Forester için Lastik Yardım..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 109
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,565

erolkan

Zirve
Yer
Fethiye
arkadaşlar 2004 forester aracım için lastik almayı düşünüyotrum..aracımın üzerinde şu anda 205*70*15 yokohoma geolander a/t lastikler var..ben tabanı biraz genişleterek hem offroad kullanımına uygun hemde asfalt ve ıslak yol kaullanımına uygun lastik almak istiyorum..önerdiğiniz ölçüler ve lastik ve model öerisi alabılırmıyım?tesekkurler

Etiketler
Ben yine aynılarından almıştım, özellikle sıcaklarda çok ötüyor bu lastikler ama yüksek hızlara çok dayanıklı. Hız indeksine dikkat ederek alın derim. 205-75-15 michelin kullanıyordum kış için, onlarla çamurda da daha iyi gidiyordum.

GezenGen' Alıntı:
Ben yine aynılarından almıştım, özellikle sıcaklarda çok ötüyor bu lastikler ama yüksek hızlara çok dayanıklı. Hız indeksine dikkat ederek alın derim. 205-75-15 michelin kullanıyordum kış için, onlarla çamurda da daha iyi gidiyordum.
üzerindeki yokohoma lastıkler gerçektende hava ısındıgı zaman en ufak frenlemede veya viraja hafıf hızlı gırdıgımde çok ses çıkarıyor o yüzden üzerındekı lastıklerden pek takmayı düşünmüyorum..kış için ayrı yaz için ayrı set lastık almamda Fethiye gibi bir yerde pek mantıklı gelmıyor bana..o yüzden 4 mevsım denılen lastık markalarından önerbeılecegınız marka varmıdır?

Valla şuanda tavsiye edebileceğim tek şey, lastiği ucuz bulursanız yılına dikkat etmeniz. Raf ömrünü tamamlamak üzere olanları çok daha ucuza veriyorlar çünkü.

2 lastik üzerinde yoğunlaştım..Yokohama G012 a/t
Continental conticrosscontact a/t bunlardan sizce hangısını seçmelıyım ve neden?

hımm hiç dikkatimi çekmemişti bu.. benim aldığım araçta lassa competus 215/60/16 var.. fena bi lastik değil gibi. ama 15inçlik modeli yok galiba.. kocaman arabaya 15 jant garip olmuş..
sizin istediğiniz lastikler baya bi arazi lastiği bence yokohama tercih etmenizde yarar var.
bana arabayla birlikte yokohama kışlık lastiklerini de verdiler üretim tarihleri 2005 olmasına rağmen gayet sağlam görünüyorlar..
renault trafic aracımızda bir kış continental kışlık lastik kullandık lastikleri 2.kış tekrar takınca parça parça, diş diş dökülmeye başladı.. götürdük lastikleri merkezden gelen eksperler kontrol etti sonra yok sıcakta kullanmışsınız, yok düşük basınçla kullanmışsınız diye rapor çıkarıp gönderdiler bizi.. anlayacağınız pek lastiklerinin arkasında duran bir marka değil..

yokohamalarda çok ses çıkarıyor..özellıkle yazın sıcaklarda vırajlara gırerken inleye inleye bir hal oluyor..contınental contıcrooscontact a/t lastıklerı çok övüyorlar ama bakalım ya yokohama yada contınental alacak gibiyim..

valla o kadar dişli bir lastik içerde de gürültü yapar ki viraja girerken ötmesi hiç problem değil.. bana göre sürekli kullanılabilecek bir model gibi durmuyor zaten.. ama her haftasonu off road derseniz uygundur ;D

biraz daha yaptıgım araştırmalar sonucu seçimler arasına 2-3 marka daha ekledım..bunlardan hangisini seçerdiniz?
-yokohama g012
-contınental contıcrosscontact a/t
-michelin latıtude cross2
-dunlop grandtrek at3
-lassa competus a/t
-hankook rf10
-brigestone dueler 694 a/t
-toyo open country a/t

bence yanlarına ölçü ve fiyatları da yazarsanız karşılaştırma açısından daha iyi olur..
bu arada insa turbo diye bir marka var offroad için onuda araştırın bence..

orjınal lastıgım 205*70*15 ama ben ya 225*70*15 yada 215*70*15 takacagım aracı hafıf yukseltmek istiyorum...
-yokohama g012----230tl
-contınental contıcrosscontact a/t---250tl
-michelin latıtude cross2-----240tl
-dunlop grandtrek at3--------260tl
-lassa competus a/t----------205tl
-hankook rf10----------------236tl
-brigestone dueler 694 a/t---285tl
-toyo open country a/t-------294 tll

erolkan' Alıntı:
benım orjınal ölçülerım 205*70*15 ama ben ya 215*70*15 yada 225*70*15 alacagım..
-yokohama g012----230tl
-contınental contıcrosscontact a/t---250tl
-michelin latıtude cross2-----240tl
-dunlop grandtrek at3--------260tl
-lassa competus a/t----------205tl
-hankook rf10----------------236tl
-brigestone dueler 694 a/t---285tl
-toyo open country a/t-------294 tll

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=90899.0#ixzz28QDD2APQ

ölçüleri yazmamışsınız ama 215'lerde genel olarak 70 yanak yok.. çoğunda 75 yanak olması gerekiyor.. o zamanda aracı 1,5cm falan yükseltmiş olursunuz..
sizin yazdıklarınızın desenlerini inceledim. çok aşırı çamura girmedikten sonra bana göre en makul görünen michelin latitude cross oldu.. cross2 diye bir model göremedim..
bide bu lastik sebastian loeb'in kullandığı lastikmiş.. ayrıca bi kanım ısındı:smiley:
fiyatı da çok uçuk değil gayet mantıklı görünüyor.

ArcagorN' Alıntı:
ölçüleri yazmamışsınız ama 215'lerde genel olarak 70 yanak yok.. çoğunda 75 yanak olması gerekiyor.. o zamanda aracı 1,5cm falan yükseltmiş olursunuz..
sizin yazdıklarınızın desenlerini inceledim. çok aşırı çamura girmedikten sonra bana göre en makul görünen michelin latitude cross oldu.. cross2 diye bir model göremedim..
bide bu lastik sebastian loeb'in kullandığı lastikmiş.. ayrıca bi kanım ısındı:smiley:
fiyatı da çok uçuk değil gayet mantıklı görünüyor.
lastik ebatım orjınalınde 205*70*15 ama herhalde 205*75*15 takacak gibiyim..eger böyle olursa aracta 20mm'lik bir yukselmede olacak..marka olarak yokohoma geolander a/T,lassa competus a/t ve toyo open a/t arasındayım en son durum...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri