Ford Ranger 4x4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mantar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 439
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 200,998
Ynt: Ford Ranger 4x4

......

Rangerr2

Rangerr1

Etiketler

Resmen Bu sene artık kar duasına çıkacam; yağmadı gitti!!! İlkokul çağlarında geceleri sürekli camdan bakıp karın yağmasını bekleyen bıcırlar gibiyim!
Aracınız çok güzel hayırlı sürüşler ve kazasız belasız bol çamurlu sezonlar dilerim!

Sitede Ranger'leri görmek büyük keyifler veriyor...

tsskkur ederım... ıllada kar gormek ıstıosanız kartepeye gıtmenızı tavsıye ederım bu fotolar yeni ben şu 1 ayda kardan bıktım :smiley: ii geceler...

tamponla ilgilenen arkadaslar için ahmet usta:05375846723 aracımın diger yedek parca yukseltme jant lastık amortısor vb ihtiyaclarınıda kartalda otomak akif yıldırımdan(05326800147) temin etmekteyim...

Arkadaşlar gelecek hafta sonu KAYOFF un Erciyeste düzenlediği etkinliğe katılacak olan Ranger kullanıcısı varmı bende başka imkanı olan varsa gelsin mutlaka 100 arac civarında katılım var ve ben tek Ranger kullanıcısıyım :D

Arkadaşlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ama trafik sigorta primlerinin ne düzeyde olduğunu merak ettim. 2004 ranger 4x4 XLT için yeni trafik poliçesi yaptırdım 600TL tuttu, önceki poliçeside bu seviyedeydi. Sizce bu normal mi?

Yeni aldığım 2004 model 4x4 Ranger için 1 mart tarihinde 186,49 TL Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası için bedel ödemişim, Kasko bedeli ise 870 TL, araç Tekirdağ plakalı, eğer plakayı İstanbul yaptırsaydım, trafik sigortası 120 TL kasko is 450 TL daha pahalı olcaktı.

600 TL çok yüksek geldi bana

Saygılar

Ersan

Mud-Terrain' Alıntı:
Arkadaşlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ama trafik sigorta primlerinin ne düzeyde olduğunu merak ettim. 2004 ranger 4x4 XLT için yeni trafik poliçesi yaptırdım 600TL tuttu, önceki poliçeside bu seviyedeydi. Sizce bu normal mi?
sigorta şirketleri arasında fiyat farkları ciddi değişiklikler gösteriyor sanırım şirketler aralarında bir anlaşma yapmışlar her ay bir grup sigorta şirketi ugun fiyat uygularken diğerleri yüksek fiyat çekiyor bu sebepten dolayı her seferinde mutlaka iyi bir araştırma yapıp bir kaç sigortacıdan fiyat almanızı tavsiye ederim, saygılar...

Ynt: Ford Ranger 4x4 yakıt sorunu

iyi günler.. yaklaşık 3 ay önce 2004 model 130.000 km de 4x4 ranger aldım.. yanlız araç normalden daha çok yakıyor gibigeliyo bana.. gerçi hep şehiriçi yüksüz ve de yolcusuz kullanmama rağmen bir depoyla tahminimce 500 km gidiyor gitmiyor gibi.. ortalama şehiriçi 53 kr yakıyor( motorin lt 3.650 tl) yorumlarınızı bekliyorum sizce fazla değilmi.. hava filtresini yağını yeni değiştim.. mazot filtresi kaldı .. sizce değişince gecermi yada sorunu başka nerde aramam gerekli.?

Merhaba ous61, arkadaşım hoşgeldin.
Önce kendini tanışma bölümünde bir tanıt.
Yakıt olayına gelince, daha önce kullandığın araç neydi ve bu aracın 4x4 olduğunu ve üzedrindeki makine nin ne olduğunu unutma.Aynı duyguları bende yaşadım.Bir önceki aracım 2000 model 1,9 D Fiat Scudo idi 80 litre mazotla çok 1200 km yaptım lamba yandı yakıt aldım.Trabzon - İstanbul arasında yakıt hiç almadım.Ha dersinki Trabzon - İstanbul arası okadar değil ben yoldan çıkarım yolu uzatırım.O aracı 10 sene dağ bayır kullandım.
O nedenle Ford Ranger banada ilk önce çok yakıyor geldi, geldide az yakan hangisi mazotun kaç para olduğu belli.
Kal sağlıcakla.

Bende tam 1 ay önce 2004 model 4x4 Ranger aldım, 200.000 km de idi sürekli yakıt sarfiyatını kontrol ediyorum, ilk aldığımdaki üstündeki lastiklerler şehir içinde 38 krş, şehir dışı uzun yolda 30 krş yakıyordu, daha büyük çapta ve MT lastik taktım (235/85-R16) tabii kilometre saati eksik ölçmeye başladı ve ben GPS le doğru kilometreyle ölçerek yaptığım hesaplamayla şehir içinde 38 krş ve uzun yolda 34 krş yaktım.

Sizin araç 53 krş yakıyormuş, bana yüksekmiş gibi geldi. Bence iyi bir ustaya göstermenizde fayda var.

Saygılar

Ersan

aracınızın pompa ve enjektör ayarlarını iyi bir ustaya gösterin mutlaka söylediğiniz rakamlar gerçekten yüksek, benim aracımın pompası ayar istiyor ve enjektörleri muhtemelen değişecek duruma geldi sürekli kızdırma bujisi patlatıyorum bu halde bile şehir içi kullanımda kilometreye 0,49 TL yakıt tüketimim var.. Saygılar

önceki aracım T5 idi.. o aracı gecen sene ocak ayında Rize den almıştım.. araç 2008 model ve 19.000 km olmasına rağmen araçta enjektör problemi yaşadım.. adam hiç acımadan nerdeyse sıfır denecek arabaya kaçak kirli mazot koymuş ve enjektörleri bitirmiş.. değişmemerağmen yine o prblemden kurtulamadım.... km de 37 kr civarında yakıyodu 105 lik olmasına rağmen coktu o araç için ve aracı sattım.. sonrada bi tanıdık vasıtasıyla yaza kadar satarım düşüncesiyle ranger ı aldım..Aracın boyutlarını ağırlığını lastiklerin büyüklüğünü ve arazi şanzumanını dikkate alıyorum yanlız yinede burda yazanlar ve kulakdan duymalarla bana cok fazla geldi.. inanın yakıt gostergesinin nasıl düştüğünü görmek bıktırdı beni... Trabzonda yaşıyorum burda o araçlarla ilgili bildiğiniz iyi bir usta varmı yada yakıt için pompacı .. ilginize ve cvplarınıza tekrar tşekkür ederim..

Arkadaşım sen eğer Trabzon sanayisinde bu işi çözemediysen git o arabayı çek sarenderin altına binme,
Tunalar'a git onlar sorununu çözerler fakat unutma pompa bakım tamir işleri pek ucuz değil.
Kal sağlıcakla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR