Ford Transit Custom Yüksek Tavan Yerleşi̇m Plani

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan çakırefe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,652

çakırefe

Ana Kamp
Merhabalar
FORD TRANSIT CUSTOM YÜKSEK TAVAN motokaravan seçeneklerimin içinde...Banyo ve WC den vazgeçemediğim için biraz tıkış tıkış oldu ama...neyse...görüşlerinizi alabilir miyim. ölçüler bire bir ( programın acemisi olduğum için cm cm tam olarak ayarlayamasamda)

IMG 1162

IMG 1163

IMG 1164

IMG 1165

IMG 1166

Etiketler
Sayın @çakırefe
Bursadan selamlar. Ben de transit custom için kafamda plan oluşturmaya çalışıyorum. Transit custom hafif ticari araç kategorisinde olduğu için hacmi 6.8 m3 ( yüksek tavan uzun şase olan)

Bu modelde banyoda yerleştirdiğimiz zaman arka taraf 292 cm zaten yer çok daralmakta.
Siz yatak grubunu gündüz koltuk gece yatak olarak düşündünüz sanırım

bence bu planı kartondan evin içerisinde bir uygulayın. Göreceksiniz çok dar mekan kalacak.
Benim nacizane tavsiyem banyodan vazgeçin
Banyodan vazgeçemiyorum diyorsanız
11 m3 ( iç uzunluk 313 cm) veya
13 m3 ( iç uzunluk 370 cm) ducato bakmanız. 15 ve 17 m3 size baya büyük gelebilir.

Ekte ducato iç ölçülerini ekliyorum

Ducato

Sayın @çakırefe
bende 330 L veya 330S düşünüyorum, yalnız Ford ların yollarda motor titreşimi sesi,rüzgar sesi, süspansiyon sertliği konularında şüphelerim var. bunlardan dolayı çok küçük olmasına rağmen Doblo maxi XL düşünmüyor değilim.
yazdıklarımla ilgili bilgi ve tecrübesi olan varsa lütfen paylaşır mı.
teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR