freelander hse-se donanım farkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrozden Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,845
Ynt: freelander hse-se donanım farkı

merhaba arkadaşlar,
2004 td4 freelander
motor çalıştıktan bir kaç saniye sonra kendi stop ediyor.
5-10 dk sonra çalıştıktan sonra stop etmiyor.
bu neden kaynaklanır bilgisi olan varmıdır?

Etiketler

selam ağbilerim biz 1.8 se alamaya karar verdik ama bi bilgimiz yokk 2005 modellerinde bir problem varmı genelde şanzıman ve motorda sorun vra diyorlar yardımcı olurmusunuz ??

benzinli ise lpg li dir şimdi yapmasa bile ileride hararet problemi yapacak ve silindir kapak contasını yakacaktır.Biraz naziktir hararet konusunda dikkat etmen gerekir.
Sunroofları arıza yapar
transfer kutusu sorun çıkarabilirŞaftı sorun çıkarabilir.

landscape' Alıntı:
Merhabalar öncelikle düzelteyim.Türkiye marketine ithal edilen Freelander ların hepsi sunroofludur,(bir şekilde yurt dışından gelenlerden bahsetmiyorum. Hse paket aracın en dolu versiyonudur.
Tam deri koltuk (tam deri diyorum,kenarları deri ortası süet olan değil)
Koltuk ısıtma
6 lı cd player ve Harman Cardon lu müzik paketi (bagajda avadanlık kapağına monte subwoofer bulunur)
Cruise Control
PDC(arka)
Ön sis farları
Ön camda ısıtma
Elektrikli katlanır ayna alacağınız araçta bunların hepsi varsa araç gerçek HSE dir....
Merhabalar pdc sistemi nedir açıklayabilirmisiniz?

Hemen yanıtlayayım;

P D C
park distance control

park mesafe kontrolü Araç park edilirken aracın ön veya arka tamponunda bulunan ultrasonic sensörler
yaydığı dalgalarla uzaklığı tespit edip sürücüye sesli ikaz verir.Sürücü ikaz sesinin
sıklığından ne kadar yanaştığını anlayabilir.

landscape' Alıntı:
Merhabalar öncelikle düzelteyim.Türkiye marketine ithal edilen Freelander ların hepsi sunroofludur,(bir şekilde yurt dışından gelenlerden bahsetmiyorum. Hse paket aracın en dolu versiyonudur.
Tam deri koltuk (tam deri diyorum,kenarları deri ortası süet olan değil)
Koltuk ısıtma
6 lı cd player ve Harman Cardon lu müzik paketi (bagajda avadanlık kapağına monte subwoofer bulunur)
Cruise Control
PDC(arka)
Ön sis farları
Ön camda ısıtma
Elektrikli katlanır ayna alacağınız araçta bunların hepsi varsa araç gerçek HSE dir....
Slm, öncelikle yeni bir Freelander aldığım için bu konudaki bilgilere ihtiyacım var, bu saydığınız özelliklerden hangisi yoksa kesinlikle HSE cihaz değildir, mesela benim araç 2004 model 6 lı cd player yok ama diğer özellikler mevcut, ayrıca bu arabanın herhangi bir yerinde HSE yada SE diye yazmazmı?Cevabınız için teşekkür ederim..

Slm, öncelikle yeni bir Freelander aldığım için bu konudaki bilgilere ihtiyacım var, bu saydığınız özelliklerden hangisi yoksa kesinlikle HSE cihaz değildir, mesela benim araç 2004 model 6 lı cd player yok ama diğer özellikler mevcut, ayrıca bu arabanın herhangi bir yerinde HSE yada SE diye yazmazmı?Cevabınız için teşekkür ederim..

Merhaba

Freelander 2004-2006 arası üretimleri için konuşuyorum; freelander 1 makyajlı kasa olarak bilinen bu modellerde direksiyonun solunda multimedya (radyo/CD çalar değiştirme ve ses kontrol) kontrol tuşları olur eğer araç HSE paket ise sağ tarafında da aynı şekilde cruise control (hız sabitleme) kontrol tuşları olur. Sağda tuş yok ise araç SE pakettir. En belirgin anlaşılma yolu bu bence.

HSE’de ekstra olan şeyler:
-ön cam ısıtma
-cruise control
-koltuk ısıtma
-ful deri koltuk
-harman kardon marka 6lı ses sistemi

Merhaba
SE pakette yanlış hatırlamıyor isem;
Deri- süet koltuk tekli cd-radyo Dört cam elektrikli
elektrikli aynalar Abs-tc-hdc zaten standart ,sunroof,klima,çift airbag hatırladığım bunlar...

mrb, 2006 freelander 2.0td4 HSE model de ESP varmı?

sadece 4x4 yol tutuş yeterli midir?
yol stabil kontrol eden sistem varmı?
2 adet airbag gözüküyor doğrumudur?
perde veya koltuklarda airbag varmı?

4 hava yastığı var hse onlarda. Yan perde yastığı. 4x4 sistemi haldex ile çalışsa biraz daha stabil olabilir di. Yolu veya zemin şartlarını kontrol eden sistem yok araçta

sadece 4x4 yol tutuş yeterli midir?
yol stabil kontrol eden sistem varmı?
2 adet airbag gözüküyor doğrumudur?
perde veya koltuklarda airbag varmı?

4 hava yastığı var hse onlarda. Yan perde yastığı. 4x4 sistemi haldex ile çalışsa biraz daha stabil olabilir di. Yolu veya zemin şartlarını kontrol eden sistem yok araçta

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR