Foster Yardim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ParamedicSelcuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,928
Subari Foster ilgi ile takip ettigim bir arac. Uzun aylar sonrasinda almaya karar verdigim iki arac var. Birisi Foster bir digeri de terios. Butce nedeni ile bana en mantikli vede uygun gelen arac bunlar. Terios bagaj hacmi kucuk oldugu icin ikinci planda ancak Fosterlerle ilgili de aklima takilan ise aracin alti cok yere yakin duruyor acaba bu arazi sartlarinda sorun yaratiyormu. Kullanan abilerimiz cevaplarsa sevinirim.

Etiketler
Birzamanlar kullandığım rav4'ün lastikleri orjinal ebatta olmadığı için yere normalden 1 cm daha yakındı, sorun olmadı, yanlız ikide bir egzoz borusu biryerlere çarpardı. Zamanla çarptırmamayı öğrendik. Yoldaki bozuklukları tekerlek altına almanız gerekiyor, ortalamak yerine...

Subari Foster ilgi ile takip ettigim bir arac. Uzun aylar sonrasinda almaya karar verdigim iki arac var. Birisi Foster bir digeri de terios. Butce nedeni ile bana en mantikli vede uygun gelen arac bunlar. Terios bagaj hacmi kucuk oldugu icin ikinci planda ancak Fosterlerle ilgili de aklima takilan ise aracin alti cok yere yakin duruyor acaba bu arazi sartlarinda sorun yaratiyormu. Kullanan abilerimiz cevaplarsa sevinirim.
SELÇUK BEY Merhabalar,
FORESTER'la ilgili detayları yazarsanız daha sağlıklı yorum yapma şansımız olabilir. Ama şunu bilmenizde yarar var
Subaru, FORESTER'la Daihatsu TERIOS'u hiçbir şekilde mukayese edemeyiz. Her ikisi Farklı Segmentlerde otomobillerdir. TERIOS'u asla bir SUV olarak düşlünmeyin ve motoru'da 1300 cc. olmalıdır. En kötüsü de TERIOS'un son sahibi olursunuz, maalesef Toyota bu markayı Türkiye'den çıkarttı. Selamlar.

Acikcasi subaru ya olan güvenim tam. Ancak terioslar icinde cok kotu yorumlar okudugumu soyleyemem. Teriosa yonelmemin nedeni suv gibi vede yerden yuksek olmasi. Fosterde en buyuk sıkintı ise yere yakin binek arac olmasi. Yani yere cok yakin vede 4x4 olmasi tek avaantaj gibi

Bence bunlar çok önemli değil.
Asıl neyin önemli olduğunu söyliyeyim: 4x4 sistemi, şanzıman, diferansiyel vs ile ilgili sorun çıkarsa sanayi erbabı ikisine de el atmaya çekinecek, yedek parçası da kolay bulunmayacak, hatta sökmeden sorunun ne olduğunu bile söyleyemeyecekler, her kafadan farklı ses çıkacak (çünkü ikisi de sık arıza yapan araçlar olmağı için 'çalışmadıkları yerden sormuş' olacaksınız). O gün gelene kadar da hangisini alırsanız alın çok fark etmez ikisini de seversiniz.

Bence bunlar çok önemli değil.
Asıl neyin önemli olduğunu söyliyeyim: 4x4 sistemi, şanzıman, diferansiyel vs ile ilgili sorun çıkarsa sanayi erbabı ikisine de el atmaya çekinecek, yedek parçası da kolay bulunmayacak, hatta sökmeden sorunun ne olduğunu bile söyleyemeyecekler, her kafadan farklı ses çıkacak (çünkü ikisi de sık arıza yapan araçlar olmağı için 'çalışmadıkları yerden sormuş' olacaksınız). O gün gelene kadar da hangisini alırsanız alın çok fark etmez ikisini de seversiniz.
Peki sizce ne yapmaliyim ?

Peki sizce ne yapmaliyim ?

Yapacak birşey yok, bu işe girişiyorsanız böyle olabileceğini bilerek girişiyorsunuz, alırken aracı ona göre kontrol ediyorsunuz, vs. Olur da sorun çıkarsa (illa çıkacak diye bir kural yok, ama belli bir yaştan sonra sorunlar yavaş yavaş başlıyor ufak ufak), ustanızın tamir edeceği araç renault symbol olmayacak. Aldığınız aracın kullanma klavuzunu bulup okumak ta faydalı olur. Ha sorun var sorun var, belki diferansiyeli az çok ötmeyen tofaş şahin yoktur sahiplerine sorun olmaz, ama subaru'nun diferansiyeli öterse size dert olur.

En kötüsü de TERIOS'un son sahibi olursunuz,

Bence fazla abartmışsınız.
Merhabalar,
Mübarek Kurban Bayramınız Kutlu olsun.
Benim yazdığım sadece 30 yıllık tecrübemin Forumdaki Dostlara Bilgi ve tavsiye niteliği taşır. Karar mutlaka o aracı satın alana ait olacaktır ama 30 yıl’da Japon Otomobilleri konusunda hiç yanılmadım!

Mübarek Kurban Bayramınız Kutlu olsun.
Benim yazdığım sadece 30 yıllık tecrübemin Forumdaki Dostlara Bilgi ve tavsiye niteliği taşır. Karar mutlaka o aracı satın alana ait olacaktır ama 30 yıl’da Japon Otomobilleri konusunda hiç yanılmadım!

Neyse öyle olsun vardır bir sebebi herhalde. Yedek paçası vs zor bulunur diye düşünür herhalde alıcısı. Sanki diğerleri çok kolay bulunuyor da... Toyota'nın kendisi Türkiye'de idi de ne oldu, ne arasan stokta yok Belçika'dan orda yoksa Japonya'dan sipariş edelim şanslıysanız 3 hafta değilseniz 3 aya kadar gelir demeye başlamışlardı araç 15 yaş civarına geldiğinde. Tek olumlu yanı araba kolay kolay bozulmadığı için yedek parçaya ikide birde ihtiyaç olmamasıydı. Diğerleri farklı mı sanki geçen suzuki'yi aradım yan ayna var mı diye, elde sadece bir tane var o da beyaz, ama boyarız dediler, fiyatı da biraz uçuk. O da Türkiye'den çekilmiş falan değil. Netice itibari ile böyle bir araç alacak kişinin ilk anlaması gereken piyasada yüzbinlercesi dolaşan binek araçlardan birini kullanıyor olmayacağı, daihatsu çekilmiş öteki hala burda vs durumu çok birşeyi değiştirmiyor. Servise hava filtresi, amortisör vs gibi aynısı onlarca diğer arabaya da uyan parçalardan sorup ta bu aracın yedek parçası kolay bulunuyor dememek lazım.

Sizin de mübarek kurban bayramınız kutlu olsun.

Son düzenleme:

uzun zamandır forumdan uzaktım msjı yeni gördüm 3 yılı geçti 2004 forester kullandım önce atmosferik şimdi turbo , gayet memnunum . forester safkan arazi aracı değildir, ama aşırıya kaçıp ofroad gezilerine katılmam derseniz hafif arazide awd sistemi çok başarılıdır. alacağınız araç düzgün bakıldıysa sizi üzmez , yakıt tüketimi 2000cc motorlardan azdır. asfaltta 200/300 binlik araçlar arkanızdan bakar , viraj kabiliyeti mükemmeldir. güvenliği en üst seviyededir (model yılına göre ) sevmediğim tek yanı 110 km hızdan sonra rüzgar sesi o da çıtasız spor kapılardan kaynaklanıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri