Freelander Çalışmıyor!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan simashaber Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,499

simashaber

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, aracın kutup başını çıkartmıştım, bugün taktım akü dolu ancak marş basmıyor, normalde immobilizer söndükten sonra kontağı çevirince çalışıyordu ama immobilizer hiç yanmıyor aynı karbürotörlü araçlarda benzin gelmiyormuş gibi ses çıkartıyor ama araç çalışmıyor, bu durumla karşılaşan oldumu ne yapmalıyım?

Etiketler
Marş var ise,ateşleme sisteminde problem olabilir,distrubutor tevzi makarası kontrol edilmeli.Marş yok ise sigorta olabilir.

Arkadaşlar 2006freelander1 kullanıyorum . İlgiçtir araçı çalıştırmak için kontak çevirdim , göstergeler yandı ancak çalışmadı. Biraz uğraştım 5 dakika içinde çalıştı. 3 gün sonra yine aynısını yaptı bu sefer çekiçi çağırmak zorunda kaldım. Ne yaptıysam çalışmadı. Çekiciye yerleştirmek için aracı boşta hareket ettirince denemek amaçlı marşa bastım çalıştı. Serviste aküyü ölçtük sorunsuz, yedek anahtar kullandım yine aynını yaptı bende tekrar boşa alıp aracı ileri geri sallayınca tekrar çalıştı . Servis bişey bulamadı bilgisi olan varmı. Acaba

Marş var ise,ateşleme sisteminde problem olabilir,distrubutor tevzi makarası kontrol edilmeli.Marş yok ise sigorta olabilir.
Dostum kullanıyorum . İlgiçtir araçı çalıştırmak için kontak çevirdim , göstergeler yandı ancak çalışmadı. Biraz uğraştım 5 dakika içinde çalıştı. 3 gün sonra yine aynısını yaptı bu sefer çekiçi çağırmak zorunda kaldım. Ne yaptıysam çalışmadı. Çekiciye yerleştirmek için aracı boşta hareket ettirince denemek amaçlı marşa bastım çalıştı. Serviste aküyü ölçtük sorunsuz, yedek anahtar kullandım yine aynını yaptı bende tekrar boşa alıp aracı ileri geri sallayınca tekrar çalıştı . Servis bişey bulamadı bilgisi olan varmı. Acaba

Arkadaşlar 2006freelander1 kullanıyorum . İlgiçtir araçı çalıştırmak için kontak çevirdim , göstergeler yandı ancak çalışmadı. Biraz uğraştım 5 dakika içinde çalıştı. 3 gün sonra yine aynısını yaptı bu sefer çekiçi çağırmak zorunda kaldım. Ne yaptıysam çalışmadı. Çekiciye yerleştirmek için aracı boşta hareket ettirince denemek amaçlı marşa bastım çalıştı. Serviste aküyü ölçtük sorunsuz, yedek anahtar kullandım yine aynını yaptı bende tekrar boşa alıp aracı ileri geri sallayınca tekrar çalıştı . Servis bişey bulamadı bilgisi olan varmı. Acaba
merhaba
Freelander 2000 model 1.8 aracımız da aynı sorun vardı.

Araç ile bir yere gittik, park ettik kontağı kapattık motor durdu. arabayı az ileri alalım dedik boştayken motoru çalıştırmadan kaydırdık. işimizi halletik geri geldik kontağı açtık marşa bastık marş alıyor ancak araç çalışmıyor.
uzun uğraş sonucunda araç boştayken az ileri kaydırdık ve tekrar marşa bastığımızda araç çalıştı.
bu bir kaç kez başımıza geldi. İngilizlerin ilginç arızaları işte.

merhaba
Freelander 2000 model 1.8 aracımız da aynı sorun vardı.

Araç ile bir yere gittik, park ettik kontağı kapattık motor durdu. arabayı az ileri alalım dedik boştayken motoru çalıştırmadan kaydırdık. işimizi halletik geri geldik kontağı açtık marşa bastık marş alıyor ancak araç çalışmıyor.
uzun uğraş sonucunda araç boştayken az ileri kaydırdık ve tekrar marşa bastığımızda araç çalıştı.
bu bir kaç kez başımıza geldi. İngilizlerin ilginç arızaları işte.
Bu arada ben sorunu çözmeyi başardım kardeşim bu arada ben Trabzonluyum sanırım sende öyle ayrıca bende resimciyim 😉

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR