Fotoğrafçılık Bölümü Sohbet

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dery@ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,544
Ynt: Fotoğrafçılık Bölümü Sohbet

gezgen' Alıntı:
lens aralığı karşılaitırmasını 18-200---18-270 ile 18-70 arasında yapılırsa daha uygun olur evet 28-100 ve 28-70 zaten nerdeyse aynı aralıkta....sırf hobi amaçlı çekimler yapılacaksa..gezi,manzara,çiçek gibi..18-200 gibi bir lens iyi olacaktır ama amaç farlkılaşınca lensler de farklılaşmaya başlıyacaktır...bu da ek maliyet demektir...

Kesinlikle katılıyorum...

Etiketler

sevgili parkinsonsniper,

Fujifilm S2100HD model bir makine buldum. 2. el ama çok temiz görünüyor
bu makine için ne dersiniz? 400 tl eder mi?
dslr sınıfına mı giriyor? sanat ihtiyacıma nereye kadar yanıt verebilir? değiştirme ihtiyacı hissetmeden ne kadar kullanabilirim acaba?
fiyatı bana uygun geldi ve görüntüsü de profesyonel duruyor almayı düşünüyorum size sormak istedim
teşekkürler..

- O makine, eğer sorunsuz ve temizse, 400 TL eder.
- DSLR sınıfına girmiyor ne yazık ki. Dslr-like denilen; bol zoomlu, manuel modları olan ama lensi değişmeyen ve sensörü küçük makinelerin oluşturduğu bir sınıfa giriyor.
- Doğa fotoğrafları için sanat ihtiyacınıza cevap verir...sadece alan derinliği konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Tabii ki birçok farklı eksikleri olacaktır, (mesela dinamik aralık) ama onlar, başlangıç aşamasında daha az önemli şeyler bence. Onları aramaya başladığınızda zaten DSLR alırsınız.
- Bence şimdilik bunu alın, kullanın. Sonrasında ihtiyaç duyarsanız satıp dslr'ye geçersiniz diyorum...hemen dslr'yle başlamak maddi manevi sıkabilir insanı.

çok teşekkürler
evet fiyatı uygun olduğu için bir süreliğine ihtiyacımı görecektir diye düşünüyorum, artık duruma göre fotoğrafçılık hevesi sardıkça uzmanlaştıkça makineyi değiştirme özgürlüğü de tanıyor bana fiyatının uygun oluşu nedeniyle.

Aynen öyle...hem de fotoğrafçılıktan sıkılırsanız, anı fotoğraflarınızı çekmek için kullanabileceğiniz güzel bir makineniz olmuş olur :smiley:

ödüle endeskli iseniz gidin tüccar olun hiç bir fotoğraf bu şekilde kullanılmamalı.pat diye girdim bir iki satır yüzünden,aniden oldu kusura bakmayın ama bu alanı çok mübah imiş her şey para, isim olmamalı.önce iş yap hakkını vererek.snrada geri cekil keyfini yaşa .Bir kaç cahil ayran budalası her şeye atlayan ve de hiç bir bilgi birikimi olmadan kuru kuruya laf ola dal....lık ola fotoğraf beğenilmez.sümüklü çokuk ve sepet piri fani cekerek ezbere deklanşöre dokunarak bir yere gitmenin manası yok.40 kişi biri birini yalayıp, turu tamamlayıp, dolap harekini tekrarlar dururlar. bunların şekillerine ve palavralarına inanmayın.Allah bunların şerinden uzak tutsun iyi niyetlileri.(epey hidetli oldu beni anlayan anlar.)

Fotoğrafçılık Bölümü Sohbet /

Tam 506 tane olağanüstü fotoğraf...
Slayt modunda izlerken fareyi oynattığınızda sol üst köşede çekimde kullanılan makinenin marka ve modeli ile çekim isim değerlerini de görebilirsiniz. İyi seyirler...

Tıklayin:
http://www.dpreview.com/challenges/ChallengeSlideshow.aspx?ID=2398&View=Results

Ümit Bey; Dpreview'i hergün takip ederim ama bu kısmını görmemiştim. 150'ye kadar geldim :smiley:) sonra devam edicem, paylaştığınız için şahsen çok teşekkür ederim :smiley:

selam benim bir sorunum var. canon 50 D makinam var 18-55 mm. ben uzun pozlama yapmasını blmiyorum. bileniniz varsa ve yazarsa sevinirim. herkese kolay gelsin

- Makineyi "M" yani manuel moda alın...
- Makineyi tripoda veya herhangi bir yere sabitleyin...
- Deklanşörün oradaki tekerlekle enstantane süresini 5" (saniye), 10" gibi istediğiniz süreye ayarlayın...
- Sonra da normal fotoğrafı çekin işte...

sn.panco senin hikayen fala bakmak gibi olmuş.oaraya git buraya cık.vs.vs.ayrıca içinde Garanti ve BOnus varsa, beni ve bircok kişiyi kızdıracak üzecek ayak oyunlaı vardır.Kendi kalemize gol atmaktan başka bir şeyim haltım cıkmaz.Daha rasyonel yollarla inşaallah istediğini bonustan uzak bir şekilde hal edersin.iyi fotoğraflar dilerim.

Herkese selamlar ben yeni üye oldum Canon 450 D kullanıcısıyım yeni yeni çözüyorum makinamı...fotoğraf gezilerine katılmak ve sizlerden
birşeyler öğrenmek için burdayım :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.