Ford Ranger 4x4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mantar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 439
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 200,659
Ynt: Ford Ranger 4x4

tamam hepiniz haklısınız. ranger çok sağlam bir araç, doğrudur. ama bir tane ranger kullanan da elini vicdanına koyup desin ki benim aracım çok konforlu, asla zıplaması hoplaması yok. diyebilir mi ? diyemez. ranger en konforsuz pikaptır. sizce ?

Etiketler

Bakın beyefendi, siz acaba modifikasyona uğramamış, arkasına ağırlık koyulmamış hangi kamyoneti kullandınızda o kamyonetin arkası zıplamadı söylermisiniz?
Bu araçların isimleri kamyonet yani yük taşıma aracı dır.
Bu forumda olan vede bu tür araçları kullanan herkes araçları hakkında birçok şeyi bilirler, bildiklerini söylerler bilmediklerini sorup araştırıp öğrenirler.

navara l200 ve amarok, ranger ve binek bir araç arasında konfor olarak. arka koltuktan bahsediyorum. ön koltuk konforu navarada binek otomobillerle aynı.

mstdgbkn' Alıntı:
ranger kadar konforsuz bir araba varsa o da at arabasıdır.

konuya ilk mesajınız şöylede yazılabilirdi güzel sağlam parçası ucuz ama en rahatsız pickup ranger...

uslup farklı olunca eleştirinizin amacıda farklılaşıyor bence kırıcı değil yapıcı eleştirilerle mevcut araç sahiplerine örnekler vererek bişeyler anlatmaya çalışmalıyız yoksa ne anlamı kalır senin araban şöle benimki böyle vs tarz konuşmalar yazışmalar burdaki insanlara hiçbirşey kazandırmaz aksine kaynaşmak dost olmak yerine uzaklaşmayı ve önyargıyı tetikler.... :( :( :(

yani olay konfor hız vs bu tarz şeyler arıyorsanız zaten ranger bölümünde olmanız bile bir yanlış sizi range rover yada audi yada mercedes bölümlerinde aracınızın başında videolar resimler vs bu tarz bir paylaşımla görmek isteriz.... ;) ;)

karşılaştırmayı pikap sınıfında yapıyorum ondan buradayım. ayrıca 6 yıl kullanmışlığımız var 2001 xlt yi. çok zor günlerdi ;D ;D

Merhaba arkadaşlar,
Benim RANGER Hi rider XLT otomatik aracımı "moralini bozmak gibi olmasında o paralara satılmaz" diyen arkadaşlarımıza duyurulur,
Evet aracımı bu gün teslim ettim rakkam mı malum sitede yazmış olduğum paraya.
Fordu bilen bilir, tabi kabul ediyorum bütün arabalar güzel kötü araba yoktur sadece bakımsız araba vardır.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

mstdgbkn' Alıntı:
ranger kadar konforsuz bir araba varsa o da at arabasıdır.

şimdi ben yorum yapacam kızacaklar, hani herkesin yorum hakkı var ya ondan yinede uslubu bozmak istemiyorum. kaç yıllık bir ranger kullanıcısı olarak size bu yorumu yakıştıramadım. başka sölenecek bişey bulamıyorum.ağzı olan konuşur abi yapacak bişey yok..

Merhaba,

Ben bu araci 2003-2005 arasi BTC projesinde boru hattinda kullandim, Nissan Patrol-Land Rover in gidemedigi yerlere katir gibi cikiyor. Gittigimiz yollar boru hatti boyunca oldugundan ve sadece boru dosenirken kullanildigindan tam bir arazi idi. Yariklar, kafa kadar taslar ve gevsek malzeme. Hele bir de oyle bir rampalar vardi ki ben bile inanamiyorum nasil gidebilmisim diye. Sadece bir hadikap gordum, genelde sol on akis kesiyor. Bu olay proje boyunca 3-4 defa araclarin basina geldi. Bu arada belirteyim araclarin hepsi o zaman "0" km alinmisti.

Ben de almayi cok istedim ama sonra kendi aracimi satip grand Vitara aldim cunku 1 eve 2 arac cok olur diye dusundum ve ben yurt disinda calistigimdan 2 ayda 15 gun tatil icin 2. araci gereksiz gordum.

Motoru cok guclu ve harika bence mutlaka degerlendirilmeli.

bahadir70' Alıntı:
Merhaba,

Ben bu araci 2003-2005 arasi BTC projesinde boru hattinda kullandim, Nissan Patrol-Land Rover in gidemedigi yerlere katir gibi cikiyor. Gittigimiz yollar boru hatti boyunca oldugundan ve sadece boru dosenirken kullanildigindan tam bir arazi idi. Yariklar, kafa kadar taslar ve gevsek malzeme. Hele bir de oyle bir rampalar vardi ki ben bile inanamiyorum nasil gidebilmisim diye. Sadece bir hadikap gordum, genelde sol on akis kesiyor. Bu olay proje boyunca 3-4 defa araclarin basina geldi. Bu arada belirteyim araclarin hepsi o zaman "0" km alinmisti.

Ben de almayi cok istedim ama sonra kendi aracimi satip grand Vitara aldim cunku 1 eve 2 arac cok olur diye dusundum ve ben yurt disinda calistigimdan 2 ayda 15 gun tatil icin 2. araci gereksiz gordum.

Motoru cok guclu ve harika bence mutlaka degerlendirilmeli.

ilker bey resimde görülen benim aracımda botaştan çıkma sölediğiniz şeyler yaşamayana hikaye gibi geliyo yaşayanda vazgeçemiyo bugüne kadar allaha şükür akslarda sorun yaşamadım ama çok mafsal dağıttım gerçekten çok güçlü ve sağlam ;)

general lee' Alıntı:
ilker bey resimde görülen benim aracımda botaştan çıkma sölediğiniz şeyler yaşamayana hikaye gibi geliyo yaşayanda vazgeçemiyo bugüne kadar allaha şükür akslarda sorun yaşamadım ama çok mafsal dağıttım gerçekten çok güçlü ve sağlam ;)

Evet, sizinde yazdiginiz gibi. Eger Suzuki almasaydim, tek idealim 2009-2010 model ranger alim off-road un tozunu attirmakti. Hele av ve off-road icin bicilmez kaftan. ozellikle o motorda o ivmelenme nasil oluyor hala anlayabilmis degilim.

Arac Botas dan cikma demissiniz, acaba nereden? Eger Kars-Erzurum tarafi ise belki de benikendine hayran birakan aygir olabilir :smiley:

Saka bir tarafa size kazasiz ve hayirli gunler dilegi ile.

bahadir70' Alıntı:
Evet, sizinde yazdiginiz gibi. Eger Suzuki almasaydim, tek idealim 2009-2010 model ranger alim off-road un tozunu attirmakti. Hele av ve off-road icin bicilmez kaftan. ozellikle o motorda o ivmelenme nasil oluyor hala anlayabilmis degilim.

Arac Botas dan cikma demissiniz, acaba nereden? Eger Kars-Erzurum tarafi ise belki de benikendine hayran birakan aygir olabilir :smiley:

Saka bir tarafa size kazasiz ve hayirli gunler dilegi ile.

teşekkürler, yanlış hatırlamıyosam erzurumdan alınmış olmalı...

yeni ranger

391509 2590367043351 1379851712 33002101 1691835371 n

385962 2590367523363 1379851712 33002102 1858183710 n

309662 2559467830890 1379851712 32972882 1091708928 n

310944 2589099371660 1379851712 33000898 136737845 n

302644 2590367803370 1379851712 33002103 1666602552 n

ayasuluk' Alıntı:
ARKADAŞLAR BU PARÇA BOZULMUŞ AYLARDIR ARIYORUM ANCAK BULDUM ADI MOTOR KONTROL ÜNİTESİ İMİŞ SERVİSTE UÇUK FİYAT DIŞARIDA ARAŞTIRIYORUM...

böyle parçalara ebay.co.uk' den bakmanı öneririm. ingilterede çok ucuz olan parçalar bizde altın değerinde.
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=ford+ranger+ECU&_sacat=See-All-Categories

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR