Forester 2.0 Gx Ile Başlangıç :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,277
Araca yaklaşık 2 hafta önce İzmir Bati lastikten aracın orijinal lastik ebadı olan 205/70 R15 ölçülerde Hankook Dynopro AT lastik taktik , hafif arazi ve doğa gezileri yapacağım için yeterli geleceğini düşünüyorum umarım arazide is görür , BF Goodrich ayni ebatlar AT lastikler 675/700 TL civarinda Dynopro 375 TL fiyat olarakta makul kalite konusunda da yaşayıp tecrübe edecegiz . D840b271096fa4f5627e3c96983816f1 070ba524ac3b3ca9ea666f02e78c0231

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Allah rahmet etsin başın sağolsun Ağustus ayı içinde bayrama kadar ürkmezdeyim abi subaruyu görelim abi görüşmek üzere

VIA_A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dostlar sağolsun @erek.65 çok teşekkürler , önümüzdeki hafta aracın islerini bitirdikten sonra Seferihisar da olacağım arazi testleri yapmak için , geldiğimde ararim beraber cikariz olmadi , Doğanbey tarafında cok güzel parkurlar var , selamlar
Allah rahmet etsin başın sağolsun Ağustus ayı içinde bayrama kadar ürkmezdeyim abi subaruyu görelim abi görüşmek üzere

VIA_A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Proje iyi gidiyor umarım, ben de bir tane Outback bekliyorum 2004 model. Bakalım, kısmetimiz varsa gelir.
Subaruyu seven ama hiç tanımayan biri olarak bildiğim bir iki şeyi paylaşayım.
Bu markayı LPG ile kullanmayın lütfen, sıfır bir motorun LPG ömrü sadece 40-60 bin km, sonrasında muhakkak yataklar ve subaplar değişiyor, bu da çok ciddi bir masraf.
1.5 AWD 2008 İmpreza için 4500 lira ödendi sırf bunun için, yine aynı serviste başka bir model daha vardı aynı sorunu yaşamış.
Yani 15 lt LPG yerine 13 lt benzinde gitmek belki ilk başta cebi yoracak ama hem çekiş konforu hem de ilerde doğabilecek bu sorunların önüne geçecektir.
Aracınız hayırlı olsun, merakla bekliyoruz yeni halini.

İçten sevgiler, selamlar.

Proje iyi gidiyor umarım, ben de bir tane Outback bekliyorum 2004 model. Bakalım, kısmetimiz varsa gelir.
Subaruyu seven ama hiç tanımayan biri olarak bildiğim bir iki şeyi paylaşayım.
Bu markayı LPG ile kullanmayın lütfen, sıfır bir motorun LPG ömrü sadece 40-60 bin km, sonrasında muhakkak yataklar ve subaplar değişiyor, bu da çok ciddi bir masraf.
1.5 AWD 2008 İmpreza için 4500 lira ödendi sırf bunun için, yine aynı serviste başka bir model daha vardı aynı sorunu yaşamış.
Yani 15 lt LPG yerine 13 lt benzinde gitmek belki ilk başta cebi yoracak ama hem çekiş konforu hem de ilerde doğabilecek bu sorunların önüne geçecektir.
Aracınız hayırlı olsun, merakla bekliyoruz yeni halini.

İçten sevgiler, selamlar.
Sayın @Abugraok ,

iyi dilekleriniz teşekkürler ,

Benim de ilk Japonum Subaru , kamp ve gezi aracı olarak istediğim özelliklere sahip ve keyifli bir araç , sizinde Outback e bir an önce kavuşmanızı ve keyifli yolculuklar yapmanızı dilerim.

Çarşamba günü , yapilmasi gereken son islemleri yaptiktan sonra , aracı kamp ve gezilere hazır hale gelmesini planliyorum.

Şimdiye kadar yapilan tüm islemleri bu hafta sonu görseller ile birlikte sizlerle paylasip daha sonrasında yaptığım gezilerin hikaye ve gorselleri ile tekrar burada sizlerle birlikte olmayı umuyorum.

selamlar saygılar

Selam forumdaşlar , yükseltme için malzemeleri aldık , HDPE takozlar tornaciya gitti , geldiğinde amortisörler takip yaklaşık 4 cm yükseltme olacak :smiley: 793811cf812e37f274da3e0b1e126139 4bd603757066c36bf5f8c32dac0bad5c 8b3992a561a7f20d2af99741acd7805e

bu arada bos durmadik gecen ay taktirdigim debriyaj seti , takan ustanın gerekli ayarları yapmamasindan dolayı balatalari yandı , tekrar balata caktirip gerekli ayarları yaptırdık ve taktik. 2c9ed3935e278ed018533dfa5de14b91 136e08b630968cb486d760c2ffba0d44 74cfe6b8c39c527445cf1098be53589b

bu arada bos durmadik gecen ay taktirdigim debriyaj seti , takan ustanın gerekli ayarları yapmamasindan dolayı balatalari yandı , tekrar balata caktirip gerekli ayarları yaptırdık ve taktik.

yok artık yaa,
çok geçmiş olsun, bu o kadar basit bir işlem değil, tekrarlamak can sıkıcı olmuştur.

yine sağolsun gecen ay bakımları yapan usta şanziman yağını yeniledim demişti , gecen gün arazide sanzimdan garip sesler geldi , debriyajlı sökerken şanzimandan yarım cay bardağı kadar yağ çıktı :( simdi ben bu ustaya ne diyeyim bilmiyorum , farkına varmasak şanzımanı yakıp 4/5 bin zarara girecektik .Şanziman ve difarensiyel icin Po 75w 80 maxigear yağ aldık. 1af520ba53a0a26814757e7146214694 2c35a9b0f2949443c4af2412ca0caa32

subaplara baktık subaplarda sorun yok , subarularda 98/02 arası motor inmeden subap ayarı yan kapaklar açılıp yapılabiliyor. 05a44382f13f626d789a98ac3ae35a6a 9237d6a7c3de026c18e8e7d0a7d839e7 963b67101a16230686c7939940e0ac0b D7df7689cde2a65541f7e54c57f3857d

egzosdan orta susturucu ve kat iptali yaptık , performans artışı yeterli değil , bugün manifolttan çıkan boruları header egsoz gibi ayrı ayrı cikarip ortada birlestiricez alttaki ,bakalım ne olacak !? A538b22719a865a9b441723620d05206 A4ef7c3d46db6ea04a7cecd01c394fe9

Rezalet,
Yani bakıyorum da gayet sakin gözüküyorsunuz. Hoş sakin olmasanız ne olacak!
Genelleme yapmadan şunu diyebilirim ki işi bilmeyen ve kötü niyetli olan ve de kendine usta diyen bu insanlara lanet olsun.
Forester için ciddi zaman para emek harcıyorsunuz üstadım, karşılığını göreceğinize şüphe yok.
Bol resim, bol yazı bekleriz gezilerinizden.
Ben de yarın sabah Kocaeli taraflarına gidiyorum ama açıkçası nereye kamp atacağıma daha karar veremedim. Suya yakın olsun istiyorum fakat bir sürü insan geliyor hafta sonu, özel alanı da geçtim sessizlik diye bir şey kalmıyor. Kocaeli bölgesinde ormanlık, dere kenarı vb tatları yaşatabilecek bir yer önerisi olan varsa yazabilir, sevindirir beni.
Küçük bir not daha.
Outback ten tamamen vazgeçtim ekonomik durumlardan.
Nakitte kalmak şu an mantıklı gibi, ekonomi ve siyasi durumlar çok ama çok kötü
Selamlar,sevgiler

Rezalet,
Yani bakıyorum da gayet sakin gözüküyorsunuz. Hoş sakin olmasanız ne olacak!
Genelleme yapmadan şunu diyebilirim ki işi bilmeyen ve kötü niyetli olan ve de kendine usta diyen bu insanlara lanet olsun.
Forester için ciddi zaman para emek harcıyorsunuz üstadım, karşılığını göreceğinize şüphe yok.
Bol resim, bol yazı bekleriz gezilerinizden.
Ben de yarın sabah Kocaeli taraflarına gidiyorum ama açıkçası nereye kamp atacağıma daha karar veremedim. Suya yakın olsun istiyorum fakat bir sürü insan geliyor hafta sonu, özel alanı da geçtim sessizlik diye bir şey kalmıyor. Kocaeli bölgesinde ormanlık, dere kenarı vb tatları yaşatabilecek bir yer önerisi olan varsa yazabilir, sevindirir beni.
Küçük bir not daha.
Outback ten tamamen vazgeçtim ekonomik durumlardan.
Nakitte kalmak şu an mantıklı gibi, ekonomi ve siyasi durumlar çok ama çok kötü
Selamlar,sevgiler
o kadar alistikki bu tip hatalara normal geliyor artik sasirmiyorum :smiley: piyasa ekonomisi ve şartlar dediğiniz gibi uygun değil , ama bu benim hobim olduğu için vazgecemiyorum :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR