Freelander 2 / 2.2 Td4 Hakkında Yorumlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mauvais Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,888
Hse premium full modeli resimlerde iyi görünüyor ön göğüsteki kronik çatlaklarda yok. Yazılanlara göre sıkı bir bakımda yapılmış.

İyi bir expertiz şart. Birde yolda test yapın. Sabit hızda misal 70 90 gibi iken anlık kesinti var mı, varsa enjektörler bozuk. Durun dip gaz kalkın, alttan ve arkadan vurma hissi geliyor mu. Geliyor ise haldex bozuk. Akü kapağını açın ve aküyü oynatın. Akü saklanıyor ise akü havuzu kırık. Ciddi risk. Birde yine sabit hızda giderken dip gaz hızlanın ve obd portundan veri okuyarak turbo 1.5 bar basıyor mu bakın. Efor testi zaten yapılmalı. Dyno verisinde motor gücü %90 veya altı çıkıyor ise motor ömrü bitiyor veya doğru miktarda yanma yok demektir. Kaporta dert değil.

Etiketler
İyi bir expertiz şart. Birde yolda test yapın. Sabit hızda misal 70 90 gibi iken anlık kesinti var mı, varsa enjektörler bozuk. Durun dip gaz kalkın, alttan ve arkadan vurma hissi geliyor mu. Geliyor ise haldex bozuk. Akü kapağını açın ve aküyü oynatın. Akü saklanıyor ise akü havuzu kırık. Ciddi risk. Birde yine sabit hızda giderken dip gaz hızlanın ve obd portundan veri okuyarak turbo 1.5 bar basıyor mu bakın. Efor testi zaten yapılmalı. Dyno verisinde motor gücü %90 veya altı çıkıyor ise motor ömrü bitiyor veya doğru miktarda yanma yok demektir. Kaporta dert değil.
Çok teşekkür ederim hayati bilgiler bunlar. Diyelim tüm söylediklerinizden olumlu olarak geçti. 340 bini sorun etmeyelim ozaman. Çünkü fiyatlar ucuk düşük km de. Bende bu aracın hastasıyım. Ama benimde üzmeyecek bir araba istiyorum. Tavsiyeler için çok teşekkür ederim

ben de 2008 HSE paket aldım, 2,5 ay oldu, genel olarak çok memnunum.
klişe ama bakımsız araçlardan, elden ele gezmiş araçlardan uzak durmak lazım.
ayrıca takip ettiğim kadarı ile çamur, kum gibi atraksiyonları bu araçlar sevmiyor...
yol tutuş çok iyi, sonuçta bu bir SUV değil, ona göre dikkat etmek de lazım.
uzun yolda 90-110 arası yakıt 7,5 e kadar düşüyor, şehir içi İstanbul dur kalkta 9,6lt gördüm en yüksek.
servis konusu ise tam bir muamma, kör tuttuğunu öper hesabı...
şu an için Kadosan da Rasim Usta var, Oto Range, işini bilen ve İNSAFLI bir servis, tavsiye ederim.

ayrıca takip ettiğim kadarı ile çamur, kum gibi atraksiyonları bu araçlar sevmiyor...
uzun yolda 90-110 arası yakıt 7,5 e kadar düşüyor, şehir içi İstanbul dur kalkta 9,6lt gördüm en yüksek.
şu an için Kadosan da Rasim Usta var, Oto Range, işini bilen ve İNSAFLI bir servis, tavsiye ederim.
Bende 2008 sonu Freelander 2 var. Yakıt değerlerim Uzun yolda 100-120 km hız aralığında 8,5-9 litre yakıyor. Şehiriçi 11 altına inmez. Acaba neye bakmak gerekli?

Bende 2008 sonu Freelander 2 var. Yakıt değerlerim Uzun yolda 100-120 km hız aralığında 8,5-9 litre yakıyor. Şehiriçi 11 altına inmez. Acaba neye bakmak gerekli?
Slm
bende 2009 var
uzun yolda 90_105 arası 7•8_8•5 lt arası
sehir içi istanbulda 9•5_10•5 lt arası yakar
bu bilgisayarı nerede resetlediğinize ,trafiğe,lastiğinin cinsine,araçta çalışan klima,havanın durumu vs kadar değişir,zaten fabrika verisi ortalaması 7•5 lt
bizler o değeri çok zor yakalarız,ender denk gelebilir
sizinkinde bir anormallik yok,zira terslik olursa zaten 13_15 lt bandına çıkıyor
hava filtresi orj olmalı,yani her orj denen ne kadar orj belli değil,yakıt filtreside öyle

Hayırlı olsun,softroader derler ama yeteneklidir
suv değil deki kastinizi anlamadım ,hardcore offroad aracı değil ama piyasadaki suv adını yere düşürenlerle mukayese edilemez başarısı vardır arazide
ben gerek wattabe parkuru gerekde defalarca kısırkaya kilyos hattında landrover experience eşliğinde deneyimlemiş biri olarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz,ağır parkurlar dışında
birde en önemli noktalarından ve bence atlanan bir konu kızdırma bujileridir
eğer kışın kayak merkezlerine giderim gibi bir düşünceniz varsa ,helede dışarıda gece araç kalacaksa şimdiden uyarayım bujileri ölçtürün ,yoksa orada çalışmaz araç yada çok uğraştırır,yaşanmış tecrübedir
yoksa istanbul izmir gibi ciddi soğuk görmeyen yerlerde anlaşılmaz,ankara gece ayazlarıda zorlayıcıdır,yüksek rakımlarında
yani _5 derece ve asağılarında yatan araç sıkıntı çıkarıyor

öncelikle bakımları zamanında yapılmalı, özellikle mazot ve yağ filtresi orijinal, yan sanayi ise de en kalitelisi olmalı. sonra da motorda bir sıkıntı var mı ona bakmak lazım.

araçla 30 bin km yi devirdim.
eğer hiç değişmediyse termostatı değiştirin, pahalı bişi değil.
başıma gelen olay şu şekilde, bakım için servisten çıktım 500mt gittim, motor soğuktu ama bir anda uyarı verdi, hararet en tepeye dayandı. gelip baktılar ama kimse anlam veremiyor, aracı bıraktım baktılar derken sorun termostat kaynaklıymış.
yolda kalmak bir yana hararet yaptırma korkusu bile yetiyor.
+kış tüketimi uzun yolda 8-8,5 lt altına inmedi (100-120 bandı), istanbul tam şehir içi ise 10,7 ye kadar gördüm.
bakım kadar kullanım da çok önemli, ayağımın altına yumurta varmış gibi kullanırım.
yolda gaza gelmediğim sürece sakin sürerim, buradaki mantığım az yakmasının yanında aracımı zorlamamak ve uzun km ler boyunca sağlıklı kalmasını sağlamaya çalışmak.
her kick down da sadece tüketim artmıyot, motor ve aktarma organları üzerine de büyük yük biniyor, bunu da unutmamak gerek.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.