Freelander Problemleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yöntem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 89
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,196

merhaba abiler. bir hafta önce 99 model freelander aldım 122 binde iç dış aynı çok temiz araziye gir

• landrover

Kullanılan: 2 18.2%
  • freelander

Kullanılan: 9 81.8%

• Kullanılan toplam oy
    11
Ynt: Freelander Problemleri

immobilizer cihazının yani kapıyı açıp kapattığın kumandanın pilini kontrol et aynı sorun bende de oldu her yeri kontrol ettiler sonunda pil değiştirdiler araba çalıştı,bendeki arıza kontağı çevirince hiç bir ışık yanmıyordu bilgin olsun kolay gelsin inşallah bu dur arıza sonucu yazarsan sevinirim :smiley:

Etiketler

burju' Alıntı:
anahtarı çevirdiğimde marşa basmıyor yani araba hiç çalışmıyor. ses de yok. akü bittiğinde olduğu gibi anlamadığım radyo ve farlarım çalışıyor. yani aküyle alakalı olsa çalışmazlar diye düşünüyorum.

aractan ınıp tekrar bının turk ısı çozum :smiley:))))

euzlu' Alıntı:
göstergelerin tamamının ışığı yanıyor ve iki gösterge devir ibrelerini ortasındaki kırmızı ışık sabit yanıyorsa üstelik her iki anahtarda da bunu yapıyorsa;

her iki anahtarın da pilini çıkartın, 5-6 sn. bekleyip yerine takın,
sonrasında önce ilk anahtarı alıp kontağa sokun ve çevirmeden uzaktan kumandanın kapı açma (sanırım açma tuşu idi,olmazsa aynı işlemi kapama tuşu ile de deneyebilirsiniz) tuşuna 5-6 kere arka arkaya basın, sonra kontağı çevirin, ibreli göstergelerin ortasındaki kırmızı ışık muhtemelen önce yanıp sonra sönecektir. kontağı çevirin, arıza bundan ise çalışır, aynı işlemi diğer anahtar ve uzakta kumanda ile de yapmayı unutmayın, AYNI ŞEY BENİMDE BAŞIMA GELDİ, servis sahibi dostum bir çok şey denettirdi telefonun ucunda, en son bunu yaptırdı ve araba ÇALIŞTI, umarım sizinkide benzerdir ve çalışır, selamlar ve geçmiş olsun dileklerimle..

Erdoğan UZLU

denemeniz açısından yazı yukarıda kalmasın diye alıntı ile yineledim, başıma aynısı geldiğinden ciddi ciddi paylaşıyorum, tekrarladığım için arkadaşlar kusura bakmasın...

necil' Alıntı:
immobilizer cihazının yani kapıyı açıp kapattığın kumandanın pilini kontrol et aynı sorun bende de oldu her yeri kontrol ettiler sonunda pil değiştirdiler araba çalıştı,bendeki arıza kontağı çevirince hiç bir ışık yanmıyordu bilgin olsun kolay gelsin inşallah bu dur arıza sonucu yazarsan sevinirim :smiley:

hatta benim başıma geldiğinde arabayı vitese takıyordum kontağı çeviirince hareket etme yoktu araçta ama far ve diğer sistemlere elektrik gidiyordu zannımca sizin aracında sorunu benimki ile aynı kumandanın pili ,çünkü pil bitince kumandada konytak anahtarı ile devreyi tamamlamıyor araç çalışmıyor.

necil' Alıntı:
hatta benim başıma geldiğinde arabayı vitese takıyordum kontağı çeviirince hareket etme yoktu araçta ama far ve diğer sistemlere elektrik gidiyordu zannımca sizin aracında sorunu benimki ile aynı kumandanın pili ,çünkü pil bitince kumandada konytak anahtarı ile devreyi tamamlamıyor araç çalışmıyor.

büyük ihtimalle bu suskunluğun nedeni dediğimiz gibi KUMANDA, geçmiş olsun diyelim...

euzlu ,aklın yolu bir boşuna dememişler inşallah arkadaşta sorununu kumanda pili ile halleder,benim bir kaç arkadaşımında başına geldi ordan biliyorum , bu araçlar böyle yapıyor ,sonucu arkadaş ta yazsa bilgilensek bari :smiley:

benim bizzat başıma geldide oradan biliyorum : )) cevap yazarsa sevinirim ben de, en azından sizinle birlikte yardıımız olduğu için mutlu oluruz : ))

euzlu' Alıntı:
benim bizzat başıma geldide oradan biliyorum : )) cevap yazarsa sevinirim ben de, en azından sizinle birlikte yardıımız olduğu için mutlu oluruz : ))

biz kendi aramızda dertlaşiyoruz ama arıza sahibi yok demekki işi çözdü :Dbakmaya ihtiyacı kalmamış :D :D

çözsünde lazım değil cevabı ;D ;D

çok zor bir durum, başıma geldiği yer ve zaman tam bir talihsizlikti, hepte öyle olur zaten!!!

Tempus' Alıntı:
en buyuk problemi o arkadaki egsoz susturucusu ;D
aynen diyeceğim ama saymakla bitmez problemleri şimdiki aklım olsaydı acaba yanına yanaşırmıydım ,atamadığım için uğraşıyorum :D :D

necil' Alıntı:
aynen diyeceğim ama saymakla bitmez problemleri şimdiki aklım olsaydı acaba yanına yanaşırmıydım ,atamadığım için uğraşıyorum :D :D

yok abi ben seviyorum "Bataklık Gülü Shrek Jr."ımı ;D ;D ;D eşek gibi, nereye sürsem gidiyor valla..

ben ilk gordugumde ve ilk kullandigimda freelander i cok sevmistim, sonra birgun trafikde arkadan gordum o an bitti benim icin freelander ;D freelander 2 icin daha problemsiz diyenler var gerci ama bilmiyorum LR dan freelander konseptinde buyuk gelisme bekliyorum ilerleyen zamanda ama gittikce cakma range rover a cevirmek niyetleri sanirim. Zaten LR discovery yi Range Rover a benzetti, Freelander i Range Rover maketine cevirdi, allahdan defender a dokunamiyor :smiley:

Tempus' Alıntı:
ben ilk gordugumde ve ilk kullandigimda freelander i cok sevmistim, sonra birgun trafikde arkadan gordum o an bitti benim icin freelander ;D freelander 2 icin daha problemsiz diyenler var gerci ama bilmiyorum LR dan freelander konseptinde buyuk gelisme bekliyorum ilerleyen zamanda ama gittikce cakma range rover a cevirmek niyetleri sanirim. Zaten LR discovery yi Range Rover a benzetti, Freelander i Range Rover maketine cevirdi, allahdan defender a dokunamiyor :smiley:

defender hariç hepsi RR'nin matruşka vari kopyasına dönüşüyor bence de, yani kendine özgü çizgilerini kaybediyorlar, bu kasalarda son çırpınışları...

Tempus' Alıntı:

üzülüyorum ama haklısın,bende severek aldım ama soranlara sakın yaklaşmayın diyorum ben üzüldüm siz üzülmeyin diye söylüyorum,bana da demişlerdi ama söz dinlememeiştim şimdi ikinci araç olarak duruyor çünkü diyeyim, belkide benim araç şanssız olanlardan,freelander kullananlar kızmasın :eek: ;D :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri