Fotoğrafçılık Bölümü Tanışma Platformu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZENBİLİR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 181
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,014

Etiketler
Ynt: Fotoğrafçılık Bölümü Tanışma Platformu

Merhaba,
Ben Berke
Siteye yaklaşık 1 ay önce üye oldum. Genelde off-road konularını takip ediyorum.
Fotoğrafla hobi olarak uğraşmaya 2 yıl kadar önce başladım. Yerli yabancı kaynaklardan birşeyler
öğrenip kendimi geliştirmeye çalışıyorum. 2. el pentax K10D alarak başladığım hobimde ayni makina ile devam ediyorum.

Merhaba arkadaşlar..Aranıza yeni katılan nikon d90 lı bir pilot:smiley:umarım sizlerle çok güzel paylaşımlarımız olur....Yardımlarınızı ve mesajlarınızı bekliyorum

selam izmitten arzu ben.yeni üyelerdenim.fotoğraf konusunda da amatörüm. canon cuyum ben, sanırım sitedekilerin çoğu nikon cu : )) canon eos 50 d mevcut. fotoğraf gezilerine katılmayı çok isterim fakat daha denk gelmedim

Merhaba arkadaşlar,bende yeni üyeyim.1.5 senedir fotoğrafla ve ofroad la ilgileniyorum.Dijital müdahaleye uğramış fotoğlardan çok, doğal kareler ilgimi çekiyor.Keyifli bol kareler diliyorum.

yeni katılan arkadaşlara merhabalar, umarım ki iyi paylaşımlar da bulunursunuz.

Merhaba,

İsmim Şenay. Dağcılıkla başladığım doğa sporlarına off-roadla devam ediyorum. Fotoğraf çekmeye bayılıyorum, eşimin hediyesi olan nikon D5000 ile kompakt makineden kurtuldum. Fotoğrafçılık hakkında herşeyi yeni öğreniyorum ve sizlerin de desteğini esirgemeyeceğini tahmin ediyorum.

Görüşmek üzere...

Merhaba Şenay hn.Antakya dan Nilüfer ben.Turizm işletmecisiyim.Bende bir senedir bilinçli olarak fotoğraf çekiyorum.Temel eğitim ve İleri eğitim kurslarına gittim.Fotoğraf çekince bütün stresim sıfırlanıyor.Tabi ki off road la daha keyifli olur.Henüz bana kısmet olmadı böyle bir çekim. :( Şehrimiz de fotoğrafı çekilecek o kadar çok malzeme var ki...Sizi de bekliyorum.Sevgiler.

yeni katılan bütün arkadaşlara iyi katılımlar.İst.da oturan arkadaşlar bir sıkıntı ve sorunu olursa paylaşalım.Çekim ve mekam açısından da müsait olursam yardımcı olurum.iyi paylaşımlar.

Merhaba arkadaşlar, fethiyede yaşıyorum yaklaşık 5 senedir fotoğrafcılık eğitimlerine katılacaktım ama malum iş yoğunluğundan katılamadım , şimdi bir makine almak istiyorum..birkere ve uzun süreli olsun diyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum..teşekkürler.

herkese selam ben halil fotorafçılıkta biraz acemiyim yeni nikon d90 aldım güzel bide zor bi makina türkçe menü yükleniyomu bilennn varmı ya................

nill' Alıntı:
Merhaba Şenay hn.Antakya dan Nilüfer ben.Turizm işletmecisiyim.Bende bir senedir bilinçli olarak fotoğraf çekiyorum.Temel eğitim ve İleri eğitim kurslarına gittim.Fotoğraf çekince bütün stresim sıfırlanıyor.Tabi ki off road la daha keyifli olur.Henüz bana kısmet olmadı böyle bir çekim. :( Şehrimiz de fotoğrafı çekilecek o kadar çok malzeme var ki...Sizi de bekliyorum.Sevgiler.
Merhaba Nilüfer Hn. Antakya'yı görmeyi çok arzu ediyorum, inşallah mayıs gibi belki bir gezimiz olabilir. ben de sizi Adana'ya beklerim. görüşmek dileğiyle..

Merhaba,

Yaklaşık 2 yıldır foruma üyeyim, ancak sadece off-road forumuna yazıyordum.

Eskiden beri fotoğrafa merakım var ancak derinlemesine ilgilenmeye yaklaşık 1 yıl önce D3000 DSLR makine alarak başladım. Vakit buldukça bol bol okuyorum, deniyorum, öğreniyorum. Makine testleri, lens testleri okumak kadar, fotoğrafçılık, uygun ortam/ışık, kompozisyon vb. daha önemli konuları da öğrenmeye çalışıyorum.

İşten ve ailemden fazla boş zaman bulamadığım için ayrı bir fotoğrafçılık forumuna üye olup takip etmeye yeltenmedim. Geçenlerde İstanbul'da düzenlenen gece fotoğraf etkinliğine dair mail adresime gelen bildirimle bu sitede böyle bir bölüm olduğunu öğrendim. Vakit buldukça takip etmek istiyorum :smiley:

Sanatsal içeriği olmasa da sağda solda çektiğim fotoğrafları internete yüklemeyi seviyorum. Kalite ve sanat beklentisi olmadığı için platform olarak kendime Panoramio'yu seçtim. Bir şeyler çektikçe oraya yüklüyorum. Benimki otomatik modda sağı solu çekmekten çok farklı bir şey değil, ama otomatiği hiç kullanmadan bilgimi tecrübemi arttırmak için hep manuelde, en azından P'de ayarlarla oynayarak çekmeye çalışıyorum. Ayrıca kısa bir süre önce Capture NX ve Lightroom kurup bu programları öğrenmeye başladım. Çekerken yaptığım hataları düzeltmek veya fotoğrafları biraz daha istediğim hale getirmek için bu programlardan yararlanmaya çalışıyorum.

31 yaşındayım, bilgisayar mühendisiyim, 3.5 yaşında bir oğlum var, yarışmaya İzmir'den katılıyorum :D

nill' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,bende yeni üyeyim.1.5 senedir fotoğrafla ve ofroad la ilgileniyorum.Dijital müdahaleye uğramış fotoğlardan çok, doğal kareler ilgimi çekiyor.Keyifli bol kareler diliyorum.

nilüfer hanım merhaba ben ankaradan çiğdem benim bi kompakt makinem var canon powershot sx 10 ilk bu makine ile yoğun başladım diye bilirim ben temel eğitim kurslarına gitmedim biraz pratik adamıyım diyebilirim. pratikle öğreniyorum her şeyi. antakyada 2 yıl yaşadım. reyhanlıda. çoook sevdiğim bi memlekettir eğer bir gün fotograf gezileri düzenlerseniz haberim olursa sevinirim harika kareler yakalayabileceğimiz bi yer

Bu başlıkta tanışmıştık aslında daha önce ama artık Nikon'cu oldum onu belirteyim istedim :smiley:

Ankara'dan D90'cı Onur :smiley:

merhabalar fujifilm s2500 üm var fotoğrafçılık kursuna yazıldım umarım keyifle güzel resimler çekmeyi başarabilirim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR