Forester Kullanıcıları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ParamedicSelcuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,665
Abilerim kardeşlerim merhaba; Kısmet olursa 4x4 bir araba alacağız. Forester istiyorum ancak daha önce ne bu aracı kullandım nede kullanan bir eşim dostum oldu. Rica etsem ilandaki araca bakıp bana yardımcı olurmusunuz. Kafamda bazı sorular var onları da cevaplarsanız sevinirim.

1) Bu araca tüp taksak nasıl olur.
2) Bu ilandaki araba Turbolu birde Turbosuz olanları var. Benim gönlüm Turbolu olanlardan yana ama sizler hangisini önerirsiniz. (Performans istediğim için turbo olsun istiyorum)
3) Araba otomatik vites olduğu için şanzıman beni üzermi ? İlerde kronik bir sorun çıkarırmı ?
4) Turbo bozulduğunda sandık motor takılıyormuş. Bu doğrumu.

Aracı kullanan varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim...

İlan: 2007 Subaru Forester 2.0 46.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 365002597

Etiketler
2 yıl boyunca 2004 model xt kullandım.....unutamadığım ve hala aradığım bir araç.....sorun çıkarmaz.....çıkarmada parçaları reno dan ucuz.....pahalı bulamazsın diyenlere inanma....Arka amortisör hariç :smiley:

erhan_41 / Tuzla

Afd4ac9fbaf8ed582693956297e0699c

erhan_41 / Tuzla

2 yıl boyunca 2004 model xt kullandım.....unutamadığım ve hala aradığım bir araç.....sorun çıkarmaz.....çıkarmada parçaları reno dan ucuz.....pahalı bulamazsın diyenlere inanma....Arka amortisör hariç :smiley:

erhan_41 / Tuzla
Erhan bey peki bu arac icin istenilen fiyat sizce uygunmu ? Araci alirken neleri kontrol etmeliyim. Neye dikkat etmeliyim.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erhan_41 / Tuzla
Erhan bey son olarak 2011 model turbo olmayan bir arac buldum. Ama endisem Turbo olmadigi icin aracin yolda performans olarak zayif kalmasi. 2011 model turbosuz bir araba icin sizce bu durum soz konusu olurmu.

merhaba,

arkadaşımda vardı, ben de çok uzun zaman araştırdım sonra vazgeçtim. nedenim sadece daha yüksek br araç istememdi.

sorularınıza gelirsek;
sıkıntı olmaz ama sübapları değiştirmek gerekiyor. subaru başlığında bu konu hakkında bilgi mevcut.

2) Bu ilandaki araba Turbolu birde Turbosuz olanları var. Benim gönlüm Turbolu olanlardan yana ama sizler hangisini önerirsiniz. (Performans istediğim için turbo olsun istiyorum)

performans için turbolu olan daha iyi ama bakımlarının tam yapılmış olması gerekiyor. bundan dolayı geçmişi belli bir araç bakmanız

3) Araba otomatik vites olduğu için şanzıman beni üzermi ? İlerde kronik bir sorun çıkarırmı ?
otomatik şanzımanları düzgün kullanıldıysa sorunsuz, he yüksek km alırsınız ya da şansınıza arıza çıkarsa ona bişi diyemem.

turbo bozulduğunda turbo değişir.

diğer yandan;
bazı parçaları çok zor bulunur ve pahalıdır, kaskosuz binmeyi tavsiye etmem, sağ ayna için 3 sene önce 1500 TL civarı bişi istediler.
arka amörtisörler de pahalıdır ama orijinali yerine muadili mevcut.
daha fazla bilgiyi forumda bulabilirsiniz.

merhaba,

arkadaşımda vardı, ben de çok uzun zaman araştırdım sonra vazgeçtim. nedenim sadece daha yüksek br araç istememdi.

sorularınıza gelirsek;
sıkıntı olmaz ama sübapları değiştirmek gerekiyor. subaru başlığında bu konu hakkında bilgi mevcut.

performans için turbolu olan daha iyi ama bakımlarının tam yapılmış olması gerekiyor. bundan dolayı geçmişi belli bir araç bakmanız

otomatik şanzımanları düzgün kullanıldıysa sorunsuz, he yüksek km alırsınız ya da şansınıza arıza çıkarsa ona bişi diyemem.

turbo bozulduğunda turbo değişir.

diğer yandan;
bazı parçaları çok zor bulunur ve pahalıdır, kaskosuz binmeyi tavsiye etmem, sağ ayna için 3 sene önce 1500 TL civarı bişi istediler.
arka amörtisörler de pahalıdır ama orijinali yerine muadili mevcut.
daha fazla bilgiyi forumda bulabilirsiniz.
Değerli bilgiler için teşekkürler. Piyasaya baktığımda Fostere eş deger daha farklı ne alina bilir acaba ? Gonlum Forester den yana ancak soylediginiz konularin kontrolu ve aracin evveliyatini bilme sansim cok fazla yok. Alirsam sanirim birazda sans olacak.

Son olarak Turbolu ve Turbosuz olan araclarda performans olarak ciddi bir kayip durumu soz konusumu acaba ? 2011 Turbosuz bir aracta bakiyorum. Tavsiye edermisiniz.

rica ederim.

öncelikle araç almak tabi ki biraz da şans işi ama bile bile lades olmanın da anlamı yok.
piyasada bir sürü yetkili ya da özel servis kayıtlı araç mevcut. hangi km de ne yapılmış kayıt altında. biraz araştırma ile bulabilirsiniz.

eüer bütçeniz 45-50 civarı ise 2011 temiz araç bulma şansınız yok. ya kazalıdır ya da baka sorunu vardır.
performans tamamen göreceli bir kavram, kimine 2,0 turbo yetmez kimine de turbosuz uçuyor gibi gelir, bundan dolayı da yorum yapmam çok zor.
kullnıp kendiniz karar vermelisiniz. he şu bir gerçek arada ciddi performans farkı var, internetten teknik detaylarına bir bakın derim.

eş değer bir araç yok, hem 4 çeker hem de binek olarak. BMW 3,30XI 2002-2003 de o fiyatlara var ya da JEEP 4,7/2,7, grand vitara da olabilir

rica ederim.

öncelikle araç almak tabi ki biraz da şans işi ama bile bile lades olmanın da anlamı yok.
piyasada bir sürü yetkili ya da özel servis kayıtlı araç mevcut. hangi km de ne yapılmış kayıt altında. biraz araştırma ile bulabilirsiniz.

eüer bütçeniz 45-50 civarı ise 2011 temiz araç bulma şansınız yok. ya kazalıdır ya da baka sorunu vardır.
performans tamamen göreceli bir kavram, kimine 2,0 turbo yetmez kimine de turbosuz uçuyor gibi gelir, bundan dolayı da yorum yapmam çok zor.
kullnıp kendiniz karar vermelisiniz. he şu bir gerçek arada ciddi performans farkı var, internetten teknik detaylarına bir bakın derim.

eş değer bir araç yok, hem 4 çeker hem de binek olarak. BMW 3,30XI 2002-2003 de o fiyatlara var ya da JEEP 4,7/2,7, grand vitara da olabilir
Butcemi şayet temiz aradigim kriterde bir arac olursa 70 bin tl 'ye kadar çıkarabilirim. 72 bin tl 'ye turbosuz 69.000 km bir arac buldum. Bu sebeple sormuştum. Sanirim gidip ikisinide test etmem lazim. Plakadan servis kayitlarini sordudurup evveliyatina bir sekilde ulasmam lazim. Çok çok teşekkur ederim. Yorumlariniz kafamdaki soru işaretlerine cevap oldu.

Butcemi şayet temiz aradigim kriterde bir arac olursa 70 bin tl 'ye kadar çıkarabilirim. 72 bin tl 'ye turbosuz 69.000 km bir arac buldum. Bu sebeple sormuştum. Sanirim gidip ikisinide test etmem lazim. Plakadan servis kayitlarini sordudurup evveliyatina bir sekilde ulasmam lazim. Çok çok teşekkur ederim. Yorumlariniz kafamdaki soru işaretlerine cevap oldu.

rica ederim,

Erhan Bey'in de yazdığı gibi muadili araç yok bence de. farklı bir sınıf subaru.
turbosuz model de alınır ve performans olarak da sizi zorda bırakmaz. en önemli kısım bakımlı araç olması.
şimdiden hayırlısı diyelim sizin için

Yorumlariniz icin sagolun. Buldugum bir iki arac var. Simdi ince eleyip sık dokuyarak şayet temizse alacaģım insallah.

Bende 2 yıllık Cherokee wj den sonra yeniden 2007 Subaru Forester a dönüş yaptım..
Benim 3. Subaru Forester ım. 2004 ve 2009 Forester atmosferik kullandım daha önce. Benzinli alıp kendim lpg taktırdım. Benimde hevesim Turboluydu ama lpg de olabilecek sıkıntılara karşı atmosferik alıp,lpg takıp kullandım.
Şimdi ise Cherokee nin lpg de yaktıgı değerlere yakın olursa bu Forester a lpg takmayı düşünmüyorum..

Sony Xperia Z5

Subaru güzel araçtır, kıymetini bilene..
Eger gelişigüzel oynanmış,bakımları zamanında yapılmamış veya uygun malzemeler kullanılmamış araca denk gelirseniz işiniz biraz zor olur.. O yüzden iyice araştırın ve yetkili servisten aracı sorgulatmanızı tavsiye ederim..

Sony Xperia Z5

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR