Forumda ticari amaçla yapılan paylaşımlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan maksutum42 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,701
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Forumda Ticari Amaçla Yapılan Paylaşımlar

enverdede' Alıntı:
İhsan bey,başlarda konunun buralara geleceğini deneyimlerimle az ,çok hissetmiştim... Kendimce ılımlı ,kontrollü bir iki mesaj la konuyu yumuşatma çabamın yetersiz kaldığını görmek beni üzdü.Burası her ne kadar deneyim,bilgi birikimlerimizi paylaştığımız bir platform olsada kişi hedef alınmadan genel konularıda yazıp tartışmayacağız diye bir zorlamada yok.Son mesajınızda----
''Bir sürü hakaret mesajı yazılıyor hakkımda. Yok Atilla Bey beni rahatsız etmiş, benden dolayı bir daha yazmayacakmış, bardağın boş tarafını görüyormuşum. Hatta ticaretin tanımını yapmaktan, ne olduğunu anlamaktan aciz bir arkadaşım kafamda problem olduğunu dahi yazmış :smiley: Çıkarına dokunulan insanların edeceği laflar bunlar, cevap vermek abesle iştigal olur ''-----
şeklinde yazarak ,görüşünüzü belirten konumundan, konuyu başlatan durumuna koymuşsunuz kendinizi ve gelen mesajları sahiplenmişsiniz,yanlışmı düşünüyorum ?Bu foruma üye olmadan önce uzun zaman dışardan takip ettiklerini,daha sonra forumun kalite seviyesi nedeniyle yazmaya başladıklarını çoğu yeni üye mesajında belirtmekte,bu kalite, üye olan arkadaşlarımızın bir ortak paydada birleşmiş olmasından,kırıcı olmaktan kaçınmamızdan kaynaklanıyor,burada kartvizitimizde Karavancı yazıyor, kimin özel hayatında hangi titr'i taşıdığını,hangi konularda aciz veya yeterli olduğunu tanımadan karar veremeyiz,bu herkes için geçerli. İş hayatında faal üye arkadaşlarımızında camiamızı ilgilendiren konularda bildiklerini bizimle paylaşması, artı değer katar.Bu yüzden her cevabın bir değeri var,Yeterki Hz .Mevlananın dediği gibi ,ağızdan çıkan söz,yaydan çıkmış ok gibidir,gittiği yerden geri dönmez' deki sözü yazdıklarımız olarak uyarlayalım. Konularda kişi hedef almadığımızda tartışmalar daha seviyeli oluyor görüşüm.(burada isminize hitaben yazmamın nedeni mesajınızdan ilgilendiğim bir bölümünü kullanmam )Kalın sağlıcakla.

Enver Bey, eğer bir fikrin doğruluğuna inanmış ve savunuyorsam, kenardan izleyip herkes beni sevsin diye yuvarlak laflar etmek yerine sahiplenirim ve gerekli gördüğüm sürece savunurum. Verilen CEVAP olsa öper başıma korum ama kimse yönelttiğimiz sorulara cevap bile vermedi ki. Okuduklarım zanlardan ve hezeyanlardan ibaret.

Her cevabın bir değeri var fikrine katılmıyorum. Bilgiyle donatılmamış, kulaktan dolma, uydurma, işkembe-i kübra dan sallama fikir ve cevapların nezdimde zerre değeri yoktur. Bunları değerli ve önemli kabul etmek cehaleti kutsamaktan başka da bir şey değildir. Kaldı ki herkes çok biliyor olsa ne olur. Doğru kullanmadıkça ne işe yarar. Ben de Mevlana'dan cevap vereyim size,

"Nice bilginler vardır ki gerçek bilgiden, hakiki irfandan nasipsizdirler. Bu ilim sahipleri, bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil."

Etiketler

carpediem69' Alıntı:
Sonderece gereksiz ve provakatif bir yaklasim ozunde hic kimsenin Atilla beyin sahsi ile veya vergilendirilmeyen kazanci ilebir sorunu oldugunu sanmiyorum.mesele teknik olarak dogrular ve yanlislar iceriyor otesi yok. Kisilestirme yaklasimlari devam ettigi surece savunanlar ve yerenler tezlerini desteklemeye calisacaklar ve hicbir zaman cozume ulasamayan tartisma sarmali suregidecek.

Hay Allah razı olsun yaw :smiley: iste budur!

Atilla Bey yılda 4 tane karavan yapsa bile, bunlardan kazansa kazansa 100 lira para kazanır. Ticaret yapan insanların ağzını sullandıracak, kıskançlık hislerini kabartacak bir para değilki bu? Konuyu sürekli buraya getirenler kendi realitelerinden yola çıkıp, herkesi kendileri gibi mi düşünüyorlar acaba? Bir anlasam..

İhsan Beyin yaklaşımını ve yorumlarını haklı ve doğru buluyorum.
İhsan Beyi "günah keçisi" yapmanın alemi yok.
Yoksa, konu kişiselleşir.
Bence de yapılmak istenen budur.
Konuyu saptırmak , özünden uzaklaklaştırmak. Başarılı da olmuştur
Konunun apartopar , taşınmasının amacıda budur.
Nedense , konuya ve soruya muhattap arkadaşımız, çıkıpta iki laf etmemiştir. Etseydi belki konu buralara gelmiyecekti.
Sonuç olarak, bu anonim sitenin demokratik olmadığı , yöneticilerinde demokrat olmadığı yadsınamaz.
Beğenmeyen okumasın, gelmesin , size ne , sana ne , yanıtları bunu gösteriyor.
Kusura bakmasınlar, gitmek , susmak yok, aksine ben çevremdeki bütün demokrat , aydın arkadaşlarıma "gelin " çağrısı yapacağım. Gelsinler ki, popülasyon değişsin. Site özüne kavuşsun.

Saygılarımla.
Maksut

Geçenlerde 4 adet yeni lastik aldım. Dükkan oldukça büyük biryerdi. Yıllık 40bin küsür lira üzerinden 9bin küsür lira gelir vergisi ödemiş. İnandınız mı rakkamlara? Vergi levhasında öyle yazıyor. Yani diyeceğim maliye bunlarla uğraşamıyorsa bir zahmet forum sakinleri de atilla beyle uğraşmasın.

maksutum42' Alıntı:
Atilla Bey,

Sizin bu siteyi ticari amaçlarınız için kullandığınız görüşüne kapıldım

Sürekli, karavanlar imal edip, satıyorsunuz.
Artık , siz bir karavan tüccarısınız.
Bu amatör görünümlü işten para kazanıyorsunuz. Üstelik sanırım bunun vergisini de ödemiyorsunuz.
Bir gün maliye de bu alışverişleri görecek , kapınıza dayanacak.
Çok ağır SGK ve vergi cezai yaptırımları ile karşılaşacaksınız.

Şimdi, diğer imalatcılar da bu başlık altında yaptıklarını böyle yayımlasalar uygun olur mu?
Takdir diğer okuyucu arkadaşlarımındır.
Bilgilerinize

Konunun saptığını söyleyen arkadaşlar haklı.. Çünkü bu forum bir mahkeme olarak başladı.. Sonra nasıl etsem de tükürdüğümü yalamadan geri alsam çabaları başladı. Yukarıda alıntıladığım girişi tekrar okuyun lütfen. Eğer bu mahkeme(!) devam edecekse Atilla beyi ticaret yapmak ve vergi kaçırmakla suçlayan ve onun görüşüne katılan arkadaşlarımızın sonraki yaklaşımları ve yazdıklarını da yeniden irdelemekte fayda var. Değilse artık bu konunun kapatılmasını ve bu güzel forumun daha fazla çirkinleşmemesini rica ediyorum.

Tekrar şunu ifade edebilirim. Forumda görüşlerimizi belirtmeyeleim mi diyenler olabilir. Ancak bu durum yukarıda alıntıladığım ilk girişten de anlaşılacağı gibi bir görüş değil olsa olsa bir savcı ithamıdır.

Yeter diyorum.

1. Benzer yabancı forumlarda bu tür imalatlar "kendi karavanını kendi yapanlar" yerine "karavan dönüşümü" gibi başlıklar altında toplanmaktadır. Böyle bir başlık olsa idi Atilla'ya yine saldırı olacak mıydı?
2. Karavan üreticisi ünlü firmalar da bu bölümde üretimlerini adım adım bizle paylaşsalardı, bu firmalara da tepki gösterilecek miydi ? Yoksa teşekkür mü edecektik?
3. Karavan aksesuarı üreten ve ithal eden firmaların paylaşımlarını da izlemekteyiz ve yeniliklerden burada topluca haberdar olabiliyoruz. Bunlara da ticari diye karşı mı çıkılmalı?
4. Vergi konusu belden aşağı vurmak gibi olmuş, bu forum üyelerinin hiç birinin, bir diğerinin para kazanma yöntemi ve devlete karşı sorumluluklarını yerine getirip getirmediği sorgulamadığını düşünüyorum. Bizi ilgilendiren burada paylaşılan üretim sürecidir, öncesi ve sonrası değil ve Atilla da bu konuda hassas ve dikkatli davranmaktadır.

Bu siteyi oluşturanlara, geliştirenlere ve tecrübelerini, bilgilerini herkese açan tüm paylaşım sever üyelere teşekkür etmeliyiz. Sağolun.

Sonuç olarak, bu anonim sitenin demokratik olmadığı , yöneticilerinde demokrat olmadığı yadsınamaz.
..............popülasyon değişsin. Site özüne kavuşsun.
maksutum42

Siteye girişinizden sadece 6 hafta sonra, 21. mesajınızda edindiğiniz izlenimi kelimeye döküş tarzınızı anlamak zor. Binlerce mesaj sahibi birçok katılımcının sizin düşüncenizde olmadığına eminim. Düşünün, kim sıfatlandırdığınız öyle bir ortamda olmak ister ki ?
Belki siteyi yeteri kadar incelemek için zamanınız olsa idi, birçoğumuz için bu derece rencide edici yazmıyabilirdiniz ?

oralulkumen' Alıntı:
1. Benzer yabancı forumlarda bu tür imalatlar "kendi karavanını kendi yapanlar" yerine "karavan dönüşümü" gibi başlıklar altında toplanmaktadır. Böyle bir başlık olsa idi Atilla'ya yine saldırı olacak mıydı?
2. Karavan üreticisi ünlü firmalar da bu bölümde üretimlerini adım adım bizle paylaşsalardı, bu firmalara da tepki gösterilecek miydi ? Yoksa teşekkür mü edecektik?
3. Karavan aksesuarı üreten ve ithal eden firmaların paylaşımlarını da izlemekteyiz ve yeniliklerden burada topluca haberdar olabiliyoruz. Bunlara da ticari diye karşı mı çıkılmalı?
4. Vergi konusu belden aşağı vurmak gibi olmuş, bu forum üyelerinin hiç birinin, bir diğerinin para kazanma yöntemi ve devlete karşı sorumluluklarını yerine getirip getirmediği sorgulamadığını düşünüyorum. Bizi ilgilendiren burada paylaşılan üretim sürecidir, öncesi ve sonrası değil ve Atilla da bu konuda hassas ve dikkatli davranmaktadır.

Bu siteyi oluşturanlara, geliştirenlere ve tecrübelerini, bilgilerini herkese açan tüm paylaşım sever üyelere teşekkür etmeliyiz. Sağolun.

1. Bu benim sorduğum soru değil mi? Yabancı sitelerde yapılan doğrusu değil mi? Doğrusunun böyle olduğunu söylemenin SALDIRI olduğunu söylemek vicdansızlık değil mi?

2. Yine aynı yazımda keşke yayınlasalardı da daha çok şey öğrenseydik demedim mi?

3. Ticarete karşı çıktığımız nerden çıkarıldı? Kendiminde bir esnaf/tüccar olduğumu söylemedim mi?.

4. Bu vergi ile ilgili konu kapansın artık lütfen. Çünkü antitezlerin alayı ya "beni alakadar etmez" ya "sizi alakadar etmez" ya da "herkes kaçırıyor zaten, Atilla Bey'in nesi eksik" demek şeklinde. Bu artık mide bulandırıcı olmaya başladı. Milleti vergi vermemeye özendirme haline dönüştü. Yapmayın, etmeyin. Ayıptır. Atatürk'ün sözleri bu tarz cevap veren arkadaşların hepsine atılmış bir tokat değil midir?

"Askerlik nasıl bir vatan borcu ise, vergi de vatandaşın ödemesi gereken borcudur"
"Vatandaşa, hazineye karşı mükellefiyetinin en mühim vazifesi olduğunu anlatmak için, yorulmamak lazımdır."

EvliyaCelebi2' Alıntı:
..............popülasyon değişsin. Site özüne kavuşsun.
maksutum42

Siteye girişinizden sadece 5 hafta sonra, 21. mesajınızda edindiğiniz izlenimi kelimeye döküş tarzınızı anlamak zor. Binlerce mesaj sahibi birçok katılımcının sizin düşüncenizde olmadığına eminim. Düşünün, kim sıfatlandırdığınız öyle bir ortamda olmak ister ki ?
Belki siteyi yeteri kadar incelemek için zamanınız olsa idi, birçoğumuz için bu derece rencide edici yazmıyabilirdiniz ?

Mesut Bey öncelikle selamlar;

Bazen anlamak için çok uzun süreler gerekmez. Maksutum42'nin Atilla Bey'in başlığına o mesajı yazdığı güne kadar olan yazışmaların bir çoğunu bende takip ettim. Yazılan tüm yazılar "bugün bunları yaptım" şeklinde, verlen tüm cevaplarda "çok güzel yapmışınız elinize sağlık" şeklindedir. Ben tek bir istisnasını hatırlıyorum oda Atilla Bey'in, Bekir Bey'e (TA2RX) attığı fırça. (başkalarıda vardır belki bilmiyorum)

Bir ortamın demokratik olup olmadığını anlamak için öncelikle o ortamda farklı seslerin olması lazım. Demokratik olup olmadığınızı farklı fikirlere karşı olan duruşunuzla belirlersiniz. Bu sitede benim de dahil olduğum farklı düşünen ve bunu dillendiren 3-5 arkadaşın, saldırmakla, belden aşağı vurmakla (ve daha bilmem nelerle) suçlanıp moderatörler ve diğer kullanıcılar tarafından karşı saldırıya uğraması esasında ortamın hiç demokratik olmadığının kesin göstergesidir.

Söylediğimiz ve savunduğumuz şeyler kısmen veya tamamen yanlış olabilir. Uslubumuzla ilgili yanlışlıklar da yapmış olabiliriz. Ama bu, bir soru yönelttiğimiz ve cevaben sadece moderatör ve bazı arkadaşların elinin tersini aldığımız gerçeğini değiştirmez. Katılımcılılarına "sizi ilgilendirmez" diyen ve üstelikte bunu trajikomik bir şekilde "insanlık onuru için yaptım" diyen bir sistem hiç bir koşul altında demokratik olarak nitelendirilemez.

Esasında burda söylenenlerin bir çoğu demogojidir. Yapılmaya çalışılan, asıl soruya cevap vermeye yüzü ve yüreği olmayan insanların konuyu eğerek bükerek özünden uzaklaştırıp , önemsizleştirmeye çalışılmasıdır. Sakın şahsıma yazılanlara kızdığımı üzüldüğümü falan düşünmeyin. Bunun böyle olacağını tahmin edemeyecek, ya da "aa evet haklısın tabi ama".. şeklinde bir cevap bekleyecek naiv insalar değiliz :smiley:

Atiladiyi yaptığı yenilikleri bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyorum ama bazı karavan firmaları paylaşma yerine bizlere yardımcı bile olmuyolar bu gibi şeylerlen uğraşacağınıza arka sokaktan büyğk götürenlerle uğraşın. Bunlar basit kalıyor atilla beyin bundan sonra zevksiz işlere bulaştırmayın Atilla Ağbi BAŞARILAR (Meyva veren ağaç taşlanır) bizim zihniyetimiz bu işte.

Goethe

Ticari faaliyet için forumu kullananlara yapılan ikazı yok sayarak beyan edilmedi diyenler için link verme gereği hasıl oldu.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=49068.0

Paylaşımlarınızla karavancılığın yaygınlaşmasına bende yapabilirim özgüveninin yerleşmesine vesile olmuş siz değerli karavan
ve paydaşı doğa sever dostlarımız forumun başarısı ve özgüveni ile başedilemeyeceğini kendi birikimlerinizi birkaç mesajla
yerle yeksan edilemeyeceğini faşistlik ve anti demokratiklikle suçlayanların bugün gibi her zaman olacağını ancak başarısızlıkları
sonucu her daim şikayetlerinden geri durmayacakları düşüncesiyle verdiğiniz tüm mesajlarınızı dikkatle ve tekrar okunması
için kilitliyoruz.

Bu vesile ile birkez daha tekrarla İlan Panomuz 2. el ürün satış yeridir, ''O'' ürün satacak tüm satıcılarımızın müraacat adresi
forum yönetimi yani dernektir.

Paylaşımlarıyla topluma fayda sağlayan ve sağlayacak tüm paylaşımlar ticari yaklaşım içermediği sürece nötr tavrımız devam edecektir.

Saygı ve Selamlar
Karavan Yönetim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR