Ford Transit iyi bir seçim midir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan biral Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,580

biral

Ana Kamp
Yer
Antalya
Selamlar, bir minibüs veya panelvan alıp kendi becerimle motokaravanımı yapmayı planlıyorum. Bir süredir araç bakıyorum, uzun yıllardır kamp yapmış biri olarak genelde deniz kenarı sayfiye yerlerden ziyade dağ-bayır yayla, köy v.s. kırsal kesimleri gezip görüp vakit geçirmek daha çok hoşumuza gidiyor. Dolayısıyla katedeceğim yollarda rampa ve bozuk kesimli kısımlar fazla olacaktır. Buna uygun olarak araç seçimi konusunda önden çekişliden ziyade arkadan çekişli aracın daha uygun olacağı kanısındayım. Bu durumda PSA grubu araçlar seçenek dışı kalıyor. 50.000 TL civarı Iveco Daily, Ford Transit, Mercedes Sprinter ve VW Volt seçenekleri var önümde. Günümüzde panelvan fiyatları minibüse göre bir miktar daha yüksek. Daily daha çok panelvan olarak var piyasada, bu nedenle Ford Transit çift tekerler daha uygun fiyatlı olarak bulunabiliyor. Transit ve sprinter arasında bir seçim yapacağım sanırım. Dayanıklılık ve yakıt tüketimi açısından ve karavan çevriminde pratiklik açısından kullanan arkadaşların değerli yorumlarını rica ederim.

Etiketler
Transit zaten dağ yollarının , Anadolu esnafının aracı , bakımı da daha ucuz. Arkadan çekiş için bir üstünlük yok benim bildiğim , hatta karda kışta önden çekiş daha avantajlıdır.

Transit çift teker de tekerin dönüş sayısı daha fazla olduğu için yakıt nicel olarak fazladır. Ama zaten dağ tepe tırmanacaksanız anlamlı bir fazlalık olacağını düşünmüyorum. PSA grubu olarak karavan kullanmadım ama gezdiğim ustalar ve araçları görünce daha geniş olduğu, karavan yapımına ustalar açısından daha iyi oıduğunu söylüyorlar -alışkanlık kolaylık-.

Transit kullanmıştım yıllar önce belli bir süre. Dağ tepe için ben varım diyor.

Özellikle Doğu'da kırsal bölgelerde ve Karadeniz'in iç kesimlerinde ciddi bir transit kullanımı vardır -zamanında gezdim oralarda-. O yolları anca transit götürüyor zira. Özellikle Karadeniz'in bazı yayla yolları devamlı yağışlardan dolayı ciddi kötü.

Transit custom yüksek tavan modelleri var , gözüme onları kestireceğim ama motor hacmi yüksek , vergisi yüksek , o kadar para veremem doğrusu.

Ben minibüs mü midibüs mü yoksa arası bir şey mi diye araştırıyorum. 2 çocuk var, minibüse sığmayabiliriz. Yaklaşık 1 ay önce 1-2 yaşlarında ford transit ambulans ile yaklaşık 2 saat refakatçi olarak yolculuk etme durumunda kaldım. Arka tarafta emniyet kemeri takılı olarak koltukta oturmama rağmen sarsıntıdan perişan oldum. Araç panelvandan ambulansa çevrilmiş olabilir. Minibüs olanlar daha konforlu sanki...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri