Ford Transite Lsd?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bberksan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,552

bberksan

Kamp II
arkadaslar
Arkadan cekisli bir kamp aracı hazırlamak istiyorum. Karavan degil kamp aracı. Yani icine motorumu techizatımı atabileceğim gece de içinde yatacagim webastolu gunes enerjili tenteli bir panelvan... hedefim yayla turu yerler. Agir arazi dusunmuyorum. Ama kisa da olsa camur gecisleri cimenlik yada buzlu zeminler beni endiselendiriyor. 4x4 transitlere de bakiyorum ama hem pahalilar hem de bilinmeyen araclar oldugu icin basimi agirtasmıdan endiseliyim. Bunun yerine arkadan cekis bir transit alsam arkaya ford ranger larda oldugu gibi lsd bir difransiyel taktirabilirmiyim acaba? Illaki taklılır da anormal paralar harcamadan...

Etiketler

Sanırım Facedeki karavan grubumuzda bir arkadaş, Türkiyedeki tüm araçları 4 çekere çevirebilen bir firmanın internet sitesini paylaşmıştı.
4x4 ford transitler Sağlık Bakanlığının elinde ambulans şeklinde ve zaman zaman satışa çıkarıyor.
Bunlardan birini ben aldım. 4 çekerini çalıştırana kadar akla karayı seçtik. Diferansiyel ve şanzıman birarada idi anlayan usta bulabilmek tam anlamıyla noman idi.
Şimdi demir tamponlar vinç ve çeki demiri yapım aşamasında, boyadan sonra motokaravan olmaya başlayacak.
Bir çok arazi aracı kullandım. Hurdaya çıkardım diyelim :smiley: Lakin henüz bu aracı arazide deneyemedim ve kabiliyetini bilmiyorum.
Bir direksiyonuna geçeyim emin olun en zor testleri uygular sizleri haberdar ederim.
Telekom çıkması sprinterlerın da başarılı olduğunu gördüm. Hem 4x4 e geçebiliyor hem de ayrıca istenirse arka diferansiyel kilitlenebiliyor. 2000-2006 modellerden bahsediyorum.
Bir dönem transit panelvan kullandım lsd olmaksızın ciddi yerlerden geçti. Ama arkalara arazi lastıği takmıştım.
Bütçenizi bilemediğimden şu an piyasada olan minibüs 4 çeker transitleri düşündünüz mü diyemiyorum.
Aslında transitler en çok bilinen araçlar. Anadoluda en çok tercih edilen araçlardan.
Sarıkamış Allahuekber dağlarında Türkiyedeki kış aylarında yani en tehlikeli gördüğüm iki noktadan birinde iki çekerini çatır çatır kullanıyorlar.
Ne cesaretle nasıl yapıyorlar bilemiyorum, hangi lastiği kullanıyorlar bakamadım ama oralarda hep transit var. Biz 4 çeker minibüslerle onlar iki çekerle peşpeşe gidiyoruz zerre tereddüt etmiyorlar. (Buzlu virajlı çok dik rampalardan bahsediyorum. Kaza anında uçuş 500 metre civarında)

Sanırım Facedeki karavan grubumuzda bir arkadaş, Türkiyedeki tüm araçları 4 çekere çevirebilen bir firmanın internet sitesini paylaşmıştı.
4x4 ford transitler Sağlık Bakanlığının elinde ambulans şeklinde ve zaman zaman satışa çıkarıyor.
Bunlardan birini ben aldım. 4 çekerini çalıştırana kadar akla karayı seçtik. Diferansiyel ve şanzıman birarada idi anlayan usta bulabilmek tam anlamıyla noman idi.
Şimdi demir tamponlar vinç ve çeki demiri yapım aşamasında, boyadan sonra motokaravan olmaya başlayacak.
Bir çok arazi aracı kullandım. Hurdaya çıkardım diyelim :smiley: Lakin henüz bu aracı arazide deneyemedim ve kabiliyetini bilmiyorum.
Bir direksiyonuna geçeyim emin olun en zor testleri uygular sizleri haberdar ederim.
Telekom çıkması sprinterlerın da başarılı olduğunu gördüm. Hem 4x4 e geçebiliyor hem de ayrıca istenirse arka diferansiyel kilitlenebiliyor. 2000-2006 modellerden bahsediyorum.
Bir dönem transit panelvan kullandım lsd olmaksızın ciddi yerlerden geçti. Ama arkalara arazi lastıği takmıştım.
Bütçenizi bilemediğimden şu an piyasada olan minibüs 4 çeker transitleri düşündünüz mü diyemiyorum.
Aslında transitler en çok bilinen araçlar. Anadoluda en çok tercih edilen araçlardan.
Sarıkamış Allahuekber dağlarında Türkiyedeki kış aylarında yani en tehlikeli gördüğüm iki noktadan birinde iki çekerini çatır çatır kullanıyorlar.
Ne cesaretle nasıl yapıyorlar bilemiyorum, hangi lastiği kullanıyorlar bakamadım ama oralarda hep transit var. Biz 4 çeker minibüslerle onlar iki çekerle peşpeşe gidiyoruz zerre tereddüt etmiyorlar. (Buzlu virajlı çok dik rampalardan bahsediyorum. Kaza anında uçuş 500 metre civarında)
Sizin aracın son halini çok merak ediyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri