Ford Transit Alçak Tavan 130t300

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Koprulu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,924

Etiketler
Yukarıda resimde görülen ağaç kaplama değil. PVC Tavan Lambrisinin ağaç desenli olanı. İstediğiniz gibi bukebilirsiniz ancak belli bir sure sonra sertlesince kırılmalar yaşanabilir.
Tesisat konusunda da fikir olarak normal ev tesisatında kullanılan sıva altı elektrik borularını kullanabilirsiniz en azından bir sorun çıkarsa yenisini kılavuz ile çekebilirsiniz.

Wi-fi veya Mobil Bağlantı ile Bir Şekilde Gönderildi.

Merhabalar,

Gerekli olan malzemeleri toparladıktan sonra uygulamaya başladım.

1 İlk iş olarak Bitüself malzemeden parçalar keserek yan taraf ve tavana ısıtarak yapıştırdım. Devamında folyolu camyününü sprey yapıştırıcı ile yapıştırdım. Üzerine sert köpükle yan tarafların yalıtım aşamasını tamamlamış oldum.
1A Tavan için cam yünü uygulaması düşünürken, sünger yapıştıralım kararı alındı.
2
3 Yan kayar kapı içerisine de sünger yapıştırıldı.
4 Aracın sol tarafı kontraplak kaplamaya hazır.

1

1 Malzeme temini sonrası uygulamaya başladım nihayet :smiley: Yan taraf ve tavan için öncelikle Bitüself malzemeden küçük parçalar keserek sıcak hava tabancasıyla ısıtıp yapıştırdım. Üzerine Folyolu cam yününü sprey yapıştırıcı ile yapıştırdım. Son olarak da sert strafor ile kontraplak kaplamaya hazır hale gelmiş oldu.

1A Tavan için cam yünü düşünürken karar değiştirip sünger yapıştırdım.

2 Uygulama yapması çok da kolay bir malzeme...

3 Yan kayar kapı içerisine de bitüself ve sünger yapıştırma yapıldı.

4 Artık kontraplak kaplamaya başlayabiliriz.

5 4 mm kontraplaktan yan ve tavan için 4 plaka satın aldım. Uygulamaya başladık.

6 İlk parça tamam.

7 2. parça da tamam.

8 Kayar kapıda tamamlandı.

8A Bagaj kapağına da sabitledik.

10 Sıra tavanda

11 Tavanı da kısmi tamamladıktan sonra

13 Zemin için parke uygulamasına başladık.

14 Vida yerleri de açıldı.

15 Kayar kapı metal çerçeve parke üzerine vidalandı.

16 Parke uygulaması bitmek üzere

17 Geni açıdan görünüşü

18 Arka kısma ait metal parça da yerine vidalandı ve parke kaplama işlemi tamamlanmış oldu.

güzel görünüyor. ben de çekme karavanıma parke döşedim. tabi ilk defa yaptığım için çok hatalar oldu. sizin yaptığınız daha güzel ve hatasız görünüyor. tamamlanmış halini de görürüz inşallah..

güzel görünüyor. ben de çekme karavanıma parke döşedim. tabi ilk defa yaptığım için çok hatalar oldu. sizin yaptığınız daha güzel ve hatasız görünüyor. tamamlanmış halini de görürüz inşallah..

Sadece hafta sonları zaman buldukça bir şeyler yapmaya/yaptırmaya çalışıyorum. Dolayısı ile biraz yavaş ilerliyor. İlerleme oldukça paylaşım yapacağım. Beğeni ve temennileriniz için tşk. :smiley:

Verilen emeğe değmiş görünüyor.

Gerekli olacak tüm malzemeleri toparlamak için sadece Cumartesi günleri öğleden sonraları vakit ayırabildim. İstanbul trafiğinde yarım günde 1 noktaya ancak gidebiliyorsunuz. Uzunca bir süre malzemelerin temini için zaman ve emek harcadıktan sonra geçtiğimiz Cumartesi sabah 03:0'e kadar parke ve kontraplak döşemesi öncesi yapılacakları tamamladım. Pazar günü de kontraplak ve parke işinini kısmen de bitirsem de sonuçtan çok memnunum. aşamalar yorucu ama keyifli bir şekilde ilerliyor.

Sırada yatak montajı, kontraplak boyası, sac olarak görünen alanların kaplanması, arka tarafa usb ve çakmaklık montajı, 22" tv koymak gibi düşüncelerim var.

Merhabalar,

En son parke yapımından sonra araç bu şekilde görünüyordu.
1

Yatak için metal profil mi ağaç mı derken, 30*20 profil boru 5 boy alarak çalışmalara başladık.
2

Arkadan taraftan koltuğa doğru 140 cm, genişlik 45 cm, yükseklik 45 cm ölçülerinde yapımına başladık.
3

Pazar günü öğleden sonra başlayıp akşama kadar olan sürede bitirdik.
4

Devamında da profillerin ön ve yan tarafların kapatılmasından sonra beni asıl düşündüren yatağın üst kısmına yapacağımız uygulamaydı. Sonunda kontraplak kullanmaya karar verdik. 15 mm Huş kontraplak 1 tabaka alındı ve yerlerine göre kesimleri yapıldı. Zımparalama sonrası montajı yapıldı ve görüntü bu şekilde oldu.
5

Üzerine yatağı da koyunda koyunca tam şekil ortaya çıkmış oldu.
6

Dolapların içerisine malzemeleri koymaya başlayınca araç daha bir derli toplu oldu.
7 8

Kalan kontraplaktan yemek masası yapmak üzere parça kestik. Uygun katlanır ayak alıp montajı yapıldıktan sonra arka bagaj kapağına asacağım. Büyüklük olarak da hem aracın içerisinde hem dışarıda kullanılacak büyüklükte olacak.

Son olarak da kalan küçük kontraplak parçasını şoför arkasındaki cam kenarına açılır kapanır bir masa yaptık. Menteşe ile yerine montajlandı. Bardak koyma yeri açılacak ve katlanır bir ayak takılacak.( Acaba tavandan aşağı uygun kalınlıkta bir hasır iple mi sabitlesem?)
Koltuk öne yatık kaldığı için resim sizi yanıltmasın. Asılan masa çok rahat bir şekilde açılıp kapanıyor.
9

Çalışmalarınız çok güzel bizlere de ilham veriyor. Son durum nedir acaba paylaşırsanız seviniriz. Bir de aracın ruhsat bilgilerine göre bu tür araçlar için b sınıfı yeterli değil mi? K belgesi ya da başka bir belge gerekli mi? Yolda kantara giriyor musunuz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Çevrimiçi üyeler

Geri