Forumda ticari amaçla yapılan paylaşımlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan maksutum42 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,711
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bazı arkadaşlara bardağın dolu tarafı değil de boş tarafı daha cazip geldi

anlaşılan birilerini rahatsız etmiş Atilla ağbi

Etiketler

Findikim İhsan bey,

Bir üyemizin tüm forum yönetimini hedef alan hakaret mesajı kendisini bağlayacak söylem olup kişisel algılanmaması gerektiği tarafınızdan düşünülmeden '' mal bulmuş mağribi '' misali ilk fırsatta kullanılmış olması sizin adınıza üzücü buluyorum.
konuya geç müdahil oldum yazılanları okuduğumda profilimden yaptığınız alıntı ile yönetimi ve Hüseyin beye yönelttiğiniz
suçlamayı size iade etmek isterdim ancak özür dileme nezaketiniz buna gerek bırakmadı.

Forumu takip eden katkılarını ve eleştirilerini esirgemeyen tüm dostlara;

Forumun ticari çıkar için kullanılıyor olması yönetimde tartışılmamış olduğunu göstermez, kaldıki yönetim olarak tartıştığımız
ve karara bağladığımız bu konu yönetimde düşüncelerini paylaşan arkadaşlarım ile bu başlığa yazan sizlerin düşünceleri örtüşüyor olması toplum menfaati adına hareket ettiğimizin bir göstergesidir.

Genel anlamda karavanını yapan yada yapmak isteyenleri cesaretlendirme adına 6 yıldır özen gösterdiğimiz en önemli konu
paylaşımcılıktır. Bu konuda Mehmet abinin yaptığı alkoven karavanı ile Yusufun yaptığı kamperi türünün ilk örnekleri olması
nedeniyle sabit başlık yapıp yayında ön planda durmasına verdiğimiz önemdir.
Karavanını yapıp satan arkadaşlarımız için karara bağladığımız bir başka detay ise satış ilanını başlığında yapamayacağıdır, bu durumda yapılacak işlem sayfayı kilitleyip satış yazısını İlan Panosunda yayına alıp link verme şeklindedir.
Bu konumdaki uygulama ticari firmalar için uygulanmakta olup forum yönetimi ile (dernek) reklam anlaşması yapması önerisi dışında hiçbir ticari görüşme yapılmamasıdır.
Bu konudaki yaptığımız yegane görüşme türü destekçilerimiz olarak en iyiler seçiminde üyelere verilecek hediyeler için yapılan görüşmelerdir.

Ticari faaliyet olarak adlandırılan ve konunun muhatabı olarak gösterilsede Atilla'nın forumda tek olmadığı örneklerine sıkça raslandığı vaakadır, bu türden lafların konuşuluyor/tartışılıyor olması özgür ortam yaratabilme adına olumlu ve gerekli görsekte Hüseyin beyin yazdığı gibi yönetimin bu konuda bir politika oluşturmuş olduğununda göstergesidir.

Karavan Dünyası adına yayında olan amatör ruh ile yapılan ve yapılmakta olan tüm karavan ve sahiplerini destekliyoruz ve
desteklemeye devam edeceğiz, amatör arkadaşlarımızın arkasından koşan vergi memuru yada karavan polisi değiliz ve olamayız, bizi böyle gösterme girişimi olarak burada yazılan mesajların muhatabı değiliz.

Üyemizin bizi izlemekten vazgeçer yada paylaşımları bırakır endişesini taşımıyoruz, zira bizlerde karavancıyız yollarda sizlerle
karşılaştığımızda ortak paydamız yine karavan olacaktır,yine karavan konuşuyor olacağız. Bizler burada sadece karavanı ortak platformda tartışıyor/haberleşiyor olma misyonu adına hareket ediyoruz, tüccarı yada rantçısı değiliz.

Saygı ve Selamlar

Karavan Yönetim

Ynt: Forumda Ticari Amaçla Yapılan Paylaşımlar

buralpdi' Alıntı:
bazı arkadaşlara bardağın dolu tarafı değil de boş tarafı daha cazip geldi

anlaşılan birilerini rahatsız etmiş Atilla ağbi
Kesnlikle rahatsız etmiş,umarım paylaşımlarına ara vermez..

Ynt: Forumda ticari amaçla yapılan paylaşımlar

Bu iş Ferdi emekle yapılan bir iş. Yanında 2-3 kişi yardımcı tutarsan . Ayrıca insanlara bu kadar bilgi aktarmadan yüzeysel olarak anlatır işin püf noktalarını belirtmezsin. O zaman ticari olarak bu işi yapıyorsun diyebilirsiniz. Kendi emeğine yaptığı karavan daha sonradan satarmış binermiş o hiç kimseyi ilgilendirmez. Atilla bey paylaşımlarınıza lütfen devam edin. Isteyen istediği gibi düşünebilir. Kafasında problem olan sizi izlemesin.

güngör' Alıntı:
Findikim İhsan bey,

Bir üyemizin tüm forum yönetimini hedef alan hakaret mesajı kendisini bağlayacak söylem olup kişisel algılanmaması gerektiği tarafınızdan düşünülmeden '' mal bulmuş mağribi '' misali ilk fırsatta kullanılmış olması sizin adınıza üzücü buluyorum.
konuya geç müdahil oldum yazılanları okuduğumda profilimden yaptığınız alıntı ile yönetimi ve Hüseyin beye yönelttiğiniz
suçlamayı size iade etmek isterdim ancak özür dileme nezaketiniz buna gerek bırakmadı.

Ö Söz konusu mesajın kişisel olmadığının, site yönetimini (karavanla ilgili olan kısmın) antidemoktarik bulduğunun gayet iyi farkındayım. Bu konuda ki tesbitiniz zandan ileri gidemez. Bu arkadaşın sözlerinin sadece onu bağlayacağınıda biliyorum, Onun fikrine bende katıldığım için paylaştım. Ama anladığım kadarıyla paylaşım sitesinde paylaşmayada hakkımız yok. Sizi rahatsız ediyorda kendinizi gözden geçirin.

Önce Biraz Düşünelim. Mal bulmuş mağribi ne demek. Sözlük anlamı önemsiz bir şey ele geçirdiği halde çok sevinen böbürlenen kişi demek. Eğer bu laf bu tartişmada birine yakışacaksa, bu sitede MODERATÖR olunca , her görüşün üstünde olduğunu sanmanız hasebiyle size daha çok yakışır. Aynen tarafınıza iade ediyorum.

Evet ben faşist dediğim için özür diledim. Ama Hüseyin Bey'in nezaketi nerde yaptığı yanlış için. Yok! çünkü o MODERATÖR.

Bir sürü hakaret mesajı yazılıyor hakkımda. Yok Atilla Bey beni rahatsız etmiş, benden dolayı bir daha yazmayacakmış, bardağın boş tarafını görüyormuşum. Hatta ticaretin tanımını yapmaktan, ne olduğunu anlamaktan aciz bir arkadaşım kafamda problem olduğunu dahi yazmış :smiley: Çıkarına dokunulan insanların edeceği laflar bunlar, cevap vermek abesle iştigal olur sadece.

Arkadaşım adama sormazlar mı? Madem bu konu site yönetimi olarak sizin de dikkatinizi çekmiş ve kafa yormuşunuz, bir başkasınında dikkatini çekince ve dillendirince neden saldırıya geçiyorsunuz? Bunda çıkarınız ne? Neden tüm konuşmalar abuk subuk bir hal almadan önce aldığınız kararı forum kullanıcılarıyla paylaşıp şöyle şöyledir demek yerine "kesin sesinizi oturun sizi alakadar etmez" diyorsunuz?

Forumda bir üyeyi veya üyeleri rencide edici paylaşımlarda bulunanları önce ciddi bir dille uyarmak yönetimin/moderatörün görevidir. Ben bu görevimi yerine getirmeye çalıstım. Yıllardır forumda faydalı paylaşımları olan (kendisiyle şahsen tanışmadığım) bir forum üyesi „Bu amatör görünümlü işten para kazanıyorsunuz. Üstelik sanırım bunun vergisini de ödemiyorsunuz“ gibi ifadelerle suçlandı. Ayrica bu suçlamalara karşı sesini yükseltenlere teşekkür ederim. Kültürümüzde bir insanın onuru korunması gereken yüksek bir değerdir.

İhsan bey,başlarda konunun buralara geleceğini deneyimlerimle az ,çok hissetmiştim... Kendimce ılımlı ,kontrollü bir iki mesaj la konuyu yumuşatma çabamın yetersiz kaldığını görmek beni üzdü.Burası her ne kadar deneyim,bilgi birikimlerimizi paylaştığımız bir platform olsada kişi hedef alınmadan genel konularıda yazıp tartışmayacağız diye bir zorlamada yok.Son mesajınızda----
''Bir sürü hakaret mesajı yazılıyor hakkımda. Yok Atilla Bey beni rahatsız etmiş, benden dolayı bir daha yazmayacakmış, bardağın boş tarafını görüyormuşum. Hatta ticaretin tanımını yapmaktan, ne olduğunu anlamaktan aciz bir arkadaşım kafamda problem olduğunu dahi yazmış :smiley: Çıkarına dokunulan insanların edeceği laflar bunlar, cevap vermek abesle iştigal olur ''-----
şeklinde yazarak ,görüşünüzü belirten konumundan, konuyu başlatan durumuna koymuşsunuz kendinizi ve gelen mesajları sahiplenmişsiniz,yanlışmı düşünüyorum ?Bu foruma üye olmadan önce uzun zaman dışardan takip ettiklerini,daha sonra forumun kalite seviyesi nedeniyle yazmaya başladıklarını çoğu yeni üye mesajında belirtmekte,bu kalite, üye olan arkadaşlarımızın bir ortak paydada birleşmiş olmasından,kırıcı olmaktan kaçınmamızdan kaynaklanıyor,burada kartvizitimizde Karavancı yazıyor, kimin özel hayatında hangi titr'i taşıdığını,hangi konularda aciz veya yeterli olduğunu tanımadan karar veremeyiz,bu herkes için geçerli. İş hayatında faal üye arkadaşlarımızında camiamızı ilgilendiren konularda bildiklerini bizimle paylaşması, artı değer katar.Bu yüzden her cevabın bir değeri var,Yeterki Hz .Mevlananın dediği gibi ,ağızdan çıkan söz,yaydan çıkmış ok gibidir,gittiği yerden geri dönmez' deki sözü yazdıklarımız olarak uyarlayalım. Konularda kişi hedef almadığımızda tartışmalar daha seviyeli oluyor görüşüm.(burada isminize hitaben yazmamın nedeni mesajınızdan ilgilendiğim bir bölümünü kullanmam )Kalın sağlıcakla.

merhabalar,
öncelikle su-i zan edenlerin atilla bey hakkında "niyet okuyuculuğu" yaptıklarını ve olayın tamamen kıskançlık ve hatta çekememezlik neticesinde başladığını düşünüyorum. kendilerini kurup kurup nereden yaklaşırım diye hesap yapanlar, yaklaşımlarının nedenini vergi kanunundan tutun da ticari rekabet ortamına kadar türlü türlü bahanelerle süsleyip mantık çerçevesinde kamufle etmeye çalışmışlar.
olaya vergi kanunu açısından baktığımda da başta gelir adaletsizliği olmak üzere adil olmayan vergi sisteminin ve bunun ortaya çıkardığı soygun ekonomisinin tamamen ayakkabı kutularına para istifleyen, milletin parasını sıfırlayan, halkın arazilerine kaçak saraylar yaptıranların saltanatına hizmet ettiğini düşünüyorum ve bu nedenle de bu vergi sistemi nazarımda gayr-ı meşrudur. itiraz edeceklere baştan söyleyeyim: yasal olan şey meşru demek değildir.
son olarak da vergi gelirlerinin derdine düşmüş zevat-ı muhteremin de moderasyona sataşacağına bir zahmet alo maliye hattını aramasını salık vereceğim. 2.abdulhamit müsveddesinin çakma hafiyelerine yakışan budur çünkü.

theodor_malinovski' Alıntı:
merhabalar,
öncelikle su-i zan edenlerin atilla bey hakkında "niyet okuyuculuğu" yaptıklarını ve olayın tamamen kıskançlık ve hatta çekememezlik neticesinde başladığını düşünüyorum. kendilerini kurup kurup nereden yaklaşırım diye hesap yapanlar, yaklaşımlarının nedenini vergi kanunundan tutun da ticari rekabet ortamına kadar türlü türlü bahanelerle süsleyip mantık çerçevesinde kamufle etmeye çalışmışlar.
olaya vergi kanunu açısından baktığımda da başta gelir adaletsizliği olmak üzere adil olmayan vergi sisteminin ve bunun ortaya çıkardığı soygun ekonomisinin tamamen ayakkabı kutularına para istifleyen, milletin parasını sıfırlayan, halkın arazilerine kaçak saraylar yaptıranların saltanatına hizmet ettiğini düşünüyorum ve bu nedenle de bu vergi sistemi nazarımda gayr-ı meşrudur. itiraz edeceklere baştan söyleyeyim: yasal olan şey meşru demek değildir.
son olarak da vergi gelirlerinin derdine düşmüş zevat-ı muhteremin de moderasyona sataşacağına bir zahmet alo maliye hattını aramasını salık vereceğim. 2.abdulhamit müsveddesinin çakma hafiyelerine yakışan budur çünkü.

Sonderece gereksiz ve provakatif bir yaklasim ozunde hic kimsenin Atilla beyin sahsi ile veya vergilendirilmeyen kazanci ilebir sorunu oldugunu sanmiyorum.mesele teknik olarak dogrular ve yanlislar iceriyor otesi yok. Kisilestirme yaklasimlari devam ettigi surece savunanlar ve yerenler tezlerini desteklemeye calisacaklar ve hicbir zaman cozume ulasamayan tartisma sarmali suregidecek.

atilla bey karavan yapıyor ve burada her aşamasını paylaşıyor. her türlü bilgiyi çekinmeden saklamadan veriyor.
yaptıktan sonra ister biner, ister gezer, ister bedava dağıtır, ister benzin döker yakar, isterse satar.kimi ne ilgilendirir? bunun şikayet mercii burası mı? bu ülkenin maliyesi var, polisi var zabıtası var. durumdan vazife çıkaranlaradır yazdıklarım.
toplumumuzun yaralarından biri de başarılı gördüğümüz birini daha iyisini yaparak geçmeye çalışmak yerine tutup aşağılara çekme gayretimiz.

atilla bey karavan yapıyor ve burada her aşamasını paylaşıyor. her türlü bilgiyi çekinmeden saklamadan veriyor.
yaptıktan sonra ister biner, ister gezer, ister bedava dağıtır, ister benzin döker yakar, isterse satar.kimi ne ilgilendirir? bunun şikayet mercii burası mı? bu ülkenin maliyesi var, polisi var zabıtası var. durumdan vazife çıkaranlaradır yazdıklarım.
toplumumuzun yaralarından biri de başarılı gördüğümüz birini daha iyisini yaparak geçmeye çalışmak yerine tutup aşağılara çekme gayretimiz.

Sonuna kadar katılıyorum..
Nokta!

Ynt: Forumda ticari amaçla yapılan paylaşımlar

Yapım aşamalarını anlatarak yaptigi karavanlarini , sonunda satmak, etik mi degilmi ?
Bence bir mahsuru yok , isinize gelmezse almazsiniz, olur biter.
Forum da satilik ilanini , hic anlatmadan da satisa cikabilir di ?
Anlatimlarla devam Atila bey , kolay gelsin.;)

merhabalar,
Merhaba theodor_malinovski,
Sizin tabirinizle su-i zan edenlerden biriside benim “su-izan” sanıyorum sözlükte önyargı olarak geçmekte önyargılı değilim düşüncelerimi söyledim. Eğer İslami düşüncedeki anlamıyla su-i zan kullanmışsanız “bir kimseyi kötü bellemek” anlamına geliyor ki asla bahse konu kimseyi kötü olarak düşünmüyorum. Türkçede yerine kullanılacak bir çok sözcük varken anlaşılması bu kadar zor bir sözcüğü seçmiş olmanız ilginç
Niyet okuyuculuğunun sözlük anlamı da “bir kimsenin kafasından geçenleri saptadığını zannetmek” olarak geçtiğini düşünürsek hiç kimse atilla beyin ne düşünerek böyle yaptığını yazmadı. Neden kendisi gibi düşünmediğini bulmaya çalışıyor.
Olayın tamamen kıskançlık ve hatta çekememezlik neticesinde başladığını düşünmüşsünüz ama bence bir sonraki paragrafınız okuyan her kes (vergi sisteminin ve bunun ortaya çıkardığı soygun ekonomisinin tamamen ayakkabı kutularına para istifleyen, milletin parasını sıfırlayan, halkın arazilerine kaçak saraylar yaptıranların saltanatına hizmet ettiğini) her ne kadar farklı siyasi düşüncelere sahip olsam bile sizin kıskançlık ve çekememezliğinizin satır aralarında dışa vurmaya çalıştığınızın bir göstergesi olduğunu düşünüyorum.
Bu kadar yazınızda sadece “olaya vergi kanunu açısından baktığımda da başta gelir adaletsizliği olmak üzere adil olmayan ve bu nedenle de bu vergi sistemi nazarımda gayr-ı meşrudur. İtiraz edeceklere baştan söyleyeyim: yasal olan şey meşru demek değildir.” Bölümü sizin düşüncelerinizi paylaştığınız bölümdür ki bununda konumuzla hiç alakası yok gibi gözüküyor.
Bir paylaşım sitesinde düşüncelerimizi paylaşmak yerine meşru saymadığınız bir sisteme şikâyete davet etmeniz mesajınızın en ilginç kısım olmuş. Kısacası konuşmayın tartışmayın birbirinizi şikâyet edin diyorsunuz. İlginç bir demokrasi anlayışı
Sayın theodor_malinovski mesajınızdan da anlaşıldığı üzere üst düzeyde bir kültür birikimine sahipsiniz fakat mesajlarınızı benim gibi çok fazla kültür birikimi olmayan insanların da okuduğunu düşünerek basit sözcüklerle yazmanızı özellikle rica ediyorum. Teşekkürler.

Üzücü ve ne yazık ki gerçektir...

smlhyk' Alıntı:
Merhaba theodor_malinovski,
Sizin tabirinizle su-i zan edenlerden biriside benim “su-izan” sanıyorum sözlükte önyargı olarak geçmekte önyargılı değilim düşüncelerimi söyledim. Eğer İslami düşüncedeki anlamıyla su-i zan kullanmışsanız “bir kimseyi kötü bellemek” anlamına geliyor ki asla bahse konu kimseyi kötü olarak düşünmüyorum. Türkçede yerine kullanılacak bir çok sözcük varken anlaşılması bu kadar zor bir sözcüğü seçmiş olmanız ilginç
Niyet okuyuculuğunun sözlük anlamı da “bir kimsenin kafasından geçenleri saptadığını zannetmek” olarak geçtiğini düşünürsek hiç kimse atilla beyin ne düşünerek böyle yaptığını yazmadı. Neden kendisi gibi düşünmediğini bulmaya çalışıyor.
Olayın tamamen kıskançlık ve hatta çekememezlik neticesinde başladığını düşünmüşsünüz ama bence bir sonraki paragrafınız okuyan her kes (vergi sisteminin ve bunun ortaya çıkardığı soygun ekonomisinin tamamen ayakkabı kutularına para istifleyen, milletin parasını sıfırlayan, halkın arazilerine kaçak saraylar yaptıranların saltanatına hizmet ettiğini) her ne kadar farklı siyasi düşüncelere sahip olsam bile sizin kıskançlık ve çekememezliğinizin satır aralarında dışa vurmaya çalıştığınızın bir göstergesi olduğunu düşünüyorum.
Bu kadar yazınızda sadece “olaya vergi kanunu açısından baktığımda da başta gelir adaletsizliği olmak üzere adil olmayan ve bu nedenle de bu vergi sistemi nazarımda gayr-ı meşrudur. İtiraz edeceklere baştan söyleyeyim: yasal olan şey meşru demek değildir.” Bölümü sizin düşüncelerinizi paylaştığınız bölümdür ki bununda konumuzla hiç alakası yok gibi gözüküyor.
Bir paylaşım sitesinde düşüncelerimizi paylaşmak yerine meşru saymadığınız bir sisteme şikâyete davet etmeniz mesajınızın en ilginç kısım olmuş. Kısacası konuşmayın tartışmayın birbirinizi şikâyet edin diyorsunuz. İlginç bir demokrasi anlayışı
Sayın theodor_malinovski mesajınızdan da anlaşıldığı üzere üst düzeyde bir kültür birikimine sahipsiniz fakat mesajlarınızı benim gibi çok fazla kültür birikimi olmayan insanların da okuduğunu düşünerek basit sözcüklerle yazmanızı özellikle rica ediyorum. Teşekkürler.
merhabalar,
öncelikle analitik üslubunuzu beğendiğimi söylemeliyim.
her ne kadar analiz ettiğiniz cümlelerim ve ifadelerimi tek başlarına ele alıp konu ile ilgisizmiş gibi göstermeye çalışsanız da başlık altındaki tartışmanın tamamını incelediğinizde atilla bey'in karavan imalatına ve buradaki paylaşımlarına dair yapılan eleştirilerin vergi sistemimiz ve vergi kaçırma kavramları etrafında temellendirilmeye çalışıldığını göreceksiniz. cümlelerimi birbiriyle ilişkilendirirken ifade konusunda eksiğim olduğunu kabul ediyorum. kitabın ortasından konuşuyormuşum gibi olmuş. atilla bey'e karşı yapılan eleştiriler vergi sistemi gerekçe gösterildiği için ülkemizin vergi sistemi ile ilgili şahsi görüşlerimi paylaşmak ve nazarımda bu tür savunmaların komik ve geçersiz olduğunu anlatmak istedim. tabii benim şahsi görüşümdür katılan olur veya olmaz.
elbette her türlü fikrin, görüşün özgürce tartışılması ve dile getirilmesi taraftarıyım ama görüşler "atilla bey" ekseninde tartışılmaya devam edilince konunun kişiselleşmeye başladığını farkettim. bu nedenle de şahsi sorunların çözüm yerinin burası olmayacağını belirtmek açısından şikayet mekanizmalarından bahsettim.,
emin olun amatör karavan imalatı ve bunun getirdiği yasal zorunluluklar konusu ayrı bir başlık altında irdelenmiş olsaydı belki de ben bu kadar fevri davranmayacaktım ve tartışma amacından sapmayacaktı.
teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR