Ford Ranger 4x4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mantar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 439
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 200,972
Ynt: Ford Ranger 4x4

kht58' Alıntı:
aracımı torsiyonla yükselttim ve araca 275/70/16 MT lastik taktım gerek aracın yüksekliği gerekse arazi performansı çok güzel oldu ancak torsiyonla yükselttiğimizde araçta olan kasıntıdan rahatsızım sert arazide aracın sağını solunu kırma riski artıyor ve aracın sürüş konforu ciddi ordanda düşüyor bu sebepten torsiyonu düşürüp kitle yükseltme peşindeyim :smiley:
bende aracımı taorsiyonla yükseltip 31*10,5*15 lastik taktımıştım ama bu gün söktüm iyyi ki söktükk araba ançak araba oldu sırf yüksek görünecek diye arabaya o eziyet yapılmazz..aferin bana

Etiketler

2004 model 4x4 Ranger'ime yeni sis farları takmak ve içeriden kumanda edebileceğim sviçler koymak istiyorum. Direksiyonun solunda ve sagındaki sviç gruplarının içinde boş olan yerler var, ileride oralara sviçler konsun diye boş bırakıldığını düşünüyordum onları sökene kadar. Oraları kapatan plastiklerin arkasına soketli kablolar takılı olduğunu gördüm, demekki araçta fazladan ekstralar olduğu zaman oralara gerekli düğmeler konuluyor. Bende oralardaki kablolardan faydalanarak gerekli değişikliği yapar sis farlarına kumanda edebilirim diye düşünüyorum.
Fotograflarda gösterdiğim yerlerde nelere kumanda eden düğmeler olduğunu bilen varsa ve banada söylerse çok sevinirim.

Saygılar

[attachment=2]

[attachment=3]

Ranger switch sol

Ranger switch sag

Merhabalar arkadaşım,
Konunun uzmanı olan arkadaşlarımızın hoşgörüsüne sığınarak,
Araçlar üretilirken aynı model ve kasa olup çok farklı özelliklerde üretiliyor,
Örnek aynı aracın birinde kumaş koltuk, diğerinde ısıtmalı koltuk veya 4x4 lerde eğim ölçer, 4x2 lerde yok bu gibi farklar oluyor üretici her model için ayrı kalıp yapmıyor bazan kaboyu çekip boş bir kapakla o yeri kapatıyor.Benim aracım 2009 4x2 ranger eğim ölçer yok fakat her şeyi hazır, tivitir yok olması gereken kapağı söktüm arkasında soket hazır denedim çalıştı.
O nedenle bulunduğun yerdeki yetkili servise git o boş yerlerin ne olduğunu sor veya aracının kullanma klavuzunu bulmaya çalış ondan öğrenebilirsin.
Sağlıkla kalın.

forester' Alıntı:
2004 model 4x4 Ranger'ime yeni sis farları takmak ve içeriden kumanda edebileceğim sviçler koymak istiyorum. Direksiyonun solunda ve sagındaki sviç gruplarının içinde boş olan yerler var, ileride oralara sviçler konsun diye boş bırakıldığını düşünüyordum onları sökene kadar. Oraları kapatan plastiklerin arkasına soketli kablolar takılı olduğunu gördüm, demekki araçta fazladan ekstralar olduğu zaman oralara gerekli düğmeler konuluyor. Bende oralardaki kablolardan faydalanarak gerekli değişikliği yapar sis farlarına kumanda edebilirim diye düşünüyorum.
Fotograflarda gösterdiğim yerlerde nelere kumanda eden düğmeler olduğunu bilen varsa ve banada söylerse çok sevinirim.

Saygılar

[attachment=2]

[attachment=3]
bende'de 2004 model var o söylediğiniz boş yerlerde C ile gösterdiğiniz düğme'de gösterge tablosunun ışık derecesi ayarlama düğmesi var, A boş bende'de B ise ayna ayarlama düğmesi.
Saygılar.

forester' Alıntı:

Saygılar

[attachment=2]

[attachment=3]
A ile gösterdiğiniz yerde arka sis lambası B ile gösterdiğniz yerde Ayna ayar düğmesi var bende :smiley: arkaya çelik tampon yapınca sisler iptal oldu bende tavana koyacağım sisleri oraya bağlamayı planlıyorum

Herkese Selamlar,

Arkadaşlar sizlerin yardımına ihtiyacım var.

Benim Rangerda ( 2004 Yılı 4x4 ) şu an 16" Cant (Cant genişliği muhtemelen 6,5") 235x85x16 Federal MT lastik var. Lastikleri takriben 7 ay önce aldım ve yaklaşık 8.000 KM kullanmışım. Lastikleri uygun bir fiyata yakın bir arkadaşıma vereceğim.

Cantlarımdan ve lastiklerimden çok memnun olmama rağmen aracıma biraz daha agresif görsellik katmak için 33x12,5x15 Federal MT veya BF Goodrich AT takmak tercihlerim. ( Şayet ayna mahrutilerde veya başka bir aksamda ciddi değişiklikler gerekmiyorsa... )

başka bir değişle bizim Rangerlarda çamurlukları açtırmayı göz önüne alarak, uygun dış ofsetli 15" cant kullanarak ayna mahrutileri değiştirmeden kullanılabilecek maksimum cant genişliği ölçüsü ve lastik ebatları ölçüsü nedir?

Rangerlara uygun dış ofsetli geniş cantları ikinci el uygun bir fiyata bulma şansımız var mı?

1

2

3

Selamlar,

sorduğunuz sorunun cevabını herkesle paylaşmak istediğim için size özelden yazmıyorum, çünkü bana pahalıya patladı :D başka bir arkadaşımız benim düştüğüm duruma düşmesin :smiley:

Şu anki üst bagajı ilk önce sanayide yaptırmıştım. Aracın çift kabin ve arka kasalı kabin üzerine tek parça olarak mevcuttaki rangerin orjinal kızaklarına oturtmuşlardı. Normal şartlarda ön kabin ile arka kabin off-road şartlarında ayrı ayrı yaylanmalar, kasnamalar vb. yapardı. Sanayide tek parça takılan üst bagaj aracın bu kabiliyetini ortadan kaldırdı ve üst tavanım ve arka kabin tavanım birkaç ay sonra iyice çöktü ve sürüşü çok rahatsız edecek seviyede üst döşemeden sesler gelmeye başladı. Çökme anına kadar henüz eşya bile taşımamıştım.

Daha sonra aracımı başka bir mekana götürdüm.Üst bagajları kaldırıp üst döşemenin ve arka kabinin içine yatay ve dikey kuşaklar koydurdum. Üst bagajı ikiye böldürerek birbirleri arasında 10 cm mesafe açtım. Her iki tavanı orjinal haline ve eskisinde daha iyi bir duruma getirdim. Daha sonra üst bagajlar rangerin kızakları kaldırılarak bu geçen kuşaklara profillere sabitlendi.

Vincim, topuzum ve kapalı kasam ruhsata işli. Fakat bulunduğum yerdeki TÜV muayeneye gelirken üst bagaj ve projektörleri sökmemi istemişti. Bende projektörleri üst bagaja monte ettim. En son muayenden geçerken tek başıma sabit projektörlü ön üst bagajı ve arka üst bagajı söktüm. Muayeneden sonra tekrar taktım. :smiley:

Herhangi bir sızdırma olmadı şu ana kadar, yük taşıma kapasitesi de çok arttı, bu aralar sık sık ağır eşya taşıdığımda oluyor. Araç sabitken bazı off-road günlerinde üst bagajlara iki kişinin oturduğuda oluyor.

arkadaşlar benim ranger a win aldıydım ilk tablasını değiştirdim yenisini aldım. İlki dışarda kalıyo (tamponun hemen önünde) 580 tl ye winci içeri aldım eski tablayı 150 tl ye satmayı düşünüyorum ilgililere duyurulur :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri