Forester 2.0 Gx Ile Başlangıç :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,440
bu gün Azmak koyunda hazır sakinken biraz kumda eğleneyim dedim , benim tıfıl ve tıfıl yeğenler ( yaşları 3-4-8 ) işi bozunca fazla birşey yapamadan donmek zorunda kaldim :(
video daki arka seslerde duyacağınız ağlama zırlama sesleri için kusura bakmayın :smiley:
tek gittiğim zaman daha iyi videolar ile paylaşımlara devam ...

Video: https://youtu.be/Nu05HeXawrM

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sığacık'ta dizi çekmiyorlar mı, hareketlenmedi mi oralar :smiley:
Forester'la ilgili çekiş sistemi değil de geçiş yüksekliği arazide sorun olur mu gibi sorular oluyor kafamda hep. Deneyimleri yazarsanız sevinirim.

Henüz sezon başlamadı ama bu soruya en güzel cevap aşağıda verilmiş , iyi seyirler. kendi deneyimlerim ve videolar için bende sabırsızlıkla yağmur bekliyorum.

Video: https://youtu.be/yZZ7GsBPc3Q

Çok güzel olmuş. Umarım emeğinizin ve harcadığınız paranın karşılığını almışsınızdır.
Maaşallah diyelim.
Selamlar...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok güzel olmuş. Umarım emeğinizin ve harcadığınız paranın karşılığını almışsınızdır.
Maaşallah diyelim.
Selamlar...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok teşekkürler Yücel bey ,

sabırsızlıkla yağmur , çamur , kar sezonunu bekliyorum :smiley:

sizinde güzel , sakin kamplarınız ve yazılarınızı ilgi ile takip etmeyede devam
ediyorum bu arada , umarım bir gün yollarda karşılarız.

selamlar saygılar

harika görüntüler, sizin tecrübelerinizi de bekliyoruz.
çok teşekkürler sayın @alisga ,

yağmur duasına çıktık bekliyoruz İzmir de :smiley:
sezon başladığında foto ve video paylaşımlarım ve ihtiyaca göre eksik kalan geliştirmeleri tamamlayarak ( malum döviz kurları yavaşlattı ) devam edecek.

selamlar

Subaru Forester araştırmalarımda gerek Gezenbilir gerekse yurtiçi yurtdışı Subaru forumlarda çok faydalı olacak bilgiler paylaşılmiş bunlar bana yol gösterici oldu. Forumdaki tecrübeleri arkadaşların tavsiye , öneri ve paylaşımlarını bekliyorum. Bu arada aracım 2.0 gx manuel vites.
Neden Forester dediğimizde ilk dikkatimi çekenler ,

- Geniş ve kullanışlı iç hacim (büyük bagaj ve eşya saklama alanları)
- 125 hp 2.0 16 v benzinli horizontal motor
- 184 Nm/3600 rpm tork
- high / low seçeneği
- ekonomik yakıt tüketimi ( diğer 4x4 araçlara göre )
- arazi aracı olarak yeterli konfor
Hayirli olsun

Aracı alıp İzmire gelir gelmez ilk işim motor yağı , yağ filtresi , hava filtresi vs değiştirmek oldu. 20 yaşında ve sanırım yeterli yada zamanında bakım yapılmadığından araçta yapılması gereken işler var ,en önemlisi Türkiyede genel olarak yapılan 4x4 awd iptal edilmiş bunu neden yaparlar bilmem !!! arkadan ve önden çekişli araç isteyenler neden gidip kendilerine STW araç almıyorda bu aracın orjinalliğini bozuyorlar !!! Awd yi aktif hale getirip daha sonra triger seti , debriyaj seti . ön amortisör değişimi vs ağır bakımlar yapıldıktan sonra aracı yavaş yavaş araziye uygun hale getirmeye çalışmalarımız olacak , bunları yaparken bir yandan buradan paylaşımlarımız devam edecek.

selamlar , saygılar ...
Bu saydiklarinizin maliyeti ne oldu

Aracı aldığımda tek anahtar vardı ve uzaktan merkezi sistem açıp kapatma yoktu , bugün anahtarcıya gidip uzaktan kumandalı çakı tipi iki adet anahtar yaptırdım , maliyet 250 tl , usta kumanda kartını araca yerleştiriken eskiden kalma alarm kabloları vardı onları kesip attı , bu esnada sis farlarıda iptal oldu , bir yerde bir hata yaptı ve çözemedi vakiitte bayağı geç olunca , bırak dedim sonra bir ara baktırırım , neyse en azından artık kapıları uzaktan açıp kapatma ve yedek anahtarımız oldu.Ekli dosyayı görüntüle 502470 Ekli dosyayı görüntüle 502471
Uzakdan kumanda şart

Bu saydiklarinizin maliyeti ne oldu
merhaba sayın @Sinankopuz ,

maliyet bilgisi aşağıdadır ( kur artisindan önce yapılmıştır)

ilk bakım
motoryagi , hava filtre , yağ filtresi toplam 350 TL
--------------------------------------------------
agir bakım ;
direksiyon kutusu degisim1.250
direksiyon körüğü 70
ön amortisörler 900
amortisör körüğü 50
debriyaj seti 1.000
debriyaj torna 50
buji yatak tamir 50
buji kablosu 800
bujiler 80
sol salıncak fişeği 150
şanziman dif yagi 160
direksiyon hid yağ 80
on düzen 50
sol davlumbaz 190
işçilik 750

4cm yükseltme , 4 adet at lastik , ve keyfi yapilan geliştirmeler hariçtir.

selamlar

selam forumdaşlar
kış geldi malum geçenlerde kaloriferi sıcak konuma alıp aracın içini ısıtayım dedim, maalesef 4 konumdada sadece ılık hava verdi . Radyoatorü torpido sökmeden temizletmeye karar verdim.
Şu an sanayide makine ile temizliğe başladık , makine devridaime başlar başlamaz filtrede yılların kiri pası hemen göründü , 45 dakika sürecek 70° sicakliktaki su ve temizleme kimyasallı temizlik sonunda neticeyi hep beraber gorecegiz.

IMG 20181120 094848

IMG 20181120 095059

IMG 20181120 095821

IMG 20181120 103001

Son düzenleme:

sonuç olumlu :smiley: kalorifer sorunsuz çalışmaya başlad , temizleme maliyeti 100 tl.
şimdi sıra antifiriz uygulamasında bunun için önce radyatördeki pis suyu tahliye ettik , tekrar tekrar temiz su ilave ettik , en son bulaşık detarjani ilave ettik ve horumları kapattik. bir kaç gün deterjanlı su ile aracı çalistirip , soğutma sistemindeki tüm kir ve tortudan arındırdıktan sonra , tekrar temiz su ile antifiriz ilave edilecek.
2/3 gun sonra antifiriz ilavesi icin tekrar sanayideyim , selamlar , saygılar...

Son düzenleme:

gecen hafta kalorifer acmak icin arabaya sanayide ayni yontem kulanarak actilar bir zarar gormedim basinctan ziyade kullanilan kimyasal etkili oluyor burda 80 tl yaptilar

VIA_A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR