Freelander 1.8i Kumanda Tanıma Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Valans Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,079

Valans

Yeni Üye
Yer
Antalya
Web
www.valanselektrik.com
Herkese merhaba. 1 hafta önce 2001 1.8i frelander aldım. Aracı alırken kumandası çalışmıyordu ve bunu bilerk aldım. Kumanda hasar görmüşütü tamir ettim pilini drğiştirdim ama çalışmadı. Dün bir oto anahtarcıya gittim kumamdaya baktı çalışıyor dedi ve kumandayı araca tanıtmaya çalıştı olmadı. Sonra yeni kumandalar denedi yime olmadı. Aracın kumanda modülü arızalı olabilir dedi sonra merkezi kiliti kontrol etti sağlam ama farklı bir sorun var anlamadım dedi. Şu an kumanda ile kapıları kontrol edemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Üsdat şu çoğaltıcı konusunu biraz açarmısın daha önce hiç duymamıştım
Elektronikçiye giderseniz onlar çözebilir benim aracın yedek anahtarı yok önümüzdeki hafta usta bakacak o izah etmişti bana şu anki kumandayı aracın neresine yerleştirecek bilmiyorum yapınca yazarım ana kumandayı bir yere koyuyor verdiği kumanda ana kumandaya komut veriyormuş sizinkinde öyle bir durum oldu ise ana kumandanın aracın üzerine bağladığı kumandanın pili bitmiş olabilir bi baktırın derim iyi akşamlar....

Bir yıl aradan sonra, tekrar herkese merhaba.
Bu konuyu açalı yaklaşık bir yıl oldu. Aracımı kumanda ile açıp kapadığım için çok acliyeti yoktu. Kumanda sistemindeki arızayı tesadüfen çözdüm. Belki birilerine faydam olur diye paylaşmak istedim. Araçta oluşan elektrik arızası için sigorta kutusunu söktüm. Sigorta kutusunda soğuk lehim dediğimiz bir olay gerçekleşmiş. Sigorta kutusunun hemen arkasında Elektronik kontrol kartı var. Elektronik kontrol kartı sigorta kutusuna soketi bir şekilde montlı. Sigorta kutusundaki lehimleri tazeleyip, soketleride temizledikten sonra aracın çalışmayan bir aksamı kalmadı.Bu arada, arkadaşlar benim Mesleğim elektirik, elektronik. Oto elektriğini çok bilmesem de bir çok işimi kendim yapıyorum. Yaptığım diğer arızalarıda ilgili konularda paylaşacağım. Unutmadan bu arıza için oto elektrikçiye gitmiştim. Harici kumanda kiti takmayı teklif etmişlerdi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri