freelander hse-se donanım farkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrozden Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,694

mrozden

Yeni Üye
merhabalar 2005 model freelander 2.0 dizel otm. td4 almak istiyorum.Hse ve Se donanım arasındaki fark hakkında bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim. Tavsiye edeceğiniz donanım hangisi olabilir?

Etiketler
Ynt: freelander hse-se donanım farkı

Merhaba.Aralarındaki fark sanroof,esp,deri koltuk, olarak biliyorum. 2001 model freelander TD4 otomatik 2yıl boyunca kullandım. şanzuman sorunundan dolayı sattım 2003 den sonra kasa değiştirdi sizin almak istedğiniz kasada bu gibi problemler varmı bilmiyorum. fakat 2001-2003 modellerin otomatik şanzumanları genelde sorunlu dikkat etmenizi iyi araştırıp almanızı tavsiye ederim...

ilginiz için tşk. sn.çağlayan, şimdi ilanlara bakıyorum SE modelinde sunroof var. sanırım hse donanımında elektrikli deri koltuk vs...olabilir.

Merhabalar öncelikle düzelteyim.Türkiye marketine ithal edilen Freelander ların hepsi sunroofludur,(bir şekilde yurt dışından gelenlerden bahsetmiyorum. Hse paket aracın en dolu versiyonudur.
Tam deri koltuk (tam deri diyorum,kenarları deri ortası süet olan değil)
Koltuk ısıtma
6 lı cd player ve Harman Cardon lu müzik paketi (bagajda avadanlık kapağına monte subwoofer bulunur)
Cruise Control
PDC(arka)
Ön sis farları
Ön camda ısıtma
Elektrikli katlanır ayna alacağınız araçta bunların hepsi varsa araç gerçek HSE dir....

bu td4 lerde 1.8 lerdeki gibi sorunlar var mı acaba?

2005 model 2.0 dizel otm. TD4 SE paketi 85.000 km de 39.000 tl ye bir arkadaş satıyor fiyat sizce makul mü? birde SE - HSE donanımlarda otomatik ve triptonik vites aynı mıdır?

3000 tl daha verip Cruise controllü 6 lı cd playerli Tam deri ve ısıtmalı koltuklu 2006 sını aşağı yukarı alabilirsin.Bence şansını zorla, gerçek HSE al derim.
Şanzıman olarak hepsinde aynı otomatik şanzıman var. 2001 -2007 Jatco 5 ileri Hepsinde de tipronic var ama tiptroniğe fazla takılma zira pek kullanan yok vites değiştirme tepkisi yavaş...

HSE paket SE ile farklarını öğrendik. Çok teşşekürler. Ben ek olarak SE paket içeriğinde neler olduğunu merak ediyorum, bulamadım

Merhaba
SE pakette yanlış hatırlamıyor isem;
Deri- süet koltuk tekli cd-radyo Dört cam elektrikli
elektrikli aynalar Abs-tc-hdc zaten standart ,sunroof,klima,çift airbag hatırladığım bunlar...

Teşşekür ederim, SE paket de klima kesin var sanırım yardım için tekrar sağolun

Bu arada siz de İzmir'deymişsiniz.Bizim yerimiz de İzmir 3. sanayide Beklerim bir çayımızı için.Çayımızı yudumlarken freelander ile ilgili öğrenmek istediklerinizi konuşuruz.http://www.ozayranciotomotiv.com Telefonum 0 232 486 25 15

Zaten nerde Land muhabetti olsa ilk laf "3. Sanayide Özayrancılar" oluyor ttanışmaktan büyük mutluluk duyarım abi, Seferihisarda var bi tane 2005 model olursa adını Zeytin koycam :smiley: Zeytinle beraber geliriz abi

senden ricam aracı almadan önce lütfen birisine göster.(benin olmam mühim değil)Genelde yapılan hata;Biz bu aracı yeni aldık nasıl bir bakarmısın oluyor fakat iş işten geçmiş oluyor tabi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR