Fotoğraf Galerisi'ne ve Forumlara Fotoğraf Yüklemek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jargondeath Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,122

jargondeath

Kamp II
Yer
ANKARA
Fotoğraflarımızı boyutlandırma işlemlerimizi tamamladıktan sonra aynı zamanda sizlerin internetteki fotoğraf albümünüzü hazırlamaya sıra geldi.

http://www.gezenbilir.com/index.php?action=Galeri mevcut adres gezenbilir sitesin fotoğraf paylaşımlarında kullanılmak üzere hazırlanmış olduğu bir fotoğraf albümüdür. Bu kısımda imajlama diye tabir ettiğimiz işlemi gerçekleştirmeyi anlatmaya çalışacağım.

İmajlamak nedir: ‘Img lamak’ adıyla da karşımıza çıkan işlem fotoğraflarınız bilgisayarınızdan alınıp (bu işlemin İngilizcesi Upload'dır) İnternetteki herhangi bir adrese gönderilmesi sonrasında fotoğrafınızın gittiği adresin forumlarda kullanılmak üzere hazırlanması işlemidir. İşin özü fotoğrafınıza internet adresi almak demektir. Sonra bu aldığımız adresi forumlarda yazdığımız mesajların arasında fotoğrafları paylaşmak için kullanacağız. Farklı ve alternatif yolları da mevcut bu işlemin diğer seçeneklerini ilerleyen zamanlarda paylaşacağım. İsterseniz fotoğraflı anlatıma başlayalım.

Önemli; Bu bölümü kullanabilmek için www.Gezenbilir.com sitesine kayıtlı olmanız gerekmektedir.

Durum1

1. Albüm oluştur / düzenle : İlk İşlemi fotoğraflarımızı paylaşmak için Albümümüzü oluşturmak için kullanıyoruz.
2. Kişisel profilim : www.gezenbilir.com sitesindeki profilinizi görüntüleyebilirsiniz.
3. Menü : Üstüne mouse la geldiğinizde altdaki bölüm açılacaktır.
3a. Ana Sayfa: Siteye yüklenen fotoğrafları görüntülenen bölüm
3b. Galerim: Size ait fotoğrafların bulunduğu bölüm
3c. Fotoğraf Yükle: Bu kısım ilerleyen aşamalarda kullanılacak direk basmayın önce işlemlerimiz var çünkü.
3d. Çıkış: İşlemleri tamamladıktan sonra hesabı kapatmak için kullanılan bölüm. Kullanılılırsa tekrar kullanıcı adı ve şifre girilmesi gerekmektedir.

Öncelikle Albüm Oluştur linkine tıklıyoruz;

Durum2

2 numaralı (yeni) tuşuna bastığımızda oluşacaktır. Sonrasında 3 numaralı kısmı mouse ile seçip istediğimiz albüm ismini yazıyoruz. 4 numaralı (değişiklikleri kaydet) tuşu ise işlemlerimizi onaylama tuşudur.

Durum3

1 numaralı bölüm Gözat tuşuna kullanarak açılan ekranda fotoğrafınızın bilgisayar üstündeki yerini belirledikten sonra işlemi onaylayın. 2 numaralı bölümde ise fotoğraf seçme işlemini toplamda bir seferde 5 fotoğrafa kadar arttırabilmekteyiz. Devam ediyoruz.

Durum4

1. Albüm seç kısmından daha önceden 2. fotoğraflı anlatımda oluşturduğumuz klasör ismini sağ taraftaki aşağı ok tuşunu kullanarak seçiyoruz.
2. Fotoğrafınıza bir başlık ismi seçebilirsiniz.
3. Fotoğrafınıza açıklama ekleyebilirsiniz. Gezi fotoğrafıysa nerde ne zaman ve hangi ekiple gidildiği gibi bilgiler paylaşılabilir.
4. Devam ediyoruz.

Durum5

Bu ekran yerine 1. fotoğraflı anlatımdaki ekran açılmış olması gerekmekte. O kısımda kendi fotoğrafınız seçiyoruz. Şayet bu ekranı görüntüleyebildiyseniz işlem tamam demektir.

1. Bizim baştan beri almak için uğraştığımız fotoğrafımızın internet adresi. Gezenbilir forumlarında paylaşılmaya hazır durumda.
2. Fotoğrafınızın bulunduğu bölüm
3. Burada fotoğrafınızın son hali gözükmekte isterseniz bu bölümde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Önemlidir Bu işlem sırasında köklü bir değişiklik yapılırsa Img koduda yenileceği için yeniden Img kodu alınıp forumdaki mesaja yapıştırılır.
4. 4 Numaralı fotoğraflı anlatım kısmında yazdıklarımız burada bu şekilde gözükecek
5. 4 Numaralı fotoğraflı anlatım kısmında yazdıklarımız burada bu şekilde gözükecek

Img koduyla başlayan kısmın tamamını kopyalayıp forumda mesaj yazarken kullandığımız ekrana yapıştırıyoruz. Mesajımızın önizleme tuşuyla son halini görüp gerekli düzenlemeyi yapabiliriz. Onayladığımızda fotoğraf mesajımızla beraber görülecektir. Unutmayalım ki elde ettiğimiz internet adresi yada Img kodu İnternet tabanlı başka bir siteden yönlendirme sonucu görüntülenmektedir. İlk başta görünen sonrasında gözükmeyen fotoğraflar sitede yaşanan geçici yâda kalıcı bir hata sebebi ile olabileceği için. Beklenmesi yâda yenilenmesi gerekebilmektedir.

Elbette sorular olacaktır. Ama sonuna kadar inceleyip 2 – 3 deneme sonucunda olmuyor demektense yazıyı tekrar baştan aşağı okuyup denemeniz işlemin başarı ile sonuçlanmasını sağlayacağı kanısındayım.

Etiketler

Ynt: Fotoğraf Galerisi'ne ve Forumlara Fotoğraf Yüklemek

İstediğiniz her türde veriyi siteye ekleyebilirsiniz kurallara uygun olduğu sürece. :smiley:

Sadece formatların uygun olması gerekiyor.

honay34' Alıntı:
merhaba. bilgisayarımdan nasıl foto yükleyebilirim.
teşekkürler

Cevap Ver Butonuna basınca ekrana gelen pencerede GÖZAt düğmesi görünmektedir.
Onun yanında ki düğmeye basınca Fotoğrafınız mesajın içersine eklenecektir.
Daha çok eklenti düğmesine basınca bir mesaja 5 adet fotoğraf ekleme imkanınız olacaktır.

arkadaşlar bu yeni sistemde nasıl fotoğraf yükleyeceğiz, ne yaptıysam olmadı fotoğraf yükleyemedim, cevap ver penceresinden yükledim ama resimlerin kaybolmaması için gezenbilir sitesine yüklemem lazım, yanılıyormuyum

Yoo.

Cevap Ver butonu vasıtası ile fotoğraf yükledi iseniz fotoğraflar zaten Gezenbilir Serverine yüklenmiş oluyor.
Bu nedenle forumda fotograf yok olması gibi bir sorun oluşmuyor.

Galeriye yüklerseniz IMG kodları ile de fotoğraf yüklemeniz mümkün olur.

TezzMertek' Alıntı:
Yoo.

Cevap Ver butonu vasıtası ile fotoğraf yükledi iseniz fotoğraflar zaten Gezenbilir Serverine yüklenmiş oluyor.
Bu nedenle forumda fotograf yok olması gibi bir sorun oluşmuyor.

Galeriye yüklerseniz IMG kodları ile de fotoğraf yüklemeniz mümkün olur.

fotoğraf galerisine yüklemek istediğim zaman sistemin değiştiğini görüyorum, bu sistemde fotoğraf galerisine nasıl yükleyeceğim

Galeri görüntüleri ve işleyiş bozulmuş.
Sedat, kısa sürede el atar mutlaka.
:(

TezzMertek' Alıntı:
Galeri görüntüleri ve işleyiş bozulmuş.
Sedat, kısa sürede el atar mutlaka.
:(

ben de boşuna uğraşmışım fotoğraf yüklemek için, kendimi beceriksiz zannetmiştim ;D

Bilgi dağarcığımda bulunsun, açıklamalar için teşekkürler.

Arkadaşlar bir sürü yerde fotoğraf yüklemeyle ilğili yazılanları okudum, valla fotoğraf yüklemekten vazgeçtim, pazar pazar kafam allak bullak oldu, çok bilinmeyenli denklem gibi bişey bu, satılık karavan ilanı verdim fotoğraflarını koymak istedim ama öyle bir ibare yok, mesajı yazdığımızda resim /Fotoğraf yada dosya yükle diye bir yer varda benmi göremedim, geenbilir oldukça aktif ve kullanıcısı fazla bir site, herkes uzman olmayabilir biraz daha basitleştirmek lazım diye düşünüyorum, teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.