Fotoğrafçılık Bölümü Sohbet

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dery@ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,568

Etiketler
Ynt: Fotoğrafçılık Bölümü Sohbet

Merhaba Arkadaşlar.. Yeni üye oldum ve Fotoğrafçılığın Ressamlar gibi büyük bir sanat olduğuna inanıyorum.. Gerek malzeme, teçhizat gerekse fotoğraf bilgisi çok önemli.. Bir resimde baharın gelişini anlatmak bir ressamın resminde daha etkili olabileceğini düşünüyorum.. Öyle bir fotoğraf düşünün ki gerçek bir an, yaşanan gerçek bir yaşam.. Unutulmaması gerek ki yaşamdan bir kesitten hayata bir bakış oluyor.. Kimi zaman Yalnızlığı.. kimi zaman Güneşin bir Gözbebeğinde doğuşunu.. Aşk-ı bile anlatırken resimleri kullanarak ifade edebilmek gerçeğe en yakın ve en orjinal olanıdır.. Rersimler ile anlatılamayacak hiç bir duyğu ve yaşam yoktur gibi geliyor.. Küçük bir çocuğun göz yaşlarında nasıl ki sevinci, hüznü, özlemi yansıtır ve yaşatabilir.. Gölge oyunları ayrı bir dünya zaten.. :smiley: Bir gül yaprağında akan yağmurun ismini bile koymak elinde insanın.. ;)

Gerek iş yoğunluğundan gerekse Fotoğrafçılığa ilgi duyan bir çevre bulamadığımdan.. Ama arkadaşım sayesinde bu siteye ulaştım.. İnşallah bu süreçten sonra bu konu ile ilgili bilgi paylaşımı sayesinde kendimizi aşabileceğiz.. ;D

Selamlar bölümüm gereği fotoğrafçılık konusunda işi bilen biri sayılabılırım.. Geçen sene pc de işler yoğun oldugundan fotoğraf 2. planda kaldı ancak organizasyonlar fln olursa katılmak isterim forumda da yeniyim haliyle..

not: lensler hakkında ''araç'' muhabbeti dönmüş hani yanlış anlamış olabilirim ancak ben tersini savunuyorum, amacınıza uygun fotoğrafı lensler ile çekersiniz kamera araçtır bu konuda.. MP si yüksek kamera iyidir diye bir şey yok, focus point gibi özellikler önemlidir..

otherblack.tumblr.com

doğa ve çoğu çektiğim fotoğrafları burada paylaşıyorum.

Birkaç yıldır etkinliklerde çektiğim fotoğrafları burada'da paylaşıyorum.
Dilerseniz,http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=99784.msg1297175#msg1297175 son gezimizden.

fotoğrafçılık avcılıktan farksız. Olay denklanşöre basana dek. Teknoloji sayesinde oldukça gelişti. Zor bir iş birikim emek olmadan olmaz.

fotoğrafçılık avcılıktan farksız. Olay denklanşöre basana dek. Teknoloji sayesinde oldukça gelişti. Zor bir iş birikim emek olmadan olmaz.
Merhaba,
Avcılığa karşı birisi olarak sormak isterim.
Fotoğrafçılıkla avcılık arasındaki bağ nedir? Hedefi gördüğümüzde tetiğe basmakla deklanşöre basmak aynı şey mi?
Ya da başka bir şekilde sorayım;
Deklanşöre basıp zamanı durdurmak ile tetiğe basıp hayatı durdurmak mı aynı şey tam anlayamadım.
İzah ederseniz sevinirim.
Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.