Ford Transit Karavan Planlarım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tuneray Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,874

tuneray

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Arkadaşlar herkese merhabalar,
Formu uzun süredir takip etsemde tanışmak bugüne nasip oldu
Adım Eray İstanbulda aranıza katılıyorum.98 model yüksek tavan ambulans çıkması transitı alalı 2 ay oldu çalışmalara ufak ufak başladım.bu ilk karavan yapma girişimim olacak daha önceleri klasik araç restorasyonu ve tekne yapma tecrübelerim oldu.
Aracı samsundan aldım ilk hali
DSC 0381
İlk iş yanlara cam açtım
DSC 0395
Sonra da güzel bir komple boya
DSC 0437
Aracın genel klima ve motor bakımlarıni yaptıktan sonra sıra geldi içine.içini komple söküp torpido dahil temizlik boyasını yapmaya
DSC 0009 1
DSC 0004 2
Sıra geldi yalıtıma şoför mahallinde tercihim stüdyo yalıtım sünger türevleri oldu.malum motor oldukça sesli
20160228 141847
Yalıtım öncesi tüm bölmeleri bituself yalıtım membrani ile kapadım.devamında var elbette...

Etiketler

Şimdilik bu kadar yapabildim tabi bu kış zamanında ihtiyaç duyacağım bir çok malzemenin temini ile ilgilendim.ilerleyen günlerde devam edeceğim.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kolay gelsin, 2.5 Turbo dizel sanırım, eğer öyleyse motor aşırı sesli çalışıyor, eski nissan patrol aracimda vardi,izolasyonu kaput ve icerden de yapmanızi öneririm

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracı tam gaz yapıyorum ama plan proje ruhsat işleri nasıl olacak merak ediyorum bu konuda beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.formu inceledikce kafam daha da karıştı umarım bu konuda sorun yaşamam.

Kısa bir moladan sonra çalışmaya devam torpido boyandı.double din teyp takmak için torpido ya yer açıldı.
254c0e8e9e3a653afb9d73df07fb3944

Şoför mahallinde yerlere akustik hali kaplandı ve şoför tarafı bitirildi
Bc3dd45f7a01e201573ef5349f4eb8b1

Sıra geldi elektrik tesisatini yapmaya.elektrik olarak tam anlamıyla dışarıya bağımlı olmak istemesemde.solar paneller sığmadı tavana ve 200w panel montajlayabildim.
İlk iş olarak elektrik tesisatini genel hatları ile çizdim
A53af6d82baba290788309a832807781
Solar paneller
Ad610920a2ef3b7dadad650937d4debb
Aküler için 3 u yaşam aküsü 2 si motor kısmında kullanılmak üzere toplam 5 adet 80 amper agm aku yuassa marka olarak kullandım
4ead015f65112894a90ff467a02d5d58
D47e3ba1079e2cbd0187823ff95e96c7

Sıra geldi yaşam alanı yalıtımı yapmaya gerekli malzemeleri aldım ilk fırsatta başlayıp paylaşacağım.
Sağlıcakla kalın dostlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri