Forester 2.0 Gx Ile Başlangıç :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,432

highoutput

Zirve
Yer
izmir
Selam forumdaşlar ,

Offroad serüvenlerini bitirip dönmemek üzere kenara çekilmeye karar verdikten sonra , binek araçlarla hayatıma devam ederken , içimden atamadığım doğaya , ormana , dağlara kaçma isteğini daha fazla bastıramadım ve arayışa başladım , bu sefer farklı birşey yapmak istedim , gruplarla yapılan standartlaşmış offroad gezileri tam olarak bana hitap etmesede , doğada olmak ve zorluklara karşı mücadelede paylaşımlar yapmak güzel ve keyifli idi , fakat benim isteğim solo geziler, keşifler , kamplar yapmak ! En uygun araç hangisi olur derken ilanda gördüğüm 98 Forester f/p ve planlarım açısından uygun gördüm ve aldım ;)
Bu arada Korando cu dostum @ceng67 te çok tesekkur ederim, araç İstanbul' da olduğu için , ricam üzerine vakit ayırarak araca gerekli eksperleri yaptırıp sonrasında da yardımcı oldu , kendisine tekrar çok teşekkür ederim !

IMG 20180525 WA0005
IMG 20180525 WA0003

Subaru Forester araştırmalarımda gerek Gezenbilir gerekse yurtiçi yurtdışı Subaru forumlarda çok faydalı olacak bilgiler paylaşılmiş bunlar bana yol gösterici oldu. Forumdaki tecrübeleri arkadaşların tavsiye , öneri ve paylaşımlarını bekliyorum. Bu arada aracım 2.0 gx manuel vites.
Neden Forester dediğimizde ilk dikkatimi çekenler ,

- Geniş ve kullanışlı iç hacim (büyük bagaj ve eşya saklama alanları)
- 125 hp 2.0 16 v benzinli horizontal motor
- 184 Nm/3600 rpm tork
- high / low seçeneği
- ekonomik yakıt tüketimi ( diğer 4x4 araçlara göre )
- arazi aracı olarak yeterli konfor

Son düzenleme:

Aracı alıp İzmire gelir gelmez ilk işim motor yağı , yağ filtresi , hava filtresi vs değiştirmek oldu. 20 yaşında ve sanırım yeterli yada zamanında bakım yapılmadığından araçta yapılması gereken işler var ,en önemlisi Türkiyede genel olarak yapılan 4x4 awd iptal edilmiş bunu neden yaparlar bilmem !!! arkadan ve önden çekişli araç isteyenler neden gidip kendilerine STW araç almıyorda bu aracın orjinalliğini bozuyorlar !!! Awd yi aktif hale getirip daha sonra triger seti , debriyaj seti . ön amortisör değişimi vs ağır bakımlar yapıldıktan sonra aracı yavaş yavaş araziye uygun hale getirmeye çalışmalarımız olacak , bunları yaparken bir yandan buradan paylaşımlarımız devam edecek.

selamlar , saygılar ...

Son düzenleme:

Aslında hiçbir değişiklik yapılmadan da keyifle gezi yapılabilecek bir araç Forester , ama bildiğiniz gibi bizde rahat duramayız :smiley: yavaş yavaş araziye uygun hale getirip aşağıdaki örnekler gibi keyifli bir kamp aracı haline getirmeyi planlıyorum.

çok teşekkürler @mauvais

forumda sizlerle olmak güzel :smiley:
aracı aldığımın ikinci günü bir mekanda vale ye bırakmistim. Park edilen yerde maalesef başka bir araç sağ taraftan çamurluk ve kapilara hasar verdi :( şu an kaporta boya isleri ile ugrasiyorum.Sanırım bayramdan önce biter. Bu sebeple agir bakımlar ve gelistirmeler bayram sonrasına kaldı.
İzmirde Subaru konusunda forumlarda 3.sanayide Auto Garage Kemal usta hakkında tavsiyeler var , arac çıkınca ziyaret edip tanışmayı düşünüyorum. Usta konusunda başka tavsiyeler olursa değerlendirmekte fayda var.
Benim de dileğim uzun soluklu bir başlık olması , paylaşım ve önerilerinizi bekliyorum.
Selamlar , saygılar

Son düzenleme:

Selam Forumdaşlar !

Dün akşam kaporta boya işimiz şimdilik bittiği için aracı teslim aldım. Eksik kalanlar Ön çamurluklardaki koruma plastikleri ve sağ marşbiyel plastiği , bunların çıkmasını İzmirde bulamadım , Çamurluk plastiklerini Subaru Bayraktar a sipariş verdim bu ayın 20 sinde gelecek 150 tl x2= 300 tl marşbiyel plastiği 1350 tl dediler dedim kalsın :( çıkmasını bulamazsam eğer , soldakinide çıkarıp iki tarafa profil demirden kaya kaydırıcı yaptırmayı düşünüyorum , zaten arazi aracı yapıyoruz kaya kaydırıcıların olması fayda sağlar diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Aracı aldığımda tek anahtar vardı ve uzaktan merkezi sistem açıp kapatma yoktu , bugün anahtarcıya gidip uzaktan kumandalı çakı tipi iki adet anahtar yaptırdım , maliyet 250 tl , usta kumanda kartını araca yerleştiriken eskiden kalma alarm kabloları vardı onları kesip attı , bu esnada sis farlarıda iptal oldu , bir yerde bir hata yaptı ve çözemedi vakiitte bayağı geç olunca , bırak dedim sonra bir ara baktırırım , neyse en azından artık kapıları uzaktan açıp kapatma ve yedek anahtarımız oldu.
IMG 20180613 150333
IMG 20180613 210123

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri