FORD TRANSİT 200 BEYGİR MİNİBÜS

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan doskuda_53 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,388
Ynt: FORD TRANSİT 200 BEYGİR MİNİBÜS

emre_ozk' Alıntı:
Tüv standartları illere göre değişiyor.
Ayrıca araç 16+1 arkadaki bir koltuğu söküp acil çıkış kapısı yapmışlar

Evet ford yeni ürettiği minibüslerin 1 koltuğunu koymuyor :smiley: 14+1 olan minibüsleri 13+1 , 17+1 olanları 16+1 olarak piyasaya sürüyor.Ancak 13+1 minibüs alan kişi isterse acil çıkış boşluğunu servisten koltuk alıp(Ücretsiz diye biliyorum) doldurabiliyor. :smiley: Elinizde varsa aracın fotoğraflarıni yükleyebilir misiniz?

Etiketler

yeter 200 bg.altı vites,uçakmı bu can taşıyor.turbo gecikmesi varmı,yakıt sarfiyatı ne kadar?

yavuz-çelikel' Alıntı:
yeter 200 bg.altı vites,uçakmı bu can taşıyor.turbo gecikmesi varmı,yakıt sarfiyatı ne kadar?
motor sıfır olmasına rağmen uzun yolda 8- 9 litre gibi yakıt tüketimi var.
yol bilgisayarı öyle söylüyor.
50 liralık mazot ile 170 km civarı gidiyor.
Motor çok güzel acaba defendere olurmu :smiley:

emre_ozk' Alıntı:

var ingilterede.ben araştırdım ancak motorun cammon rail olmasından dolayı tesisatı beyni vs. gösterge tablosuyla koordineli çalışıyormuş.Bu sorun çözülebilirse güzel olur. Ancak defenderı ne yapar bilmem.:smiley:

yavuz-çelikel' Alıntı:
var ingilterede.ben araştırdım ancak motorun cammon rail olmasından dolayı tesisatı beyni vs. gösterge tablosuyla koordineli çalışıyormuş.Bu sorun çözülebilirse güzel olur. Ancak defenderı ne yapar bilmem.:smiley:

Doğrudur göstergede yol bilgisayar'ı var. yol bilgisayarı beyinin bir parçası.
ilerde parayı bulursam 200 bg lik ford motorlu 90" defender yaptıracam. :smiley:

:smiley::smiley: ben buldum bir ara motor sıfır beyin yok 7000'e.Çalıştırma işi çözülürse güzel olur. Yanlız 200'lük motorlar 3200 cc.

yavuz-çelikel' Alıntı:

Abi sana şöyle diyeyim araca diyecek yok.Yakıt tüketimi fazla değil.Örneğin 130 beygir bir jumbo minibüs daha fazla yakıyor çünkü kasa ağır motor taşıyamıyor bu nedenle daha fazla yakıyor.Ancak 200 beygir kasayı fazlasıyla rahat taşıyor.Bu nedenle düşük beygirler gibi fazla yakmıyor arada 1 2 litre fark var.

yavuz-çelikel' Alıntı:
:smiley::smiley: ben buldum bir ara motor sıfır beyin yok 7000'e.Çalıştırma işi çözülürse güzel olur. Yanlız 200'lük motorlar 3200 cc.

Abi kazalı bir 200 beygirden belki bulabilirsiniz :smiley:Defender uçak olur valla :smiley:

emre_ozk' Alıntı:
Geçen hafta amcamda sıfır olarak aldı dediğiniz gibi çok seri 6 vites yetmiyor.

onun sorunu ise muayneden ilkte geçemedi sıfır arabada bile eksik çıktı. :smiley:
sıfır ticari araçlar muayeneden 1 yıl muaftırlar. bu işte bir gariplik var.

emre_ozk' Alıntı:
Motor tdci sanırım.
Defendera yabancı sitelerde uygulayanları gördüm ama elektrik,elektronik aksamlarla beraber bayağı masraflı olur herhalde.. elektronikten muaf tutarsanız motoru çalıştıramazsınız vs. alın puma motor takın defendera paşa paşa gezin. Zaten defender bu denli güçlü motorlara alışık olmadığı için sık sık aks keser.Puma alırsanızda aks kesme ihtimali var ama oldukça düşük..

Arkadaşlar iyi günler;

bence hata 6. vites dişlisinin oranı yanlış
normalde uzun yol dişlileri

1:1 den ufak olur
sizinki 1:1 ise motor devri =tekerlek devri ise ( mantıksal olarak değil ) yanlıştır
çünkü düz yolda sadece itme gerekir , ivme değil
bunun için son dişliler 1:1 oranından küçük yapılır
böylece yarım gaz ile dahi araç ortalama % 75 hızına ulaşır ( ağırlık oranına göre)

onun için eğer araç gerçekten sıfır ise ona yanlış şanzıman takmış olabilirler bir baktırın
şanzıman oranı ile diferansiyel oranları birbirini tutuyormu diye

üstlerinde ve ayna altında yazılıdır.

kolay gelsin.
İstanbuldan selamlar

1960 Ford Feka
1962 Commer
1967 Ford Transit V4
1972 Ford Transit V6 gibi oyuncakların şöförü idik...

Sanayi ağzıyla son vites eğer motordan gelen devrin hepsini arka kuyruktan çıkarıyorsa piriz direk denilir.Piriz direk şanzumanlar altmışların sonlarına doğru yerini on dişli oranı birden küçük oranlara geçerek adını overdrive diye almıştır.
Overdrive motordan gelen döngü farz edinki 1 tur eğer kuyruktan 1.1, 1.2 gibi bir turla çıkıyorsa bu şanzuman overdrive'dır. Yani şöyle düşünün daha az mortor devir yapacak araç daha hızlı gidecek, yakıttan tasarruf edecek.Ford transitin sanırım 5-6. vitesleri overdrive.

Yetkililere ulaşıp arabana 8 vites şanzıman koymalarını mı istiyeceksin yolda ibreyi mi kıracaksın napıcaksın? Yapan mühendis böyle uygun görmüş sonuçta ticari araç bu. O motoru sürat yapasın diye değil yükünü çeksin diye koymuş. 80 beygirlik ticari araçlarla yolda deli gibi sürenlerden zaten bıktık bir de siz çıkmayın Allahınızı severseniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri