D

hocam eğer arabayı değiştirmezsem bu sonbahar M/T lastik alıp hafif desteklerle o çamura ben dalacağım : )) kalırsam da sizler varsınız nasıl olsa : ))) ancak dün seyrettiğim ve standart freelanderlerin sadece uygun lastikle arazide yaptıklarından sonra ben arabama cidden daha da güvenir hale geldim. Azıcık güçsüz dursa da ruhu onu ayakta tutacaktır, ne de olsa o da bir LAND ROVER abileri )))

Etiketler

euzlu' Alıntı:
hocam eğer arabayı değiştirmezsem bu sonbahar M/T lastik alıp hafif desteklerle o çamura ben dalacağım : )) kalırsam da sizler varsınız nasıl olsa : ))) ancak dün seyrettiğin standart freelanderlerin sadece lastikle arazide yaptıklarından sonra ben arabama cidden daha da güvenir hale geldim. Azıcık güçsüz dursa da ruhu onu ayakta tutacaktır, ne de olsa o da bir LAND ROVER abileri )))

bugun anil otoya ugradim orda Asil var usta, oda benim arabayi gorup gaza gelip bende freelander i araziye modifiye edicem kafaya koydum diyordu :smiley: freelander aslinda kisa kasa olmasindan dolayi arazide bizim discoverylerden daha basarili olmasi gereken bir arac. ama mesele araziye girmesinden cok ciktiginda neler olacagi. Discovery ve defenderlar bile surekli eliniz ustunde olmazsa surekli bakim yapilmazsa araziden dondugunde masraf cikartiyor. Suzuki lerin yaptigi isleri arazide yapabilen bir freelander olursa sanirim cok insan alip modifiye eder.

zararsız bir refleksss:smiley:))) çok ilginç ama yani arabanın herşeyini, bakım tarihini, özelliklerini, şartlar karşısındaki performansını hatta yapabileceklerini kendi çocuğunun okul taksidini, mamasını, uyku saatini bilir gibi bilmek takip etmek yani onunla yaşamak çok ilginç gerçekten..........

burju' Alıntı:
zararsız bir refleksss:smiley:))) çok ilginç ama yani arabanın herşeyini, bakım tarihini, özelliklerini, şartlar karşısındaki performansını hatta yapabileceklerini kendi çocuğunun okul taksidini, mamasını, uyku saatini bilir gibi bilmek takip etmek yani onunla yaşamak çok ilginç gerçekten..........

gerçektende ilginç : )))

bu arada kedi sizinmi??

Neden sordunuz dersen ben Veteriner Fakültesinde öğretim üyesiyim, kısacası Veteriner Hekim'im : ))

kedi resmi benim kedimin resmi değil. ancak aynısından himalaya cinsi 9 yaşında bir kızım var o yüzden o resmi koydum. o bu siteyi çoook sevdim ben.tüm sorularımın cevapları burada. birazdan bayanların ilgisini çeken konulara falan girip kedilerin özel sorunlarından başlarsam site çöker inanın:smiley:))) ayrıca çook keyifli bir işiniz var...

burju' Alıntı:
kedi resmi benim kedimin resmi değil. ancak aynısından himalaya cinsi 9 yaşında bir kızım var o yüzden o resmi koydum. o bu siteyi çoook sevdim ben.tüm sorularımın cevapları burada. birazdan bayanların ilgisini çeken konulara falan girip kedilerin özel sorunlarından başlarsam site çöker inanın:smiley:))) ayrıca çook keyifli bir işiniz var...

teşekkür ederim, umarım pek sağlık sorununuz çıkmaz ama olursa buralarda olacağım, yardımcı olmak isterim elbette, benim de bir kızım vardı, Ankara-sokak melezi : ))) balık halinden gelmişti bana 3 haftalıkken, şimdi bir akadaşımda ikamet ediyor : ))) neyse, kendinize iyi bakın, selamlar : ))

valla bencede babanın ahı tutmuş. ama ne olursa olsun freelanderla barış. problemlerin oldukça danışısın, buradaki arkadaşlar bi şekilde her türlü problemle karşılaşmıştır ve bi şekilde birisi yardımcı olacaktır. Arasırada hafif arazi koşullarına girinki aracınıza olan sevginiz artsın... iyi günler.

s a ben araziye sokana kadar freelanderı asfalt ve suv diye bilirdim kendim bizzat soktum araziye lastiğimde good year atr idi dedim ki bu araç land roverın ismini laikiyle taşıyo ve gezinin sonlarına doğru arkamdaki range rovercı arkadaş dediki senin araba ne kadar rahat ve ii tırmanıyo bende hayretle baktım hadi kendim desem araç senin diyeceksiniz ama başkasından duyduktan sonra bu araca daha da sempatim arttı,gezilerden cıkardığım jeep olsun mıtsubıshı olsun toyata olsun ii harakiri yapıyolar sınırları zorluyolar sohbet ediyoruz nasıl on numara nereye vursam banamısın demiyo ama içinden de dioki gözlerinden okunuyo yedi bu araç beni neler yakıyo bi bilsen bi de vergisi cabası bakıyorum hafta içi sahibinden com a yüzde 60 ı satılık yazıyo senin frelander diolar abi harakiri yapmasada beni limana kadar taşıyo bilirsiniz nasıl götürdüğün neler yaptığın değil varman önemlidir bi şekilde beni hiç mahcup etmedi velhasıl allahtan herkesin gönlüne göre araç vermesi hiç kimse kavağı taşlamaz herkes elmayı armudu taşlar saygılarımla.

Kaan çelik' Alıntı:
s a ben araziye sokana kadar freelanderı asfalt ve suv diye bilirdim kendim bizzat soktum araziye lastiğimde good year atr idi dedim ki bu araç land roverın ismini laikiyle taşıyo ve gezinin sonlarına doğru arkamdaki range rovercı arkadaş dediki senin araba ne kadar rahat ve ii tırmanıyo bende hayretle baktım hadi kendim desem araç senin diyeceksiniz ama başkasından duyduktan sonra bu araca daha da sempatim arttı,gezilerden cıkardığım jeep olsun mıtsubıshı olsun toyata olsun ii harakiri yapıyolar sınırları zorluyolar sohbet ediyoruz nasıl on numara nereye vursam banamısın demiyo ama içinden de dioki gözlerinden okunuyo yedi bu araç beni neler yakıyo bi bilsen bi de vergisi cabası bakıyorum hafta içi sahibinden com a yüzde 60 ı satılık yazıyo senin frelander diolar abi harakiri yapmasada beni limana kadar taşıyo bilirsiniz nasıl götürdüğün neler yaptığın değil varman önemlidir bi şekilde beni hiç mahcup etmedi velhasıl allahtan herkesin gönlüne göre araç vermesi hiç kimse kavağı taşlamaz herkes elmayı armudu taşlar saygılarımla.

merhabalar, hocam youtube bir "freelander offroad" yaz tarattır, gelen linklere bir bak, maaşallahı var bizim freelanderlerin arazide, ne de olsa Land Rover....

700 arasında değiştiririz dediler. ben çamlıhemşin liyim, kaçkarlarda yayla yollarında bu arabayı kullanacağım.daha önce 8 yıl 91 broedway ile aynı yolları sorunsuz geçtim. acaba yanlış bir tercih mi yaptım. aracı bilenlerin tarafsız bilgilerini rica ediyorum. ilginize teşekkür ederim..

bülent bekar' Alıntı:
700 arasında değiştiririz dediler. ben çamlıhemşin liyim, kaçkarlarda yayla yollarında bu arabayı kullanacağım.daha önce 8 yıl 91 broedway ile aynı yolları sorunsuz geçtim. acaba yanlış bir tercih mi yaptım. aracı bilenlerin tarafsız bilgilerini rica ediyorum. ilginize teşekkür ederim..

tercihiniz yanlış değil de yanlışlıkla forumun başına anket sorusu olarak mesajınızın ilk kısmını eklemişsiniz, mesaja bakan arkadaşlar bunu gözden kaçırmasın...

Freelander ile bir broadway'i kıyaslamanızın ??? ne kadar uygun olduğunu kullandıkça anlarsınız, altınızdaki bir Land Rover, o size ne demek istediğimi anlatır, şaft konusunda ücret açısından bir yorum yapamayacağım ama forumda servis sahibi offroadcılar var, olmazsa da "anıl oto" web adresinde parça fiyatı öğrenin, gezenbilirden olduğunuzu da söyleyin, buraya yazan başka parçacı arkadaş olursa da sizinle birlikte ben de sevinirim tanışmış olacağıma, selamlar

euzlu' Alıntı:
gel hocam gel, sen bakma bu defender ve disco II fanatiklerine, bu ekibin amacı bize arabaları değiştirmek : )) gerçi 1 adım sonraki amacımız o da : )) hoş biz şimdilik ağır offroad yapmıyoruzki, arada bir ava,azen pikniğe vs., yetiyor da artıyor bile çamurda karda : ))) bu arada sizin aracın önü ile benim aracın önü ikiz Alpay bey : )) bence süper duruyor bu 4 sisle araç, kazasız belasız kullanın,

Teşekkür ederim bende memnunum aracımdan bana yetiyor dediğiniz gibi arada av,piknik yetiyor.Sizin araçta çok güzel duruyor güle güle kullanın.Farlara çıta taktırsanız daha hoş oluyor ilk zaman benimkindede yoktu taktırdıktan sonra iyiki taktırmışım deim tavsiye ederim.İyi günler.

bülent bekar' Alıntı:
içiniz rahat etsin, broadway ile dolaşmışsanız,bununla daha farklı dolaşacaksınız,ve kullanıp kabiliyetini gördükçe giremediğiniz yeni arazilere ve değişik mevsimlerde sürmenin tadını çıkaracaksınız,sonrada çok daha konforlu ve güvenli olarak evinize döneceksiniz,zaten mukayase edilebilecek araçlar değiller
belkide ileride demekki böyle fark varmış deyip daha ağır offroad a merak sarabilirsiniz,aracı değiştirisiniz
bence yoksa bir A/T lastik alabilrseniz yayla yollarında ve taşlarda ve çamurda daha da etkili sürüşler yapabilirsiniz
selamlar

abiler ancak cevap yazabiliyorum.. çünkü hem kendi işlerim hem freelander imin promlemleri ile iki aydır uğraşıyorum.. şafta sorun var demişti servis birçok ustaya gösterdim orda sorun çıkmadı.yani servis beni yanılttı.. şimdi başımda iki aydır çözemediğim bir illet problem varr.. arabayı aldığım ilk hafta brc lpg taktırdım.ertesi gün trabzon sanaide grank keçesini değiştirdim, sanaiden çıkarken ilk çalıştırmada rolanti halinde gaz verince bir tekleme hissettim.. yani ilk gazda gaz pedalına araba geç ve tekleyerek cevap vermeye başladı. aynı ustaya hemen arabadan inip durumu anlattım bizden kaynaklanmıyor dediler. bunun üzerine istanbuldan buji, buji kabloları ısmarladım degiştirdim düzelmedi. terzi makarası, distributör kapağı değiştirdim düzelmedi, enjektör testi ve temizligi yaptırdım düzelmedi, endüksiyon bobini dediler değiştirdim düzelmedi.. conta testi yaptık hafif kaçak gözüktü kalın çift orjinal conta istedim, kapak taşlattım % 15 eğiklik vardı ve daha önce motor gömlek vs. yapıldığı ortaya çıktı, bunları hallettik motor toplandı, iki defa sente kontrolu, komprosor ve benzeri testler yapıldı tekleme sorunu halen aynı.. ayrıca motor çok ısınınca ilk çalıştırmada çok geç alma veya ikinci üçüncü denemede alma vardı grank sensörü değiştirdim yine düzelmedi tekleme.. conta değişirken termostat da değişti bu arada.. gaz kelebeği temizliğide yaptırdım. beyne giren fişlerde temizlendi.. bilgisayara bağlıyoruz hata vermiyor.. yalnız ilk bilgisayara bağladığımızda MAP sensörü arızası vermişti arızayı sildik daha vermedi.. tekleme sorunu ilk gazda aynen devam ediyor.. bu sorun benzinde daha az, lpg de daha fazla hissediliyor.. lpg nin bütün bağlantılarını ayırdık yine aynı... artık bakmadık değiştirmedik bir manifolt üzerindeki oksijen sensörü birde beyin testi kaldı......... ABİLERİM ACABA ATLADIĞIMIZ BİRŞEY KALDIMI.. MORALİM ÇOK BOZULDU.. YARDIMA İHTİYACIM VAR.. HERKESE SELAM VE SAYGILAR..

Merhaba umarım en kısa zamanda sorunlarını halledersin.LPG de aracının ilk gazda teklemesini anlıyorum bendede aynı sorun vardı.Bağlantı yaptığımız servisteki arkadaşlarda banada sırayla ateşlemedeki parçaları yeniletti,bu arada bobini yan sanayi vermiş parçacı arkadaş iki hafta sonra bozuldu ve yolda giderken stop edip kaldı orjinal olması çok önemli bence.Neyse sorun çözülmedi ve tekleme devam ediyordu bu arada eğitim semineri için italya'dan ekip gelmiş servisteki arkadaş fırsatını bulup benim sorunu anlatmış İtalyan yetkiliye,dediğine göre manifotdan yapılan gaz girişleri uzak kalıyormuş yanma odalarına(sibopların üzeri) manifotdan siboplara doğru bir çatallaşma varmış bizim arabalarda hatırladığım kadarıyla yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin,bu mesafeyi kısaltmak için manifotdaki gaz girişlerini genişletip oraya aparat takıp içlerinden yaklaşık 10-14 cm arasında bir hortum saldılar direk gaz buradan sibopların üzerine aktarılacakmış.Daha önce uzak kaldığından gaz dağılıyor ve tekleme oluyor demiş İtalyan yetkili.Bu durumu benim araca uyguladık sorun ortadan kalktı sayılır çok nadirde olsa genede ara sıra yapıyor.Birde bende gaza ilk bastığımda direk gaza tepki vermiyor çok az bir süre içerisinde tepki veriyor bunu servise sordum bana dedikleri bu bir arazi aracı spor bir arabanın verdiği tepkiyi bekleyemezsiniz o nedenle normaldir dediler,bende artık ona göre ayarlayarak kalkışlarımı yapıyorum beklentilerimi biraz azaltıyorum bazı durumlarda.
Ama size tavsiyem hortum uzatma işine bakın ben önceki duruma göre çok memnunum tavsiye ederim ne size nede LPG yi takan kişiye maliyeti yok sadece 45 dakika yada 1 saat zaman ayıracak ustanız.
Bu sistemi E200 mercedeslerde zaten kullanıyorduk dedi LPG montajını yapan arkadaş ve bazı diğer arabalarda,demekki bizim araçlardada kullanılması gerekiyormuş.

İyi günler.Alpay.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri