Freelander Lastikleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan saruhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,991

saruhan

Kamp III
İyi günler

LR Freelander araç için (225/65/16) lastik hakkında önerilerinizi bekliyorum.Asfaltta çok ses yapmayan,
ve arazi performansı orta seviyede olan lastik önerilerinizi bekliyorum
Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim

Saygılar

Batuhan Tüten

Ankara

Etiketler
Ynt: Freelander Lastikleri

selam. ben 2.5 v6 için bf goodrich 225/70/16 a/t aldım. tavsiye ederim. karda filan arabanın gidişi bambaşka oldu.

İyi günler

Serdar bey
İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.
Tafsiye ettiğiniz lastiğin yol performansı nasıldır ve seyir esnasında çok gürültü sesi varmıdır.
LR Freelander TD4 (2002) in orjinal lastik ebatları yanılmıyorsam 215/65/16 (toplam çap:686 mm )dır
Yeni lastik orjinal lastik ebadından % 2,5 fazla olması kabul edilebilir diye biliyorum.
225/65/16 sınırlar içinde kalıyor ancak 225/70/16 (toplam çap:721 mm orjinal den %5,1 büyük)
%2,5 üzerinde artışı gösteriyor uygun olup olmadığı konusunda
çok da emin değilim.

Saygılar

Batuhan Tüten

215 65 16 michelin latitude m+s yi incelemenizi tavsiye ederim sessiz sağlam uzun ömürlü yakıt düşürücü sarsıntı azaltıcı kışlık lastik alayımmı almayayımmı valla bilemiyorum sadece buzda denemedim.

Batuhan bey geç oldu ama lastik tercihi yaptınız mı? Su anda bende bir lastik alıcam ama kararsız kaldım, aracı 2 ay önce aldım üzerinde 225x55x17 lastik var ben de sizin gibi A/t serisi bir lastik takmak istiyorum ve takabecegim kadar büyük bir lastik istiyorum.

a/t lastiklerde b/f goodrich ve cooper en iyi ve en memnun kalınan lastikler diye geçiyor. ben goodrichin lastik desenini daha çok beğendim ve onu aldım. 10 aydır kullanıyorum. çok memnunum. karda iki çekerde (şaft bozuktu bir süre) ve çamurda dört çekerde oldukça zorladım, bana mısın demedi. tavsiye ederim. önceki aracım fronterada lassa competus a/t vardı. goodrichle kıyaslanmıyor bile. selamlar.

İyi günler
Sy Nigeria (İsminizi bilmediğim için )
Lastik ebatlarını değiştirmek isterseniz zaman, aracınızda herhangi bir değişiklik yapmadan (Ayna mahruti degiştirmeden vb.)kulanabileceğiniz çizelge ektedir.
Saygılar
Batuhan
http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

Merhaba arkadaşlar,

Michelin Latitude Cross ile Michelin Latitude Tour HP arasında ne fark vardır? Hangisi daha iyidir? (Fiyatlar hemen hemen aynı!)

Selamlar.

NOT:
2005 TD4 SE sahibiyim. Lastikleri yenilemeyi düşünüyordum.
Aracımdaki lastikler Michelin 215/65 R16 Latitude Tour HP

Orijinalini tercih edin, ben de aynı araçta aynısını kullanıyorum. Cross kuvvetle ihtimal daha yoldışı için uygun ancak sağladığı fayda kayıplarına değmez.

Latitude mi orjinal. Hımm. Bilmiyordum. Ama michelin web sitesinde lastik bulucu araca göre öneri olarak cross veriyordu, biraz kafamı karıştırmıştı.
Bu durumda daha çok asfalt daha az stabilize yollarda olan için latitude tour uygun diye anlıyorum. Cevabınız için teşekkürler.

225/65/16 orjinal lastik ebatı olarak oldukça garip. O ebatta lastik ararsanız 1-2 istisna hariç genelde ticari araç lastikleri çıkıyor.

İyi günler

Orijinal lastik ölçüleri senesine göre farklılıklar gösteriyor.
16" jant kullanan araçların orijinal ölçüleri 215 / 65 / 16 olarak belirtiliyor.

Arkadaşlar 1.8 freelander aracima 215 65 16 dört mevsimlik lastik bakıyorum. Ses yapmayan hangi markalar önerirsiniz.
Continental aklımda ama onda yazlık var sanki.michelin de azcık pahali geldi.

İyi günler
Dört mevsim , kışlık lastiklerim Nokian çok memnunum
Saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR